МОЯ ПРОФЕСІЯ – ВЕРСТАТНИК

З  26.03.2018р. по  30.03.2018р. у Краматорському вищому професійному училищі, згідно плану роботи на 2017-2018 навчальний рік, проводився тиждень, присвячений професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням».

 

Програма тижня була дуже насичена. Розпочався тиждень оглядом-конкурсом стіннівок, присвячених професії.

27.03.2018р. для учнів училища викладач спеціальних дисциплін   Кульмінська Ю.М. разом з учнями підготували та провели тематичну лінійку, присвячену професії верстатника.

У цей же день, у актовій залі училища, пройшов урок-конференція «Моя професія – верстатник», який був підготовлений та проведений учнями 5 курсу відділення підготовки молодших фахівців зі спеціальності «Галузеве машинобудування» під керівництвом майстра виробничого навчання Печерського В.М. Учні групи ОМ16 – 2 ознайомили присутніх з історією розвитку професії та  з новітніми технологіями у галузі.

29.03.2018року викладач спеціальних дисциплін Білик Н.О. провела відкритий урок у групі 4 курсу відділення підготовки молодших фахівців зі спеціальності «Галузеве машинобудування» на тему: «Обробка різьбових поверхонь» з дисципліни «Обробка матеріалів і різальний інструмент». Методи та форми, які протягом уроку ефективно використовувала викладач, сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів, створенню ситуації успіху, формуванню інтересу до вивчення теми. Колеги високо оцінили вміння викладача поєднувати наочні й практичні методи навчання, науковість матеріалу з доступністю, використання різних видів роботи, що сприяє активізації діяльності  учнів.

    Згідно із планом проведення тижня для викладачів і майстрів виробничого навчання з напрямку підготовки «Машинобудування» майстер виробничого навчання Рибалко С.В. провела майстер-клас «Пристрої для вимірювання різних поверхонь». Мета майстер - класу – підвищити професійну майстерність педагогів – учасників майстер-класу в процесі активного педагогічного спілкування. Основний принцип майстер – класу: «Я знаю, як це зробити та навчу вас».

      На майстер – класі Рибалко С.В. поділилася своїми професійними знаннями, уміннями й навичками, які можуть допомогти педагогам в удосконалюванні своєї професійної  діяльності. Ефективне засвоєння теми відбулося на основі продуктивної діяльності всіх учасників в атмосфері доброзичливості.

      30.03.2018 року майстер виробничого навчання Бережний М.О. підготував і провів для учнів, які навчаються за фахом «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів із програмним керуванням» брейн – ринг, який передбачав змагання двох команд у професійних знаннях.

     З метою виявлення кращих учнів за напрямком «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», визначення професійної майстерності та розвитку творчих здібностей учнів серед учнів професією «Верстатник широкого профілю» було проведено конкурс фахової майстерності. У конкурсі брали участь учні груп I,ІІ,III та IV курсів. Конкурс складався із двох етапів: теоретичного й практичного.

     Теоретичний тур проводився у кабінеті-лабораторії комп’ютерної техніки та графіки. Краматорського ВПУ та передбачав виконання електронних тестових завдань на знання теоретичних основ професії.

     Другий етап проводився в навчальних майстерних училища. Професіоналізм конкурсантів оцінювався по вмінню читати креслення й користуватися технологічною документацією, володінню обладнанням й інструментами, знанням і дотриманням правил техніки безпеки й часу, витраченому на виконання завдання, якості виконаної роботи.

Практичний тур передбачав обробку деталей «Палець» і «Втулка», які є складовими складального виробу «Навіс».

Всі  хлопці з успіхом упоралися з поставленими перед ними завданнями. Слід зазначити майстерність, яку продемонстрували учасники конкурсу при виконанні завдань.

За підсумками конкурсу призові місця розподілилися таким чином:

1 місце:  Волошин Максим – гр. ВМП 16-1;

2 місце: Мироненко Микола – гр. ВМП 15-1;

3 місце:  Деревянко Костянтин  - гр. ВМП 17-1.

Переможці конкурсу професійної майстерності були нагороджені грамотами та подарунками.

Відмінна організаційна підготовка конкурсу, впевнена і неупереджена робота журі забезпечили атмосферу ентузіазму й поваги до робочої професії, зробили конкурс справжньою подією для учасників.

Вітаємо переможців конкурсу професійної майстерності за професією «Верстатник широкого профілю»! Бажаємо творчих успіхів, нових здійснень і перемог!

Додаткова інформація