Виховна робота

Розділ статей про виховну роботу, що виконується в училищі : планах, заходах, подіях, конкурсах, змаганнях, технічної і художньої творчості,  самодіяльності, гуртках, що діють, і секціях.

Розвесела коляда

Ось і завершуються новорічні свята. Новий 2019 рік набирає обертів, і фінальною, яскравою крапкою в урочистих заходах, присвячених зимовим гулянням, став щорічний обласний фестиваль народних традицій «Різдвяне диво», який відбувся у Палаці культури і техніки  «НКМЗ» 17 січня. Мета цього фестивалю збереження і розвиток різдвяних традицій нашого регіону та України, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

 

Детальніше...

У новий рік з новими перемогами

     Краматорське вище  професійне училище (№ 14)  за кількістю студентів є найбільшим навчальним закладом свого рівня не тільки  у м. Краматорськ але і у Донецькій області. Це  результат багаторічної праці та досягнень з різних напрямків роботи. Невідۥємною частиною являються і досягнення в області фізичної культури та спорту.

     2019 рік наш навчальний заклад розпочав з гордістю за  нові перемоги.

Відповідно регламенту про проведення змагань з настільного тенісу серед учнів закладів професійної освіти 17 січня 2019р. на базі спортивного комплексу ЗПО КВПМУ (№ 123) відбулися Зональні змагання  серед учнів ЗПО Донецької області.

Участь в змаганнях брали збірні команди навчальних закладів:

 - КВПМУ (123)

 - КВПТКУ (42)

 - КЦ ПТО (47)

 - МВПБУК (28)

 - КВПУ (14)

 - КВБЛ (39) (м. Констянтинівка)

Кожна команда складалась з 3-х спортсменів ( 2 юнака + 1 дівчина)

змагалися:

-          Мироненко Микола – гр.ОМ 18 – 2;

-          Махіня Артур – гр.ВМП 18 – 1;

-          Сургаєва Єлилавета – гр.ВПП 18 – 10. 

      Команда Краматорського вищого професійного училища (№ 14) посіла почесне I місце.                                      

Також в особистому заліку наші спортсмени зайняли  такі місця:

      Сургаєва Єлизавета – II місце;

      Махіня Артур  -  II місце; 

                                                                           

Ми пишаємось нашими спортсменами та бажаємо досягнень в наступному обласному етапі цих змагань.

НОВОРІЧНІ ДИВА

Багато років поспіль Краматорське вище професійне училище (№14) пишається дружбою та співпрацею з колективом Новокраматорського машинобудівного заводу.

 Минають роки, змінюються покоління, а добрі стосунки, традиції, постійна готовність прийти на допомогу залишаться незмінними, тому,що засновані на активній соціальній позиції, багаторічній  турботі про учнів Краматорського ВПУ.

Детальніше...

Бал у наш час!?

Бал у наш час!? Не може бути! – скажете ви, і будете неправі. «Пишаюся, що маю честь у спадок» – під таким девізом, 8 грудня, відбулося на Донеччині найочікуваніше свято року – Другий офіцерський бал. За традицією в цьому балі прийняли  участь учениці Краматорського ВПУ, учасниці ансамблю Грація. Вони на протязі місяця тренувались з військовими, допомагали їм освоїти вальс,полонез,польку. Свято відбулося – пройшло із шиком, як і належить справжньому балу. Поважні гості, прекрасні сукні і, звісно, справжня військова витримка навіть у неформальній обстановці… Свято з нагоди Дня збройних сил України цьогоріч перевершило найсміливіші очікування.

Спартакіади з Загальної фізичної підготовки

Відповідно до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих спортивних заходів Донецького обласного відділення Комітету фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України  з метою організації змістовного дозвілля , що спрямовано на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров'я, вдосконалення фізичної та психічної підготовки , ведення активного способу життя та професійної діяльності, підвищення соціальної активності та залучення учнів до занять фізичною культурою та спортом, 28 листопада 2018 року були проведені зональні змагання з Загальної фізичної підготовки, присвячені Дню Збройних Сил України, які проводились на базі Краматорського вищого торгово-кулінарного училища.

            В змаганнях приймали участь шість команд: Краматорське ВПУ (№14), КВПМУ (№123), КВПТКУ(№42), КЦ ПТО (№47), МВПБУК (№28), КПБЛ (№36, м. Костянтинівка).

Збірна команда Краматорського ВПУ зайняла почесне I місце і вийшла в другий етап змагань з ЗФП серед учнів ЗПО Донецької області, які проводились 5 грудня 2018 року. В запеклій боротьбі серед команд професійних училищ Соледара, Покровська, Маріуполя, Авдіївки, Слов`янська та Краматорська наша команда отримала перемогу і зайняла I почесне місце, за що була нагороджена кубком та грамотою.

Команда Краматорського ВПУ пройшла в III  етап Всеукраїнської Спартакіади з Загальної фізичної підготовки.

Вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

Учні Краматорського ВПУ(№14)прийняли активну участь у флешмобі, присвяченому Міжнародному дню мира

Щорічно 21 вересня за ініціативою ООН міжнародна громадськість відзначає Міжнародний день миру.

День Миру був заснований у 1981 році, а перший Міжнародний день миру був проведений у вересні 1982 року. 7 вересня 2001 року ГА ООН запропонувала розширити його значення, закликавши ворогуючі сторони в усьому світі оголосити щорічний Всесвітній день припинення вогню і відмови від насильства.

21 вересня на честь свята у парку ім. О. Пушкіна  пройшов масовий флешмоб, виконаний талановитими студентами Краматорська.

Дівчата та хлопці в білих футболках з логотипом 150-річчя Краматорська дуже яскраво і енергійно станцювали танець, а в кінці привітали місто з Днем народження!

22 вересня, о 17-00, на центральній Площі Миру цім флешмобом було відкрито вилике  свято нашого міста! З днем народження, любий Краматорськ!

КРАСИВЕ І ГОРДЕ ІМ’Я

Згідно плану виховної роботи Краматорського ВПУ 18 вересня 2018 року викладачами-словесниками був проведений виховний захід «Красиве і горде імя», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-новатора, гуманіста, вчителя від Бога – Василя Олександровича Сухомлинського. Свої двері відкрила літературна світлиця, де учням продемонстрували презентації, присвячені життю та творчості видатного педагога та уривки з документального фільму «5 хвилин з Сухомлинським», загальний огляд біографії.

 

Детальніше...

День визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників

Людина має завжди пам’ятати, звідки вона родом, де її коріння, глибоко знати історію свого народу, його мову й культуру. Найбільш шанованою і глибоко хвилюючою серця багатьох краматорчан датою залишається День визволення Краматорська від німецько-фашистських загарбників.

Детальніше...

Краматорське ВПУ (№14) відкриває свої двері для безмежних можливостей молоді

Поміж багатьох свят у календарі є день, коли настрій усієї країни особливо урочистий і радісний. Кожне місто і село ранком цього дня дихає хвилюванням і радістю, розквітає дитячими посмішками. Цей день  - перше вересня. В цей день дружня родина Краматорського вищого професійного училища приймає у свої обійми першокурсників, таких красивих, радісних і схвильованих.

 

Детальніше...

Свято, гідне феєрверку!

27 червня у Краматорському вищому професійному училищі відбулося урочисте свято. В концертному залі ДК і Т НКМЗ 224 випускника отримали атестати і дипломи. Особливий, неповторний момент, в якому злилися воєдино щира радість досягнутої мети, легкий смуток розставання і надія на успішне майбутнє.

 

Детальніше...

ЗВІТ щодо проведення тижня безпеки дорожнього руху у Краматорському вищому професійному училищі

    Навчання правилам дорожнього руху - це життєва необхідність, тому різні заходи по ПДР завжди актуальні в навчальних закладах.

      З метою підвищення безпеки учнів в Краматорському вищому професійному училищі з 21 по 25 травня 2018 року був проведений тиждень безпеки дорожнього руху у рамках Десятиліття дій з БДР 2011-2020рр.

      Основною метою проведення тижня безпеки є формування навичок безпечної поведінки на дорогах, адаптації підлітків до транспортного середовища. Була розроблена система профілактики дорожньо-транспортного травматизму та вивчення правил дорожнього руху, які розглядаються як складова частина виховання загальної культури підлітка. Важливо відзначити, що в цьому процесі задіяні не тільки педагоги і вихованці, а також представники соціальних інститутів.

       Рішення задач тижня безпеки здійснювалось через такі форми роботи: спеціально організовані ігрові заняття пізнавального циклу, зустрічі, бесіди, спостереження за рухом транспорту, розгляд ілюстрацій, складання малюнків на задану тематику, написання творів, тестування.

 

Заходи до Тижня безпеки дорожнього руху

1. Лінійка, присвячена Тижню безпеки дорожнього руху (відповідальний Ковальов О.В.)

2. Єдиний урок «Безпека на дорозі – безпека життя» (відповідальний Ковальов О.В.)

 

Детальніше...

Будь славен й пам’ятний в серцях нащадків Перемоги світлий день

     Існують дати, про які не варто нагадувати зайвий раз, бо вони не стираються з народної пам’яті ніколи. В Краматорському вищому професійному училищі День Перемоги над фашистською Німеччиною був і залишається одним з найбільш шанованих свят. День Перемоги – це день всенародної історії та пам'яті про мужність і героїзм тих, хто ціною свого життя і здоров'я проклав нам дорогу у майбутнє. 

  

Детальніше...

Краматорське ВПУ відкриває свої двері для безмежних можливостей молоді!

20 квітня 2018 року у Краматорському вищому професійному училищі (№14) відбувся День відкритих дверей.

Детальніше...

«Шаленій FEST»

30 березня у ПК ім. Леоніда Бикова міста Краматорськ за підтримки департаменту сім`ї, молоді та спорту Донецької облдержадміністрації пройшов перший відкритий обласний хореографічний фестиваль-конкурс «Шаленій FEST».

 

Детальніше...

МОЛОДЬ ЗМІНЮЄ СВІТ

        «Талант – то крапля здібностей і море праці» - цей влучний вислів належить відомому українському письменникові Григору Тютюннику. А ще кажуть, що талант завжди родом із дитинства. І що кожна людина народжується із зернятком у руці. Тільки треба знайти поле, де це зерно найкраще проросте. Отже, завдання батьків та педагогів – допомогти дитині розвинути свій дар, скористатися своєю унікальністю з користю для себе та оточуючих. Саме таких обдарованих дітей об’єднав навколо спільної мрії колектив Краматорського вищого професійного училища(№14).

 

           

Детальніше...

ПОДАРУЙ ДИТИНІ РАДІСТЬ

Вже багато років Краматорське вище професійне училище співпрацює з дитячим будинком «Гайок». Це затишний і доглянутий заклад, в якому проживають діти з притулків, неблагонадійних сімей, з будинків дитини.

У березні поточного року учні нашого навчального закладу, які опановують професію «Перукар» разом з майстром виробничого навчання Гапіч Оленою Олександрівною відвідали Краматорський дитячий будинок "Гайок» та здійснили доброчинну акцію «Подаруй дитині радість».

 

Детальніше...

Обласний фестиваль-конкурс з черлідингу

28 лютого 2018 року в ПК і Т НКМЗ м. Краматорська проводився обласний фестиваль-конкурс з черлідингу серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентів закладів фахової передвищої освіти та закладів вищої освіти. Організатором Чемпіонату став Донецький Палац молоді «Юність». Метою Чемпіонату є поліпшення національно-патріотичного виховання, залучення молоді до систематичних занять фізкультурою і спортом, популяризація здорового образу життя, обмін досвідом та розвиток черлідингу серед молоді.

 

Детальніше...

Прощавай Масляна!

Масляна - це найвеселіше і найсмачніше свято, що знаменує розставання із зимою і наступ настільки довгоочікуваної весни. Ми любимо її за звичаї і традиції, які через століття дійшли до наших днів, а в особливості - за можливість вдосталь наїстися улюблених млинчиків. Вже стало доброю традицією в Краматорському вищому професійному училищі (№14) зустрічати весну веселими забавами, жартами, іграми, і, звичайно-ж, млинцями.

Детальніше...

«Афганістан: обов`язок, подвиг, трагедія»

Під такою назвою 15 лютого 2018 року в Краматорському вищому професійному училищі пройшла літературно-музична композиція, присвячена 29-й річниці виведення військ з Афганістану. Заходи, присвячені Афганським подіям 1979-1989рр., вже давно стали традиційними і очікуваними в нашому колективі. Це завжди зустріч з мужніми і героїчними людьми, живими свідками і учасниками Афганської війни. 29 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів в одну велику родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

 

Детальніше...

Фестиваль різдвяних традицій «Різдвяне диво»

17 січня 2018 року у концертному залі Палацу культури і техніки НКМЗ м. Краматороськ відбувся обласний Фестиваль різдвяних традицій «Різдвяне диво» серед творчих колективів професійно-технічних навчальних закладів та шкіл Донецької області. Його організатором другий рік виступає департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецький Палац молоді «Юність». Захід такого формату сприяє збереженню, розвитку та популяризації українських традицій різдвяних  свят нашого регіону і України, підвищення духовно-культурного рівня підростаючого покоління.

 

Детальніше...

Привітання!

Вже доброю багаторічною традицією стали привітання дітей-сиріт Краматорського ВПУ адміністрацією ПрАТ «НКМЗ» .

 

Детальніше...

Зустріч з незвичайним талантом

18 грудня 2017 року група учнів І курсу за професію «Перукар (перукар-модельєр)» Краматорського ВПУ стали першими відвідувачами виставки, присвяченої видатній українській художниці, представниці «народного примітива» – Марії Оксентіївні Приймаченко. За 89 років свого життя ця талановита, самобутня жінка створила понад 650 картин, вона вважається неперевершеним митцем наївного народного стилю (примітивізму). Протягом життя художниці її картини відвідали експозиції на всесвітньо відомих міжнародних виставках у Парижі, Варшаві, Софії, Празі, Монреалі. Сьогодні її картини оцінюються у десятки тисяч доларів, проте все життя художниця прожила у скруті.

Детальніше...

До дня Святого Миколая

До дня Святого Миколая, одного з найбільш шанованих святих, захисника та наставника дітей, милосердного покровителя мандрівників та заступника бідних, учні Краматорського ВПУ привітали вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Краматорської міської ради.

 

Детальніше...

УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ

28 листопада у Краматорському міському палаці культури і техніки НКМЗ проходив ІІІ Відкритий обласний фестиваль української пісні серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів Донецької області, який був організований департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації та палацом молоді «Юність». Не дивлячись на всі примхи погоди, по-домашньому теплою, затишною атмосферою зустрів учасників фестиваль української пісні.


Детальніше...

До боротьби зі СНІДом з армією знань

1 грудня у світі відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, який започаткували 01 грудня 1988 року, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн пролунав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. З того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна мета Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – звернути увагу суспільства на цю проблему. 

 

Детальніше...

СТВОРИ СВОЮ ПИСАНКУ

Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, традиції, фольклор та декоративно-прикладне мистецтво. У всіх народів світу існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він мандрує по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.

Україна здавна славилася вишивкою з її стародавньою символікою, петриківським розписом та писанкарством. 30 листопада 2017 року в Краматорському вищому професійному училищі був проведений майстер-клас з писанкарства. Організатором, головним натхненником і вчителем виступив методист відділу декоративно-прикладної та технічної творчості КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» Дмитро Анатолійович Денисенко. Серед учасників майстер-класу були учні різних курсів, викладачі та майстри виробничого навчання.

Детальніше...

НЕ ЗГАСНЕ СВІЧА ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКОЇ

Обирай Свободу рідному народу!

Обирай Свободу і добро ідей!

Обирай Свободу Заходу і Сходу,

Обирай Свободу для усіх людей!

       Колесо історії крутиться невпинно. Факти, події, дати, імена…. Ми маємо пам’ятати і передати цю пам'ять молодому поколінню, яке буде створювати свою історію, своє майбутнє щасливе життя. Молодь має через свої духовні та емоційні сили пізнавати свою історію, національну культуру, досягнення та надбання багатьох поколінь українців.

23 листопада 2017 року у МПК «Будівельник» учні Краматорського вищого професійного училища брали участь в організації та проведенні заходу «Не згасне свіча пам'яті», присвяченому Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Після майже шістдесятирічного замовчування шокуюча і жахлива правда про Голодомор в Україні лунає на весь світ.

Розпочалась незвичайна зустріч з запалювання Свічі Пам’яті та хвилини мовчання. Особливу атмосферу заходу створювали виступи ведучих, які є учнями нашого училища. Це Ярослав Сафонов, Олександр Веряскін, Дар’я Тарасенко та Віра Кочетова. Перегорнути скорботні сторінки народної пам’яті, переглянути свідчення того часу допомогли документальні фільми з історії Голодомору в Україні. Емоційно насиченими були виступи творчих колективів загальноосвітніх шкіл і мистецьких закладів міста Краматорська. Завершилася зустріч словами надії, що ця трагедія ніколи не повториться.

Нажаль, історія доповнюється новими трагічними сторінками сучасних подій, в яких особливу роль відіграла українська молодь. Трагічні події 2013 року змінили життя багатьох українців.

З 21 листопада 2014 року в історії України відзначається День Гідності та Свободи. Ця подія не могла пройти поза увагою учнів Краматорського ВПУ. Викладач історії Ісай М.М. та учні 4 курсу підготували тематичну лінійку «Україна – країна нескорених!», присвячену буремним подіям 2013 року.

Учні розповіли про початок подій на Євромайдані, про масштабні акції протесту в Києві та в багатьох містах України. Було зроблено акцент на те, що Євромайдан став не лише відповіддю на рішення Кабміну відмовитися від євроінтеграції. Майдан – це загальний показник стану суспільства, один з проявів реакції народу на дії влади, передусім проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів.

Музичний супровід розповіді та відеоматеріал – реп-композиція співака ЯрмаК «Моя страна не упадет на колени» – справили емоційно бурхливе враження на учасників виховного заходу. Учні сприймали зрозумілі для себе думки і вислови свого талановитого сучасника.

У висновках прозвучало головне: український народ має гідність і волю, мужність і згуртованість, хоробрість і співчуття. А молодь - це саме та рушійна сила, яка через події останніх років довела, що може і хоче впливати на суспільне життя, на громадську думку, на дієздатність влади. І ми бачимо це нове покоління – на уроках і в майстернях, в соціальних мережах і громадських місцях, на рок-концертах і спортивних майданчиках…. Вони – дуже різні. Але ці молоді люди хочуть жити повноцінним життям і дихати вільним повітрям свободи, мають активну громадянську позицію і національну самоідентифікацію.

 

«ДАРУЙТЕ ЛЮДЯМ ДОБРОТУ»

                     «Ми живемо, щоб нести світ, добро і красу» 


Жовтень 2017 року для юнаків колективу «Грація» Краматорського ВПУ (№14) видався дуже насиченим. Нас в черговий раз запросили взяти участь у VIІ Всеукраїнському відкритому конкурсі краси дівчат на інвалідних візках «Краса без обмежень - 2017», який проходив у міському ПК ім. Леоніда Бикова. Хлопці з радістю прийняли цю пропозицію і приступили до щоденних тренувань в Центрі комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. В нинішньому конкурсі взяли участь 10 дівчат з Донецької, Закарпатської, Житомирської, Івано-Франківської, Луганської, Київської, Миколаївської та Хмельницької областей.

 

Детальніше...

І знову – перемога!

З 17 по 19 жовтня 2017 року в м. Краматорськ проходив чемпіонат Донецької області з футзалу серед учнів професійно – технічних навчальних закладів, згідно плану фізкультурно – оздоровчих та спортивних заходів Донецького обласного відділення КФВС МОН України. В змаганнях приймали участь збірні команди міст Слов’янська, Костянтинівки, Солідара, Северська, Покровська, Краматорська. 

Команда Краматорського ВПУ (№14) складалась із учнів, які були обрані до збірної після проведення змагань в училищі. До складу команди увійшли - Алієв Максим, Вацюк Антон, Куропятник Владислав, Максименко Данил, Сень Владислав, Савченко Владислав, Стрєлков Корній, Чернобров Ярослав, Чесноков Микола, Щерба Микола, Ярошенко Богдан. Тренер команди Слюсаренко О.М. не помилився з вибором, оскільки склад команди виявився "золотим".

У наполегливій боротьбі наша збірна отримала перемогу в обласних змаганнях серед ПТНЗ області і зайняла перше місце. Також були відміченні як найкращі гравці Вацюк Антон, Ярошенко Богдан, був визнаний найкращім воротарем області Щерба Микола.

  Бажаємо нашим хлопцям успіхів, здоров’я, а також подальших яскравих перемог. ТАК ТРИМАТИ!

„Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!”

                                                    Наш приятель – сміливий вітер,

                                                    Відвага - це наш заповіт,

                                                    Ми роду козацького діти

                                                     Землі української цвіт.


День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Це данина любові та поваги до захисників Батьківщини усіх часів і це сьогоднішнє свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі.

11 жовтня в місті Краматорськ департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність» провели масовий патріотичний захід «Козацькі забави» серед професійно-технічних навчальних закладів Донецької області. В змаганнях приймали участь вісім команд з міст Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка, Лиман, Торецьк.                                     

Захід мав на меті поліпшення національно-патріотичного виховання студентської молоді та формування здорового способу життя.

Хореографічний ансамбль «Грація» та вокальний ансамбль «Стожари» Краматорського ВПУ (№14) урочисто відкрили спортивні змагання композицією «Мир над Україною».                    

Юнаки з навчальних закладів Донецької області демонстрували силу, командний дух, спритність, вміння боротися і перемагати.

Команда «Атамани» Краматорського ВПУ (№14)  гідно представила свій навчальний заклад, зайняла І місце та отримала Кубок Донецької області за перемогу в змаганнях. Вітаємо наших переможців. Так тримати!                             

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу 12 жовтня в Краматорському ВПУ (№14) пройшла урочиста лінійка «З повагою і гордістю до захисників Вітчизни», на якій учні зазирнули в сторінки історії та згадали не лише козаків, але й усіх, хто захищав нашу країну у роки Другої світової війни, воїнів–інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок у гарячих точках планети та тих, хто і нині покликаний захищати нашу Батьківщину.                         

Колектив училища вшанував славних синів нашої Батьківщини хвилиною мовчання і поклав квіти до меморіальної дошки, встановленої випускнику училища Пагулічу Євгену, загиблому при виконанні військового обов'язку в зоні АТО та до пам’ятника випускникам училища, воїнам – інтернаціоналістам.    

Педагогічний колектив Краматорського ВПУ активізує увагу учнів на тому, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній та інформаційний захист держави.

             Люблю тебе, Вітчизна, мила Україна,

            Бо щастя жити ти мені дала,

           Для мене ти одна і рідна, і єдина,

          Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Краматорському ВПУ № 14 - 77

                                                             Професія – це долі рівний шлях,

                                                             Це є життя, це є твоє майбутнє.

                                                             Немає й крихти хліба на губах,

                                                             Коли в житті професія відсутня.


            2 жовтня 1940 року була заснована єдина державна система підготовки  робітничих кадрів. Саме з цієї знаменної дати, 77 років тому почалася освітня і трудова історія Краматорського вищого професійного училища № 14.

            29 вересня, напередодні цієї важливої події, в затишному актовому залі навчального закладу зібралися працівники та учні училища на святковий захід, присвячений Дню професійно-технічної освіти та Дню народження училища.

За традицією, першим зі словами привітання та добрими побажаннями до колективу звернувся заслужений працівник освіти України, депутат міської ради, директор Краматорського вищого професійного училища М.Г.Купріков.     

Привітати педагогічний колектив з днем народження і розділити з нами святковий настрій прийшли наші друзі і партнери: Цельник Володимир Васильович - начальник відділу кадрів і режиму ПрАТ НКМЗ, Ворочек Борис Ігорович - начальник відділу розвитку персоналу та управління знаннями ПрАТ НКМЗ.

 77 років наш навчальний заклад займає гідне місце в системі профтехосвіти України. І це багато в чому завдяки тісній співпраці з колективами цехів і підрозділів базового підприємства - Акціонерного товариства «Новокраматорський машинобудівний завод». Тисячі вихованців училища склали і продовжують складати основу трудового колективу НКМЗ. Від імені новокраматорців педагогічний колектив привітав Цельник В.В.             

            Приємно було чути від гостей, що великий і дружній колектив Краматорського ВПУ здійснює важливу державну справу - не тільки дає робочу путівку в життя молодій людині, а й піклується про те, щоб кожен з них став цікавою особистістю, кваліфікованим фахівцем і просто гарною людиною.

         У цей святковий день ми згадали про тих, завдяки кому наше життя зігріте сонячним світлом і мирною блакиттю небес. Кращі учні поклали квіти до пам'ятника воїнам-інтернаціоналістам та меморіальної дошки Євгену Пагулічу.

            Краматорське вище професійне училище сьогодні - це центр творчості, винахідливості, ентузіазму і натхнення. Ми пишаємося тим, що наш колектив - це чудова плеяда гідних і талановитих людей, які вносять свій вагомий внесок у процвітання училища. У цей святковий день кращі представники педколективу були по праву нагороджені почесними грамотами.

             У новому навчальному році наш колектив поповнився молодими, перспективними фахівцями. Десять викладачів і майстрів виробничого навчання вперше почали вивчати ази педагогічної діяльності в стінах училища. В урочистій обстановці старші товариші посвятили їх в педагоги, дали мудрі поради, побажали успіхів на освітянській ниві і активних, допитливих учнів.

         Саме таких учнів, відмінників у навчанні, активних учасників у спортивних, мистецьких та інших позаурочних заходах,  нагороджували грамотами в цей день. І, звичайно, було багато музики: звучали пісні ліричні та жартівливі, ансамблевого виконання і соло.                             

          Свята закінчилися, настали трудові та навчальні будні. Нехай для всіх вони будуть наповнені новими творчими успіхами і перемогами, нехай будуть цікавими зустрічі і відкриття, нехай добро, любов і мир будуть завжди поруч.Майбутнє машинобудування у надійних руках

День машинобудівника – це урочистий і святковий день для всіх робітників та учнів Краматорського вищого професійного училища, які вважають це свято для себе професійним. 77 років колектив училища плідно співпрацює з ПрАТ Новокраматорський машинобудівний завод. Всі ці роки новокраматорці надавали училищу дієву допомогу і відчутну підтримку.

Цього року керівництво НКМЗ підготувало подарунок майбутнім машинобудівникам. 24 вересня кращі учні  Краматорського ВПУ (№14) побували в музеї історії підприємства.

Юнаки та дівчата з цікавістю слухали розповідь про славне минуле та сьогодення флагмана вітчизняного машинобудування, уважно розглядали музейні експонати і навіть не підозрювали, що організатори запросили на зустріч з ними фіналістку пісенного конкурсу «Євробачення-2010», популярну українську виконавицю Альошу. Співачка привітала молодь з Днем машинобудівника і Днем народження Краматорська, побажала всім бути кращими, знайти себе в професії, азам якої вони навчаються, і прийде час, сказала вона, коли молоде покоління краматорчан примножить славу рідного міста.

Від імені адміністрації  Новокраматорського машинобудівного заводу учнів базового училища вітав голова правління асоціації молоді В. Цебров. Віталій передав їм слова генерального директора заводу Г.С. Сукова про те, що після закінчення училища їх з нетерпінням чекають на НКМЗ.                            

З привітанням виступив директор навчального закладу М.Г. Купріков. Він побажав трудовому колективу заводу миру, благополуччя, успіхів і завжди високого завантаження.

Мир у серці Краматорська

Мир – яке спокійне слово,

Що дає нам право на життя,

Тільки в мирі всі знаходять змогу

 Вірити у світле майбуття.


21 вересня проголошений як день відмови від насильства і припинення вогню в усьому світі, як міжнародний день Миру. І якщо раніше слово  «Мир» для нас з вами асоціювалося з  повсякденною реальністю, то тепер - це поняття набуло глибинної сили і  свято «Дня Миру» для Краматорська - особливе.

Саме в цей день вересня відбулася міська молодіжна акція «Birdhouse», організована відділом молодіжної політики та управлінням у справах сім’ї з гуманітарних питань Краматорської міської ради серед учнів вищих та професійних учбових закладів. Метою проведення даної акції було залучення учнівської молоді до активної форми дозвілля та розвиток культурних цінностей та поглядів.

Учні Краматорського ВПУ (№14) з радістю прийняли участь у конкурсі на кращу шпаківню та разом з наставниками сконструювали затишний та просторий будиночок для птахів. Шпаківня була виготовлена виключно з екологічного матеріалу та за рекомендованими параметрами, про що з гордістю розказали хлопці на презентації.                                   

Всі учасники акції без виключення отримали яскраве враження та позитивні емоції. Учні Краматорського ВПУ були нагороджені грамотою за «Саму добротну шпаківню» та сертифікатом у піцерію міста.                

Також у цей день учні Краматорського вищого професійного училища приєдналися до участі у флешмобі «Єднання громади - крок до миру»,  який відбувся на площі Миру з ініціативи БФ "Карітас Краматорськ", за підтримки жіночого клубу "Пані". Всі учасники флешмобу, взявшись за руки, створили коло миру навколо символічного серця, намальованого на центральній площі міста. Учасники флешмобу виконали пісню "Мир над Україною". У фіналі флешмобу був проведений запуск повітряних кульок у державних кольорах.                                  

Завдяки ініціаторам акції  таорганізаторам флешмобу, «День Миру»  пройшов у чудовій, дружній, вільній атмосфері, в якій учні почувалися легко та відкрито.                                                   Щорічне святкування  «Дня Миру» є чудовою можливістю згадати,  що є найголовнішим у бурхливому повсякденні та найважливішим для нас, навчитись цінувати мир та прагнути до миру.

День знань – всенародне свято

 

 

1 ВЕРЕСНЯ - День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі вітання i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвоника!

Перше вересня - це ніжна, ласкава, дбайлива пісня батьківських сердець. Діти та і ми, дорослі, переступаємо поріг дитинства, заглядаємо в юність, торкаємося зрілості.

В цей день Краматорське вище професійне училище 76-й раз гостинно відкрило двері для молоді, які мріють стативисококваліфікованими робітниками, як машинобудівного, так і побутового профілю.

 

Першим привітав першокурсників та всіх присутніх директор Краматорського вищого професійного училища  Михайло Григорович Купріков, заслужений  працівник освіти України,  депутат Краматорської міської ради. 

Випускники училища, завдяки своїй наполегливості, майстерності та таланту допомагають підіймати економіку нашого міста та країни в цілому.                                  

         Поряд з ними завжди знаходяться наші давні друзі і партнери – Новокраматорський машинобудівний завод. І у цей святковий день нас прийшов привітати Надєйкін Олександр Володимирович – заступник начальника відділу кадрів та режиму ПрАТ «НКМЗ».

За традицією, учні старших курсів привітали першокурсників та подарували їм підкову на щастя. А першокурсники, вступаючи до лав учнів Краматорського вищого професійного училища,  урочисто пообіцяли бути гідними громадянами та патріотами рідної України, опанувати нові знання та стати висококваліфікованими фахівцями у своїй професії.                                        

В усіх навчальних групах пройшов перший урок за темою «Поважаю європейські цінності – будую сучасну Україну». 

Перше вересня – завжди особливо урочистий день, що хвилює, адже саме з нього починається незвідана, цікава і одночасно нелегка дорога до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо всім, хто вчиться на цій дорозі, підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів і досягти заповітної мети.

ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України.Це державне свято щорічно відзначається на честь ухвалення Конституції незалежної України. Прийняття Основного Закону ознаменувало фундаментальне закріплення нашої незалежності, навіки закарбувало волю українського народу жити у власній суверенній, соборній державі. 

Правовиховна і правоосвітня робота в Краматорському вищому професійному училищі спирається на формування і розвиток правової свідомості учнів, що потребує постійного вдосконалення. Основні цілі правового виховання в Краматорському ВПУ — навчити дітей правових знань, конституційних прав та обов’язків громадян у демократичній державі, формувати громадську культуру, засновану на повазі до прав і свобод людини.

Підвищення рівня правових знань у учнів ПТНЗ, їх правосвідомості та правової культури можливі лише за умови повсякденного, професійно організованого правового виховання, здійснюваного з використанням усіх його форм, у тому числі й за допомогою найновішої науково обґрунтованої юридичної літератури та нових технологій організації діяльності.

Для цього в ПТНЗ вводяться спеціальні курси та навчальні предмети (основи правознавства, курс практичного права і т. ін.), які сприяють вихованню у учнів поваги до переваги правових засад у суспільстві. Їх завданням є розвиток умінь, навичок, усвідомлення учнями цінностей і принципів, на яких базується правова система шляхом систематичного навчання і виховання із застосуванням інтерактивних методик.

В навчальній діяльності викладачі використовують найбільш ефективні види уроків: уроки-юридичні практикуми, уроки з використанням мультимедійних засобів навчання, уроки-тренінги, уроки-опрацювання нормативно-правових актів, уроки за проектною методикою, уроки-змагання. Це сприяє максимальному досягненню запланованих навчальних результатів, розвитку та формуванню загальних і спеціальних правових компетентностей учнів.

До Дня Конституції України в Краматорському вищому професійному училищі були проведені урок – бесіда «День Конституції: маловідомі факти про Основний Закон України», а також історична довідка «День Конституції України: основні дати» на уроках історії в учнівських групах.

          

Особливістю сучасного правознавчого навчально-виховного процесу є застосування інтерактивних методів роботи: мозкового штурму, дискусії, групового та індивідуального аналізу правових ситуацій, взаємонавчання; імітації спрощених судових засідань, навчальної мозаїки, рольових ігор, моделювання тощо. Кожний з навчально-виховних заходів передбачає різні види пізнавальної, розумової та учбової активності учнів. Існує можливість використовувати в навчанні та вихованні дітей ресурси громади: запрошувати фахівців, які мають безпосереднє відношення до права — суддів, адвокатів, міліціонерів, працівників державних служб тощо, активне співпрацювати з батьками, організовувати позаурочну діяльність учнів.

До Дня Конституції України в Краматорському вищому професійному училищі були проведені виховна година в учнівських групах «Конституційні обов’язки громадян України», правова гра з тестуванням «Що ви знаєте про нашу Конституцію?» в гуртожитку, а також підготовлені викладки літератури зав. бібліотекою Філімоненко Т.М. та бібліотекарем Бохонок Л.М.

                 

Результатом правоосвітньої та правовиховної діяльності Краматорського вищого професійного училища стає формування не тільки предметних і галузевих компетентностей, але важливіше - громадянської компетентності, тобто здатності учня активно, відповідально та ефективно реалізовувати конституційні права та обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства.

 

Викладач суспільних дисциплін Ісай М.М.

БУЛО, Є І БУДЕ ВЕЛИКОЮ ЧЕСТЮ ЗАХИЩАТИ БАТЬКІВЩИНУ!

          З того пам'ятного травня минуло 72 роки. Виросли нові покоління. Для них Друга світова війна - далека історія. Стривожені сьогоденням, вони все рідше звертаються до подій тих страшних днів, але пам'ять і совість перед загиблими і переможцями не повинні дозволити нам забути цю героїчно-трагічну сторінку літопису нашої багатонаціональної держави. Ми не ділимо ту війну на свою і чужу, на війну в Європі, Азії та Північній Африці. Але ми завжди пам'ятаємо, що завдавши нищівної поразки ворогу, саме наші воїни не тільки відстояли честь, незалежність і свободу Батьківщини, а й внесли вирішальний внесок у звільнення народів Європи від фашистського рабства, врятували світову цивілізацію від «коричневої чуми».

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни,9 травняпо всій країні традиційно відбуваються урочистості до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Для молоді дуже важливо брати участь в патріотичних заходах тому, що в тій війні перемогли саме їхні прадіди і прапрадіди. Бути патріотом - природна потреба людей різних поколінь, яка стверджує гуманістичний спосіб життя, усвідомлення своєї історичної, культурної, національної та духовної приналежності до Батьківщини. Коли кожна молода людина буде усвідомлено ставитися до історії та її творців, патріотизм буде справжнім, і ми доб'ємося багато чого.

В Краматорському вищому професійному училищі було проведено ряд заходів, які були присвячені 72-й річниці Перемоги у Другій світовій війні і спрямовані на національно-патріотичне виховання підростаючого покоління. Протягом місяця були проведені уроки пам'яті та мужності, бесіди та круглі столи, класні години, які висвітлювали  героїчні сторінки Другої світової війни і участь в ній представників різних національностей, які своїм подвигом наближали світлий День Перемоги. Учні активно взяли участь у конкурсі плакатів і творчих робіт, присвячених Дню памяті та примирення.

В Краматорському вищому професійному училищі стало доброю традицією вітати ветеранів Великої Вітчизняної війни. Молодіжна організація і адміністрація училища взяли участь в щорічній акції «Пам'ять поколінь», яка проводиться за ініціативою Краматорського відділу молоді і спорту. В ході акції вони відвідали ветеранів війни, надали їм необхідну допомогу. В ході акції «Від серця до серця» учні та майстри виробничого навчання надавали перукарські послуги ветеранам на дому і в училищі.

Героїчному подвигу перших випускників нашого навчального закладу присвячена постійна експозиція в музейній кімнаті училища, де представлені фронтові листи, фотографії, біографії, медалі та особисті речі ветеранів. Напередодні свята 9 травня адміністрація училища, педагогічний колектив та учні привітали Ф.І. Хорошайло - першого випускника училища, полковника у відставці і учасника бойових дій, а також колишніх співробітників училища, ветеранів війни Аленіну О.О., Нікітіну В.Г.

5 травня в Краматорському вищому професійному училищі відбувся урочистий мітинг-концерт «Друга світова. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Концертна програма, підготовлена силами творчих колективів училища, не залишила байдужою жодну людину. Скільки різних емоцій у всіх присутніх - страждання і радість, горе і кохання, страх і гордість... Урочисті слова перепліталися з театралізованим дійством танцю, страшні цифри військових втрат контрастували ліричним нотам пісень. Зустрілися різні покоління краматорчан, але всіх об'єднувало одне - ми будемо пам'ятати завжди подвиги наших батьків і дідів, щоб більше цього не повторилося ніколи.

Учні не тільки підготували власні акції, а й взяли участь в міських і обласних заходах: міський мітинг у сквері Героїв, присвячений 72-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня), покладання квітів до пам'ятників воїнам-визволителям, екскурсії в музей історії міста Краматорська, святковий концерт в БК «Будівельник» та волонтерська допомога в організації польової кухні для ветеранів, трудівників тилу і дітей війни.

Скільки б не минуло десятиліть, не можна забувати про перемоги і поразки на полях битв, про перетворені в попіл міста і села, про зруйноване народне господарство, про загибель безцінних пам'яток матеріальної та духовної культури народу, про трудівників тилу, які винесли на своїх плечах непомірний тягар воєнного лихоліття, про найголовнішу і непоправну втрату - мільйонах людських життів, згорілих в пожежі Другої світової війни.

І наостанок, ніколи не забуваймо, що скільки б нас – людей Землі – не намагалися розділити грошима і стінами, політиками й ідеологіями, війнами і зрадами, а ми живемо і кожен несемо особисту відповідальність за посіяне зерно зла, ненависті, недовіри, брехні і розбрату... Потрібно пам'ятати і вчити всі уроки минулого, але жити майбутнім. Кожній війні колись приходить кінець...

Доземний уклін живим захисникам нашої Батьківщини і вічна пам'ять загиблим!

                                                                                     Ісай М.М.

                                                             викладач Краматорського ВПУ

Заходи до Дня чорнобильської трагедії

26 квітня 1986 року сталася жахлива катастрофа на Чорнобильській АЕС, що завдала невиліковної рани українському народу.Аварія за масштабами і довгостроковими наслідками є наймасштабнішою катастрофою за всю світову історію використання атомної енергії. Чорнобильське лихо стало  попередженням людству про те, що колосальна енергія, укладена в атомі, без належного контролю над нею може поставити питання самого існування людей на планеті.

На відзначення 31-ї роковини Чорнобильської катастрофи у Краматорському вищому професійному училищі проведено ряд заходів:

 Ø  25 квітня 2017р. на загальноучилищній тематичній лінійці «Чорнобиль - рана України», учні  нагадали всім присутнім про трагічні події атомного лиха, відтворили за допомогою мультимедійних технологій сторінки історії далекого 1986 року. Викладачем іноземної мови Вінніком В.С. проведений конкурс презентації серед учнів І-ІІ курсів «Чорнобиль - Фукусіма. Ядерні катастрофи планетарного масштабу»;

Ø   26 квітня 2017р. організована виставка книг «Чорнобиль: від катастрофи до наших днів».

Ø  Проведений конкурс віршів та творчих робіт учнів І-ІІ курсів «Тепер тут зона, а була земля… Тут був чорнозем, а тепер – Чорнобиль». Кращі роботи  Давидович Дарини, учениці групи ВПП 14-10, Усова Віктора, учня групи ВМП15-4 та Чорної Любові, учениці групи ВПП 16-9 були надіслані до Навчально-методичного центру ПТО у Донецькій області.

 

Ø Викладачем історії Громовою О.Г. організований і проведений відео-лекторій, присвячений Дню вшанування пам’яті загиблих на ЧАЕС 26 квітня 1986р.

Нехай молоде покоління завжди пам’ятає уроки Чорнобиля, щоб над нашою планетою завжди було мирне, чисте небо, а в оселях панував лише мир, щастя та добробут.

"Свято Пасхи"

        13 квітня в Краматорському вищому професійному училище традиційно пройшла святкова лінійка, присвячена святу Пасхи. Головною метою цього заходу  було розширення і поглиблення знання учнів про найдавніше церковне свято, традиції нашого народу щодо святкування Пасхи, виховування любові до нашого народу, його традицій, минулого і сучасного.

       Пасха є не лише найголовнішим, але й найдревнішим з усіх християнських свят. Основне відчуття Пасхи, як на Сході, так і на Заході - радість перемоги над смертю. Христос воскрес з мертвих: ця пасхальна звістка, що лунає з Церкви, звернена до усіх народів! 

       Ведучі ознайомили всіх присутніх з історією виникнення свята, традиціями, звичаями  Великодня. Цікаво розповіли про писанку, роз’яснили присутнім, що означають кольори фарб, якими їх фарбують . Читали вірші присвячені святу Пасхи.  Для всіх учнів був оформлений демонстраційний стіл  з писанками, які зайняли 12.04.2017р. перше місце в обласному смотрі-конкурсі «Слобожанська писанка», «Країна писанкова».

УКРАЇНА - ЦЕ МИ! УКРАЇНА – ЦЕ Я!

Художня самодіяльна творчість грає велику роль в справі естетичного виховання. Долучаючись до мистецтва, людина розвиває свою здатність сприймати і цінувати прекрасне, підвищує свій культурний рівень, розвивається духовно.

З метою задоволення освітніх та культурних потреб, створення умов для творчого розвитку та підтримки обдарованої учнівської молоді 23 березня 2017 року у Краматорському ПК «Будівельник» пройшов ІІ (міський) етап щорічного обласного огляду-конкурсу самодіяльної художньої творчості серед професійно-навчальних закладів м. Краматорська.

Як завжди програми учасників оцінювало незалежне компетентне журі на чолі із начальником відділу художньої самодіяльності Палацу молоді «Юність» Світланою Алімушкіною. До складу журі увійшли: Елла Тимошина – методист відділу художньої самодіяльності Палацу молоді «Юність»,Володимир Страшко – начальник відділу молодіжної політики та у справах сім`ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, Ілона Кондрашова – художній керівник хореографічного ансамблю «Елегія» ПК НКМЗ,Інна Вашковська – викладач школи мистецтв №2 по класу «акордеон».

Треба сказати, що всі колективи виступили блискуче, їм вдалося відвести глядачів у світ світлих почуттів і хвилюючих емоцій. У залі панувала тепла і доброзичлива обстановка. Глядачі гаряче зустрічали творчі колективи і кожен виступ підтримували оплесками.

Безперечним лідером у конкурсі стало Краматорське ВПУ (№ 14) з програмою «Україна - це ми! Україна – це я!», яка була присвячена 85 – річчю Донецької області, любові до рідного краю, року Японії в Україні і миру в нашій країні. До програми увійшли номери різних жанрів: театральний – виступ агітбригади молодіжної організації Краматорського ВПУ( керівник Ірина Роянова); вокальний – пісні «Тиха вода» (Мілана Сторожук), «Благослови» (Вікторія Савицька), «Українське попурі» у виконанні вокального ансамблю «Світанок» (керівник Ірина Роянова); хореографічний – танці «Вальс», «А танці будуть» у виконанні хореографічного ансамблю «Грація» (керівник Віра Гуменна). Уперше в програмі колективу виступали юні музиканти Марія Ігнат`єва (скрипка) та Кристина Ольховська (флейта) з японською мелодією. Велике враження на присутніх справив заключний номер програми – музикально – хореографічна композиція «Мир над Україною» у виконанні ансамблю «Світанок» та ансамблю естрадного танцю «Стожари» (керівник Віра Гуменна).

Журі відзначило високий рівень підготовки учнів, відмінну організацію конкурсу, творчий підхід колективу і одноголосно присудило команді Краматорського ВПУ І місце. Із 8 номерів програми 6 були відібрані на Гала концерт обласного конкурсу. У цьому творчому змаганні молодь Краматорського ВПУ ще раз розкрила свій потенціал і поділилася талантом з іншими людьми.


На прикінці конкурсу всіх учасників привітав директор навчально – методичного центру професійно - технічної освіти Донецької області Едуард Гончаров, який висловив своє враження тому, що в професійно – трехнічній освіті дуже багато юних талантів і подяку всім учасникам програми за доставлене задоволення.

«Афганістан…Ще раз про війну»

       15 лютого 2017 року в Краматорському вищому професійному училищі відбувся святковий захід, присвячений всім, хто пройшов військовими дорогами Афганістану, хто прийняв бойове хрещення у цьому краю вогню та піску.

          На заході були присутні: Вадим Бондарєв - голова Краматорської міської громадської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів», Валентин Танський – заступник голови союзу десантників Донецької області та воїни – інтернаціоналісти, ветерани Афганської війни.

          Всіх присутніх привітав директор училища М.Г. Купріков, висловив слова подяки воїнам – афганцям за їх мужність і героїзм.

          Перед учнями виступили учасники бойових дій: кавалер двох орденів «Червоної зірки», випускник училища Володимир Коргун та ветеран афганської війни Сергій Комарницький.

          Всіх загиблих у Афганській війні та загиблих в наш час на Донбасі вшанували хвилиною мовчання.

          Зустріч закінчилась покладанням квітів до пам’ятника випускникам училища, загиблим в Афганістані.

          Впродовж тижня у всіх навчальних групах пройшов урок мужності, присвячений афганським подіям 1979 – 1989 років, «Афганістан…Ще раз про війну».

          15.02.2017р. адміністрація та учні третього курсу були присутні на міському мітингу, присвяченому 28 річниці виводу радянських військ з Афганістану та прийняли участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим воїнам – інтернаціоналістам краматорчанам. Учні, які мешкають у гуртожитку, в той же день відвідали концерт у міському ПК «Будівельник». 

          Такі заходи завжди проходять на високому емоціональному підйомі, розбуджують у учнів почуття причетності до подій минулого і бажання пізнати більше про героїв, що живуть поруч.

УКРАЇНА - ЄДИНА, СОБОРНА ДЕРЖАВА

Вдихнути в юну істоту душу громадянина – значить, передати не тільки радість, захоплення, гордість за все те, що становить собою наші святині, а й сердечний біль, тривогу, турботу за долю цих святинь – свободу і незалежність, честь і велич, багатство і славу нашої улюбленої Вітчизни.

В. Сухомлинський

Детальніше...

УКРАЇНА КОЛЯДУЄ, КОЛЯДУЄ ВСЯ ЗЕМЛЯ!

Новий Рік, Різдво - свята для всіх нас і кожного зокрема. Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров`я, мирного неба над оселями, статків і злагоди в родині. Саме такими спонуками завжди була проникнута світська обрядовість зустрічі Нового року в Україні: горщиком куті, щедрим житнім засівом сусідської домівки, величальною щедрувальною піснею на честь господаря і господині та їх діточок.

13 січня 2017 року творчий колектив Краматорського вищого професійного училища(№14) прийняв участь в обласному святковому фестивалі «Різдвяне диво» у Палаці культури і техніки НКМЗ, метою якого стало збереження і розвиток різдвяних традицій нашого регіону та України, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

Організатором фестивалю став департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність».

У святі брали участь колективи професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, центри юнацької творчості та загально – освітні школи Донеччини: Покровська, Костянтинівки, Бахмута, Слов’янська та Краматорська.

Фестиваль умовно можна було поділити на дві частини: перша частина – це конкурс на кращу Різдвяну страву. Колективи представили велику кількість різноманітних смаколиків: десертів, вареників, пряників, узварів, куті.

Друга частина – це конкурс на кращу вертепну драму та конкурс колядок і щедрівок. Віфлеємську подію учні Краматорського ВПУ зуміли передати, відтворити чи перенести на власний ґрунт не лише через спів, а й через театралізовану містерію. А завершився виступ традиційним звертанням до присутніх – «Христос народився! Славимо його!». Учасники вертепу стверджують, що їхня вистава дуже повчальна, адже у ній добро перемагає зло. Всі присутні отримали величезне задоволення та масу позитивних емоцій і вражень.

За результатами фестивалю у конкурсі на кращу Різдвяну страву Краматорське ВПУ посіло почесне ІІ місце у номінації «Десерти», а у номінації на кращу вертепну драму - ІІІ місце.

Ми бажаємо, щоб яскравий освіт новорічної ялинки став справжнім святом в українських оселях, запам’ятався на все життя нам і нашим дітям. Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої родини, рідної України. 

Тож хочеться сподіватися: Божа благодать засяє над нашою країною і принесе мир у кожну оселю.

ЛУНАЄ ПІСНЯ УКРАЇНСЬКА

    Усна поетична творчість — це не просто джерело духовного життя народу, це — могутній чинник пізнання природи й людини, добра і зла, правди і кривди, красивого й потворного в житті. Бо саме у фольклорі народи усвідомлюють свою самобутність, своє історичне призначення так само, як і український народ. Кожен народ, великий чи малий, прагне поетично осмислити власну історію — минуле й сучасне буття, думкою-мрією сягнути в прийдешнє майбуття або ж переосмислити минуле.

   Українські пісні — це національний епос, у якому відбились і історична пам’ять народу, і його національна свідомість, без яких немає людини, яка самовіддано любить свій край. 

  30 грудня 2016 року у Краматорську відбувся ІІ Відкритий обласний фестиваль – конкурс української пісні серед учнів професійно-технічних навчальних закладів і студентів вищих навчальних закладів Донецької області, організований департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації та палацом молоді «Юність». У фестивалі приймали участь майже 40 солістів, дуетів, вокальних ансамблів професійно-технічних навчальних закладів Донецької області. Краматорське вище професійне училище (№14) представили Вікторія Прут та вокальний ансамбль «Світанок».

    Вікторія дуже любить виконувати народні пісні, і в цьому році вона обрала собі лемківську народну пісню «Горе, долом ходжу». Вона виконала цю пісню з великим проникненням, вклала в неї свої почуття, надії та хвилювання, ще раз нагадавши, що народна пісня – це душа народу, його історія. ЇЇ виступ був дуже достойним.

    Ансамбль «Світанок» існує в Краматорському ВПУ вже 8 років. В цьому році він оновився майже на половину. Дівчата дуже емоційні, наполегливі і творчі. Вони самі придумували образи, створювали собі костюми, робили віночки, і звичайно прислухалися до порад дорослих. На сцені це були справжні європейські україночки, які своїми піснями вразили глядачів. А за виконання «Українського попурі» вокальний ансамбль «Світанок» посів почесне друге місце у своїй категорії.

   Наші дівчата ще раз довели, що пісня є наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові  про велич нашого співучого народу. Мовою пісні гортаємо сторінки історії. 

  Колектив Краматорського вищого професійного училища пишається своїми талановитими учнями і вітає своїх вокалістів з достойним виступом і перемогою.

День пам’яті жертв Голодомору

 


Горить свіча…А може то душа?Свіча, запалена від серця…

Детальніше...

Новонароджене свято з давніми традиціями

14 жовтня українці відзначатимуть велике державне свято — День захисника України!

Детальніше...

Краматорське вище професійне училище (№ 14) – ровесник системи професійно-технічної освіти

Має все початок і кінець.

Витік, результат – як два слова схожі,

Але між ними було 76 років,

Величезний світ училища

Був між ними прожитий.

 

    2 жовтня 2016 року Краматорському вищому професійному училищу виповнилося 76 років: найбільше училище міста – ровесник державній системі професійно – технічної освіти.

     Напередодні, 30 вересня, цієї знаменної дати і Дня вчителя було присвячено святковий захід. У невеликому, затишному залі зібрався весь колектив училища та представники навчальних груп. Привітати колектив і розділити радість нашого свята прийшли шановні гості, наші давні друзі і партнери:

1. Цельник Володимир Васильович – начальник відділу кадрів та режиму ПАТ НКМЗ.

2. Іоффе Михайло Григорович – заступник голови профспілкового комітету ПАТ ПК

3. Жулій Володимир Іванович – начальник відділу маркетингових комунікацій ПАТ НКМЗ.

4. Дяченко Людмила Петрівна – голова профспілкової організації відділу розвитку персоналу та управління знаннями ПАТ НКМЗ, інженер з підготовки кадрів I категорії.

5. Лубенець Любов Олексіївна – начальник відділу міського палацу культури «Будівельник».

За традицією, з вітальним словом до всіх звернувся директор училища М. Г. Купріков. Він подякував колективу за плідну, злагоджену роботу на ниві профтехосвіти, зазначивши при цьому хороші результати і досягнення у навчально-виробничої і виховної діяльності. Михайло Григорович наголосив, що головним помічником у навчанні робочої професії учнів протягом усіх 76 років є наше базове підприємство – Новокраматорський машинобудівний завод.

На святі вручили грамоти співробітникам, які внесли значний внесок у розвиток і процвітання училища; висловили велику подяку всім, хто більше 20 років пропрацював в Краматорському ВПУ, за багаторічну, сумлінну працю і вірність професійному освіті.

Були відзначені грамотами учні: за відмінні показники у навчанні, активну діяльність у житті училища, високі спортивні та творчі успіхи. 

І, звичайно, атмосферу святкового настрою доповнив концерт, підготовлений учнями. Веселі, запальні пісні, проникливі вітальні вірші – надовго залишили приємні спогади про свято.

«Моє рідне місто – Краматорськ!»

21 травня у Краматорську відбувся масштабний культурний  міський захід - Фестиваль аматорського мистецтва імені Марії Примаченко, організований  членами  Клубу Підприємців Краматорська.   У рамках фестивалю відбувся конкурс  відеороликів  «Злюбов'ю до рідного краю» по номінаціях:

- «Моя країна - Україна»;

- «Моє місто посміхається»;

- «Улюблене місце городян»

Кращою роботою у номінації «Моє місто посміхається», на думку компетентного журі , став відеоролик учениці групи ТХ 15-1 Краматорського вищого професійного училища Копиці Надії  під назвою «Моє рідне місто – Краматорськ!».

 

За зайняте1 місце  Надія була нагороджена  грамотою та планшетом  Lenovo. Вітав  переможців, а також вручав грамоти й призи Президент Клубу Підприємців Краматорська Сергій Кондратюк.

«ТИХ ДНІВ НЕ ЗМОВКНЕ СЛАВА...»

9 травня весь український народ відзначив сімдесят першу річницю Великої Перемоги. З кожним роком усе далі відходять від нас події Другої світової війни. Заросли окопи, зарубцювалися рани ветеранів, але наша пам'ять щоразу повертається до минулого, адже те, що пройдено і пережито, не забудеться ніколи! Це подвиг, якого не знала історія!

За планом національно – патріотичного виховання на навчальний рік у Краматорському вищому професійному училищі(№14) пройшла декада «Пам`яті», присвячена цій події. Впродовж тижня в усіх навчальних групах було проведено урок мужності «Вони пішли з життя, щоб жити вічно». Бібліотекарі училища Філімоненко Т.М. та Бохонок Л.М.  для учнів першого курсу провели у музейній кімнаті історії училища уроки – лекції за темою «РУ №1 у роки Великої Вітчизняної війни», у бібліотеці училища було оформлено виставку книг «Велика Вітчизняна війна очима письменників». Викладач історії  Колісник К.М. провела для учнів другого курсу урок – презентацію «Україна в роки Другої світової війни», для учнів четвертого курсу – урок-семінар «Рух опору в роки Другої світової війни». Викладач історії Громова О.Г. провела історичний журнал серед учнів першого курсу за темою «Героїчні подвиги жінок у роки Другої світової війни».

Впродовж квітня в Краматорському ВПУ традиційно пройшла акція «Від серця до серця»: учні та майстри виробничого навчання з професії «Перукар» обслуговували ветеранів війни у перукарських майстернях училища та на дому.

Також колектив училища, як педагогічний, так і учнівський, прийняли участь у міській акції «Пам'ять поколінь», під час якої привітали ветеранів війни зі святом Перемоги.

У Краматорському вищому професійному училищі (№14) існує багато добрих традицій, направлених на патріотичне виховання молодого покоління. Напередодні свята Перемоги, 6 травня адміністрація училища, педагогічний колектив та учні вшановували ветеранів: Хорошайло Федора Івановича - першого випускника училища, полковника у відставці та учасника бойових дій, Нікітіну Віру Григорівну – колишню співробітницю училища, в'язня війни.

Традиційно привітати ветеранів прийшли представники базового підприємства ПАТ НКМЗ: відділу кадрів на чолі з Цельником В. В., профспілкового комітету на чолі з Тукой В. І., начальник відділу маркетингових комунікацій Жулій В. І.; начальник відділу профтехосвіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Бережнов О. Є., депутати Краматорської міської ради, офіцери Краматорського відділу поліції.

З вітальною промовою перед присутніми виступили директор училища Купріков М. Г. і начальник відділу кадрів Цельник В. В. Вони підкреслили, що в минуле відходять події, пов'язані з Другою світовою війною, але сила людської пам'яті живе і повинна жити в серцях людей. Саме в безсмертному подвигу народу злилися воєдино доблесть і героїзм воїнів, самовіддана праця синів і дочок нашої багатонаціональної Батьківщини.

Друга світова війна була не останньою. Переможці тієї війни не думали, що на нашій землі знову будуть лунати вибухи і постріли, будуть гинути люди, що їх онуків і правнуків також називатимуть ветеранами - ветерани Афганістану, ветерани АТО. Так, в житті завжди є місце подвигу, але, на жаль, це подвиг ціною життя.

Пам'ять полеглих на фронтах Другої світової війни, війни в Афганістані та тих, хто загинув у наш час, тих, які залишилися на століття молодими, ветеранів, які не дожили до наших днів, присутні вшанували хвилиною мовчання.

9 Травня адміністрація, педагогічний та учнівський колектив училища прийняли участь у міському мітингу з нагоди відзначення 71-ої річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 71-ої річниці завершення Другої світової війни. Учні та майстри виробничого навчання з професії «Кухар» прийняли участь в організації та проведенні польової кухні сумісно з міським ПК «Будівельник».

 

9 Травня - це день, який сповнює серця гордістю за подвиг народу, що виграв битву з фашизмом. У День Перемоги ми знову прийшли до Вічного вогню, адже ні рокам, ні століттям не стерти пам'ять про тих, хто пережив цю страшну війну, хто залишився в обіймах смерті, не дожив, не долюбив заради життя, заради майбутнього! І ми зобов'язані їм вічною пам'яттю та шаною!

 

 

 

 

Чорнобиль не має минулого часу

26 квітня 1986 року навічно вкарбувалося в історію України трагічним днем. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити з нашої пам’яті – неможливо.  

26 квітня  2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної для всього світу техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.  З метою забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, увічнення пам’яті жертв техногенної катастрофи з 25 по 29 квітня 2016р. у Краматорському вищому професійному училищі було проведено ряд виховних заходів.

Тиждень розпочато із книжкової  виставки «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», яку організували завідуюча бібліотекою Філімоненко Т.М. та бібліотекар Бохонок Л.М.  Учні училища мали нагоду познайомитися з книгами, ілюстраціями,  що розповідають про найбільшу техно-екологічну катастрофу XX століття, про людей, що рятували Україну і світ, про наслідки Чорнобильської аварії сьогодні, коли минуло 30 років. 

26 квітня 2016р. в пам'ять про аварію на Чорнобильській АЕС та з нагоди 30-х роковин вшанування жертв і ліквідаторів наслідків цієї трагедії  відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», який організувала і провела викладач фізики Леонова О.А. На цьому заході  були  згадані ті страшні події,  учні розповіли про причини та наслідки трагедії, звучали проникливі вірші про Чорнобильську трагедію. Мітинг-реквієм супроводжувався слайдовою презентацією про  ліквідаторів аварії. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять  про загиблих пожежних та ліквідаторів наслідків аварії  цієї техногенної катастрофи.  

Також у цей день  учні Краматорського ВПУ взяли участь у міському заході у ПК «Будівельник», присвяченого 30-м роковинам Чорнобильської трагедії.

Викладачами української мови та літератури Жижченко Н.Ю.,  Касьяновою Н.В. та викладачем зарубіжної літератури Трофимовою О.О. організовано та проведено написання учнями творів-роздумів, віршів та есе  на тему «Чорнобиль немає минулого часу».  

«Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» - це назва виховної години, яку протягом тижня провели керівники у кожній навчальній групі. Головною ідеєю виховної години є твердження, що людина відповідальна за майбутнє нашої Землі і прийдешніх поколінь, а також ролі людини у підтриманні екологічної безпеки планети. 

Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію. Відкритою раною нашої землі є сьогодні Чорнобиль - зона національної трагедії, пам’ятаймо про це!


                                                                               Новікова О.В.,

 

                                                                              методист училища

СВЯТО ТВОРЧОСТІ ТА ТАЛАНТІВ

Для молоді в житті головне - займатися улюбленою справою і, звичайно, творити. Адже професіоналам завжди допомагає здобути успіху творчий підхід, а прекрасне завжди народжується в праці.

25 квітня 2016 р. в м. Краматорську в ПК «Будівельник» пройшов заключний Гала-концерт щорічного огляду-конкурсу художньої самодіяльності, а також обласний огляд-конкурс технічної, декоративно-прикладної та фототворчості серед учнів та інженерно-педагогічних працівників ПТНЗ Донецької області.

Серед почесних гостей цього яскравого свята весни і талантів були: Оксенчук Надія Володимирівна - директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації; Бережнов Олександр Євгенійович - начальник відділу професійно-технічної освіти департаменту освіти Донецької обласної державної адміністрації, Височина Ганна Вікторівна - в. о. начальника відділу молоді та спорту Краматорської міської ради; Постніков Андрій Юрійович - в. о. директора КЗ «Донецький Палац молоді «Юність»; Ковшова Світлана Веніамінівна - заступник директора по учбово-виховній роботі КЗ «Донецький Палац молоді «Юність»; Рантюк Лариса Олександрівна - заступник директора по учбово-методичній роботі КЗ «Донецький Палац молоді «Юність»; Кулініч Наталія Іванівна - директор міського палацу культури «Будівельник».

Прологом до всієї концертної програми стала музично-хореографічна композиція «Ми за мир» у виконанні вокального ансамблю «Світанок», колективу естрадного танцю «Стожари», молодіжної організації Краматорського вищого професійного училища. Нікого не залишила байдужим пісня «Не твоя війна» у виконанні вокального ансамблю «Світанок» (керівник Савицька В. В.), присвячена подіям, що відбуваються зараз на Сході України. Затамувавши подих, глядачі дивилися бальний танець «Вальс» у виконанні колективу бального танцю «Грація» (керівник Гуменна В. В.) та «Led-шоу» у виконанні Бутова С. і Загоровця М. Всі учасники були нагороджені Дипломами призерів.

 

В закінченні концерту Оксенчук Н.В вручила дипломи переможцям і подяки керівникам навчальних закладів, висловила захоплення талантами учнів та творчою ініціативою колективів училищ, їх активною участю в обласному огляді-конкурсі за всіма напрямками; здобутими успіхами та проведеною роботою з розвитку творчих здібностей підлітків.

Спорт для всіх!

         

        З 14 березня по 18 квітня 2016 року в Краматорську проходила IX спартакіада з ігрових видів спорту між професійно - технічними навчальними закладами міста, яка була організована відділом молоді та спорту Краматорської міської ради. В програму змагань входили наступні  види спорту: волейбол, футбол, баскетбол, настільний теніс.

Детальніше...

Вибір професії – крок у майбутнє

15 квітня 2016 року в Краматорському вищому професійному училищі (№14) відбувся важливий і цікавий захід – День відкритих дверей, який щорічно проводиться в навчальному закладі.

 
У цей день в училище прийшли ті , хто стоїть на порозі дорослого життя, першим кроком у яке є вибір такої професії, яка буде не лише задовольняти матеріальні потреби, а й приносити задоволення. На ринку праці стрімко росте тенденція популярності робітничих професій, які є актуальними в наш час.

День відкритих дверей завжди викликає великий інтерес серед учнів та їх батьків. В цьому році до нашого навчального закладу завітало понад 300 учнів шкіл міста Краматорська та іногородніх.

Гостям, які завітали у цей день до закладу, підготували цікаву та насичену пізнавальну програму про життя та діяльність училища. До неї ввійшли перегляд профорієнтаційного фільму, виступ директора М.Г. Купрікова, лідерів учнівської молодіжної організації та музичні вітання від учасників художньої самодіяльності.
 


Захоплення гостей викликала виставка учнівських робіт з професій, за якими ведеться підготовка в навчальному закладі. Вироби із металу учнів з професії верстатник, шедеври зварювальних робіт, діючі моделі автослюсарів, прикраси для кондитерських виробів з айсінгу, фантазійні зачіски з пастижерними виробами – все це справа рук учнів училища, які під керівництвом досвідчених майстрів виробничого і навчання викладачів здобувають звання професіоналів своєї справи.


 


День відкритих дверей став цікавим відкриттям для випускників шкіл, які зроблять правильний вибір професії та, сподіваємось, - прийдуть до нас на навчання!

 

«У НАС ЄДИНА ДОЛЯ – ІМ'Я ЇЙ УКРАЇНА»

Щороку в березні чарівні миттєвості весни приносять у професійно-технічні навчальні заклади міста Краматорська традиційне і, з хвилюванням очікуване, свято – огляд-конкурс художньої самодіяльної творчості серед учнів. Мета цього заходу – відкрити для обдарованої, талановитої молоді заповітну стежку в світ прекрасного, підтримати і виховати духовно багату, гармонійно розвинену творчу особистість.

           

Детальніше...

«Очима тих, хто жив в бою»

Щорічно, в перших числах лютого, у Краматорському вищому професійному училищі (№ 14) проходять заходи, присвячені афганським подіям 1979-1989 рр. Ця війна, далекій від України країні, торкнулася багатьох наших співвітчизників, їх сімей, близьких та друзів.

 

Детальніше...

Відкриття меморіальної дошки

5 лютого 2016 року у Краматорському вищому професійному училищі відбувся мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки випускнику училища, Пагулічу Євгену Геннадійовичу, загиблому при виконанні військового обов'язку в зоні АТО.

Детальніше...

Нас пісня єднає і ріднить

                               Як струмок, що до річки біжить,
                               Птах знаходить свій голос в діброві...

                               То ж не може людина прожить,

                               Не кохаючись в рідному слові.

Найціннішим духовним скарбом, геніальною поетичною біографією нашого народу вважається пісня.Саме українській пісні був присвячений IВідкритийобласний фестиваль-конкурс вокального мистецтва серед учнів та інженерно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, який пройшов 03 грудня 2015 року на базі Костянтинівського вищого професійного училища.

Детальніше...

День Соборності України

22 січня в Краматорському вищому професійному училищі відзначався  День Соборності України.

 

Детальніше...

День знань в Краматорському ВПУ № 14

 Світлим всенародним святом - Днем знань традиційно розпочався новий навчальний рік в Краматорському вищому професійному училищі № 14.

 

Детальніше...

СПОРТИВНІ НОВИНИ КВПУ

У Краматорському вищому професійному училищі (№ 14) велика увага приділяється здоров'ю і фізичному розвитку учнівської молоді, ведеться активна спортивна секційна робота за різними напрямками. Результатом цієї роботи є участь спортсменів училища в різних спортивних заходах міста.

 

Детальніше...

1 квітня ніхто не відміняв

Всесвітній день сміху Краматорське вище професійне училище відзначало веселим , завзятим, іскрометним КВК. Це було прекрасною можливістю для учнів і педагогічного колективу училища забути про насичені трудові будні і від душі посміятися. За звання кращих жартівників училища боролися дві команди: молодіжна організація співробітників та учнівського самоврядування.

Детальніше...

Таланти твої, Україно!

ТВОЇ ТАЛАНТИ, УКРАЇНО!

 20 березня 2014 року в Краматорську пройшов регіональний тур обласного огляду – конкурсу з технічної, декоративно – прикладної та фото творчості серед професійно – технічних навчальних закладів, в якому прийняли участь всі училища міста Краматорська.

 

Детальніше...

«Гімн честі, мужності і слави»

Щорічно, в перших числах лютого, в Краматорському вищому професійному училищі (№ 14) проходять заходи, присвячені афганським подіям 1979 - 1989 рр.. Війна в Афганістані безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, понівечила тіла і долі.

15 лютого 2014 виповнилося 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Але відлуння цієї війни ще довго буде жити у пам'яті учасників бойових дій, їх рідних і близьких, усіх небайдужих людей.

 

Детальніше...

Тиждень пам'яті жертв Голодомору

З 18 листопада по 23 листопада 2013 року в Краматорському вищому професійному училищі пройшов тиждень пам'яті, присвячений 80-й річниці Голодомору на Україні 1932-1933рр. Цим страшним подіям були присвячені заходи, спрямовані на поглиблення знань учнів про найбільш трагічну сторінку життя нашої держави, катастрофи, яку пережив наш народ.

Детальніше...

«Нумо, першокурсник!»

Конкурс «Нумо, першокурсник!» у Краматорському вищому професійному училищі (№14) - одне з найпопулярніших заходів серед учнів усіх курсів: від першого до п'ятого. Адже саме тут, на невеликій училищній сцені, розкриваються таланти і запалюються зірочки юних артистів.

Детальніше...

З Днем народження, рідне училище!

Жовтневі квітнуть небеса,

Гаптує лист мережний осінь,

А сонце, щиро посміхнувшісь,

Пестить тиху, срібну просінь.

 

Такими словами 2 жовтня 2013 в актовій залі Краматорського вищого професійного училища (№ 14 ) розпочався урочистий захід, присвячений Дню Професійно -технічної освіти та 73-й річниці заснування училища.

Детальніше...

«Рідне місто, ми славимо тебе!»

На востоке Украины посреди полей,

Притаился город милый, тот, что всех родней.

Может где-то там и краше города –

В моем сердце Краматорск всегда!

Андрій Шталь

 

Ці слова відомого Краматорського журналіста і поета близькі кожному працівнику і учню Краматорського вищого професійного училища. Ми любимо своє місто, пишаємося ним і, в міру своїх сил, примножуємо його славу і красу.

В рамках святкових заходів, присвячених 145 - річчю заснування Краматорська в училищі була проведена тематична лінійка - «Рідне місто, ми славимо тебе!», в якій були відзначені найважливіші етапи розвитку міста та видатні особистості, чиї імена назавжди увійшли до золотого літопису міста. Цьому святу була приурочена виставка осінніх композицій та букетів «Осінь щедра, осінь золотава».

Колектив КВПУ взяв активну участь у міських заходах. У змаганнях для малят «Кроха - стар» і «Парад колясок » учні училища були волонтерами.

 

Детальніше...

Виставка осінніх композицій

«Осінь щедра. Осінь золота »

Осінь цього року прекрасна. Щедрість осені дозволяє створювати шедеври дитячої творчості

19 вересня 2013р. в Краматорському вищому професійному училищі відбулася традиційна виставка осінніх композицій та букетів, яка показала, як багатогранне творіння дитячих рук.

 

Детальніше...

Тиждень Фізичної культури і спорту в КВПУ

Друга субота вересня - День фізичної культури і спорту на Україні. Цей день - можливість для українців згадати видатних спортсменів, яких подарувала світові Україна, і порадіти тому, що на зміну старим йдуть молоді легенди.

Детальніше...

Декада «ПАМЯТЬ»

Декада «ПАМ'ЯТЬ»

У Краматорському вищому професійному училищі з 6 по 13 вересня 2013 року відбулася декада «Пам’ять» з нагоди 70- річчя визволення м. Краматорська та Донбасу від німецько - фашиських загарбників.

6 вересня учні та працівники училища прийняли участь у міському мітингу у Сквері Героїв  м. Краматорська, поклали квіти до Вічного вогню, вшанували пам’ять загиблих у війні.

 

Детальніше...

У КВПУ (№ 14 ) відзначили День знань

У КВПУ (№ 14 ) відзначили День знань

2 вересня стартував новий навчальний рік у Краматорському вищому професійному училищі (№ 14). Цього року 345 юнаків і дівчат взяли відповідальне рішення - отримати в стінах нашого навчального закладу не тільки атестат зрілості, але й диплом кваліфікованого працівника, а в подальшому , і диплом молодшого спеціаліста. На честь цієї події було організовано велике, по-сімейному добре свято за участю педагогів, майстрів виробничого навчання, студентів та їх батьків. Присутні на лінійці могли відчути , що життя в училищі наповнена ентузіазмом, ініціативою і великою відповідальністю у підготовці молодої зміни, перш за все, для флагмана машинобудування країни ПАТ “НКМЗ” та інших підприємств, організацій міста.

 

Детальніше...

Робота гуртків і спортивних секцій в КВПУ

    Робота гуртків, спортивних секцій

          Позакласна робота є невід’ємною частиною всього педагогічного процесу. Зайнятість у гуртковій роботі допомагає учням поширити та поглибити знання з предмету та теми, розвиває здібності та захоплення.

      Педагогічний колектив Краматорського вищого професійного училища прагне до того, щоб як можна більше учнів були зайняті в гуртковій діяльності, особливо це стосується учнів, що мешкають у гуртожитку.

Детальніше...

ТУРИСТИ КРАМАТОРСЬКОГО ВПУ МОЛОДЦІ!

З 21 до 24 травня 2013 року в м. Красний Лиман у районі Голубих Озер проводились обласні змагання з пішохідного туризму серед учнів професійно-технічних навчальних закладів. Команда Краматорського вищого професійного училища у складі: Кожедуб Анастасія, Білокінь Тетяна, Котловська Карина, Бутов Сергій, Назаренко Дмитро, Яровий Денис, Донець Руслан – прийняла активну участь у всіх видах змагань. До програми увійшли такі види змагань з пішохідного туризму:
- смуга перешкод:етапи – в’язання вузлів, подолання умовного болота по купинам, встановлення намету, переправа через яр, жерді, транспортування потерпілого на ношах, підйом по схилу, паралельні перила;
- спортивне орієнтування на місцевості – дистанція до двох кілометрів зі знаходженням контрольних пунктів за допомогою компаса та карти;
- метання мотузки;
- розпалювання багаття;
- спортивна естафета;
- змагання з волейболу;
- номер художньої самодіяльності біля вогнища.

 

Детальніше...

День здоров’я у КВПУ

Народна мудрість гласить – «В здоровому тілі – здоровий дух!»Основні напрямки діяльності колективу Краматорського вищого професійного училища – освіта та виховання. Їх необхідно здійснювати разом з іншим важливим завданням – оздоровленням.
Як відомо – ЗДОРОВ’Я – це даний з народження бесцінний дар, який надає людству природа. Це найвище благо людини. Без нього практично неможливо зробити наше життя цікавим і щасливим. Багато людей марнують цей дар, іноді забувають, що загубити здоров’є дуже легко, а повернути – складно, а іноді й неможливо.

Детальніше...

У КВПУ № 14 воїни-афганці завжди найдорожчі та бажані гості

 

15 лютого о КВПУ № 14 була організована урочиста лінійка , присвячена 19-й річниці виведення радянських військ з Афганістану.

Детальніше...

Випускний вечір 24 травня 2012

  24 травня пройшов випускний вечір у ДК "Будівельник", на якому поздоровили учнів із закінченням навчання та вручили дипломи.

 

Додаткова інформація