Робота гуртків і спортивних секцій в КВПУ

    Робота гуртків, спортивних секцій

          Позакласна робота є невід’ємною частиною всього педагогічного процесу. Зайнятість у гуртковій роботі допомагає учням поширити та поглибити знання з предмету та теми, розвиває здібності та захоплення.

      Педагогічний колектив Краматорського вищого професійного училища прагне до того, щоб як можна більше учнів були зайняті в гуртковій діяльності, особливо це стосується учнів, що мешкають у гуртожитку.

        З метою зайнятості учнів у позаурочний час, розвитку їх творчих здібностей, формування навичок здорового способу життя у гуртожитку організовано роботу гуртка «Фітотерапія» під керівництвом фельдшера училища Н.О. Бойко. За планом роботи гуртка заняття проходять 1 раз на місяць. Учні з зацікавленням пізнають значення рослин для людини, вчаться готувати чаї з використанням лікувальних рослин. Також знайомляться з правилами збирання грибів, застосуванням ефірних масел, та багато іншого. Учні не тільки слухають і вчаться, вони в процесі спілкування обмінюються своїми знаннями, бо більшість з них приїхали з сільської місцевості і мають досвід зі збирання лікувальних та корисних рослин та ягід.

        В 2011 році в Краматорському вищому професійному училищі було відкрито музейну кімнату історії училища. Протягом року заступник директора з навчально-виховної роботи І.В. Роянова, бібліотекар Т.М. Філімоненко та  викладач історії та права О.А. Дудін вели роботу над матеріалами з історії училища. На підставі зібраного матеріалу виявилась необхідність в організації клубу за участю учнів для проведення пошукової та дослідницької роботи. У жовтні 2012 року при музейній кімнаті історії училища було створено пошуково – дослідницький клуб «Зв`язок поколінь», до якого ввійшли учні, що мешкають у гуртожитку та члени Бібліотечної ради. Очолили цей клуб Т.М. Філімоненко та О.А. Дудін.

       Створене за рік до війни, училище пережило евакуацію на Уралі, повернення в зруйнований, але вільний від фашистів Краматорськ, час відновлювання та процвітання рідного міста. Родичі першого директора училища Рябцева Івана Кириловича передали на зберігання  його особистий архів, що включає фотографії, спогади, особисті документи. Саме спогади Рябцева І.К. доповнили наші відомості про життя учнів в евакуації. Хлопці не тільки освоювали ази робочої професії, а й виробляли продукцію для фронту: гранати, снаряди, міни і навіть свічки для "Катюш". Всі вони жили в гуртожитку заводу і, незважаючи на важкий час, знаходили можливість для розвитку своїх творчих інтересів. Так, наприклад, у грудні 1942р. в гуртожитку був створений хоровий гурток, в якому підлітки з задоволенням займалися і який став помітною віхою в їх культурному житті.

       В архівах училища були знайдені фотоальбоми зі знімками, на яких відображене життя мешканців учнівського гуртожитку РУ №1 у післявоєнні роки. З цих знімків видно, що учні вели активне суспільне життя: відвідували бібліотеку, гуртки, займалися спортом, відпочивали у таборі відпочинку. З надписів на обороті деяких фото виявлено, що учні -  мешканці гуртожитку приймали участь у художній самодіяльності не тільки училища, а навіть в опері при Палаці культури імені О. С. Пушкіна. Хіба не цікаво, що в 50-ті роки в нашому місті була опера? 

      Членам клубу «Зв`язок поколінь» цікаво все. З історії їм стало відомо те, що в нашому училищі навчалося багато людей , відомих у Краматорську та за його межами. Так, рідними Б. С. Германа, колишнього директора ПТУ № 65, були надані фотознімки 15-тирічного Бориса з часів його навчання в РУ №1, коли він проживав у нашому гуртожитку. Трудовий шлях Б.С.Германа почався також в нашому училищі. Після закінчення Саратовського індустріального технікуму він працював майстром виробничого навчання, потім був військовим керівником училища, а з посади заступника директора з навчально-виробничої роботи Бориса Семеновича було призначено директором ПТУ № 65. 

       Провівши порівняння , члени Клубу зробили висновок: як і раніше, вирує життя у гуртожитку нашого навчального закладу, цікаве, веселе, змістовне. В основі традицій його мешканців лежать взаємоповага, доброзичливість, оптимізм. Найцікавіші знімки  минулих і сучасних років були надані для цієї роботи.

     Архівний матеріал музейної  кімнати історії 

Краматорського вищого професійного училища (№14)

 

Життя мешканців гуртожитку РУ №1 у 50-ті роки

 

     Учні РУ№1 після обмундирування

 

      Учні РУ№1 1951-1952 навчальних років до обмундирування


     Духовий оркестр РУ №1, який було створено в 51 році, 

проіснував до кінця 90-их

 

Мешканці гуртожитку Ємець Алла та Фесенко Володимир – учасники опери Запорожець за Дунаєм» в ПК ім.. О.С. Пушкіна, 1952р.

     

Художня самодіяльність

     

Б.С. Герман - учень 1-го курсу РУ № 1, 1959р.

     

      Кімната хлопців у гуртожитку п’ятдесятих років

     

У бібліотеці училища

 

       Життя не стоїть на місці. Сьогодні КВПУ - одне з найбільших професійно-технічних навчальних закладів області та України в цілому. Новий час ставить нові завдання. Теми і напрями  пошукової роботи виникають все нові і нові. Зараз  керівники Клубу організували роботу по пошуку нових імен воїнів – афганців, випускників  училища. В цьому році члени Клубу очолили роботу по упорядкуванню могил Володимира Бухти та Володимира Цимбала, випускників училища, загиблих під час бойових дій в Афганістані. Важливо те, що ця робота захоплює підлітків і в них виникає бажання її продовжувати, розширюючи зони дослідження і пошуку.

Відвідування членами клубу могил випускників училища, загиблих під час бойових дій в Афганістані

      Створення належних умов для організації культурно – масової роботи дає можливість максимально залучати учнів до корисної діяльності, створити підґрунтя для розвитку індивідуальних творчих здібностей, пізнавальної діяльності та фізичного розвитку підлітків.

      За календарним планом фізкультурно-масових та оздоровчих заходів КВПУ на 2012-2013 навчальний рік у гуртожитку училища пройшли змагання з настільного тенісу ( керівник спортивної секції викладач фізичного виховання Слюсаренко О.М.), та змагання з шахів та шашок. Крім того учні гуртожитку займаються в спортивних секціях училища з баскетболу, волейболу, міні – футболу. Вони разом зі своїми командами отримують призові місця в міських змаганнях серед ПТНЗ, приймають участь у всіх спортивно-масових і фізкультурно-оздоровчих заходах міста і області серед молоді. В цьому році спортивна команда Краматорського вищого професійного училища зайняла І загальнокомандне місце серед ПТНЗ міста.

     

В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ - ЗДОРОВИЙ ДУХ!

      Крім того учні, що мешкають у гуртожитку відвідують міські спортивні комплекси: Апреленко Сергій, Кизим Руслан, Савін Владислав – спортивно-тренажерний клуб «Антей»; Гайворонський Володимир – секцію важкої атлетики при ДДМА; Брагіна Катерина – секцію боксу при міському палаці культури ім. 

      В.І.Леніна; Маркозіа Георгій – секцію боксу при міському палаці культури «Будівельник»; Медведєв Роман – секцію боксу при ЗОШ № 25.

       В 2012 – 2013 навчальному році в нашому навчальному закладі працює 24 гуртки. Учні, які проживають у гуртожитку беруть саму активну участь в їх роботі. Так 6 дівчат є учасниками хореографічного гуртка, вони з задоволенням приймають участь в усіх училищних і міських заходах, і є гордістю нашого колективу, бо вже не один рік саме цей гурток отримує Диплом І ступені за перемогу в обласному огляді - конкурсі художньої та самодіяльної творчості.

 

Наша гордість - хореографічний колектив «Грація»

          Андрусіва Рима, Маркозіа Георгій, Лисенко Дмитро та Стах Олександр є учасниками агітбригади молодіжної організації КВПУ. Андрусіва Рима також є учасницею вокального ансамблю «Світанок», вже другий рік і агітбригада і «Світанок» також є переможцями на обласному конкурсі художньої самодіяльної творчості.

          Стах Олександр та Котловська Карина прийняли участь у відкритому засіданні гуртка «Життєдайне джерело», присвяченому українським традиціям - «Різдво в українських оселях». 

          Всього 92 % мешканців гуртожитку залучені до свят та заходів, 74 % - до гурткової роботи.

         Участь у роботі різноманітних гуртків допомагає учням краще та цікавіше готувати і проводити різні заходи, вони є обов’язковими учасниками всіх предметних тижнів, тематичних лінійок, запланованих на навчальний рік. Позаурочна зайнятість учнів відволікає їх від безцільного часу проводження, допомагає знайти друзів, розвивати свої таланти та має значну роль в профілактиці правопорушень серед підлітків.