Україна - це ми!

 

Березень знаменний не тільки тим, що прокидається природа, він ще відкриває двері на зустріч творчості, фантазії, юнацькому ентузіазму та прогресу.

Традиційно цього місяця проходять обласні конкурси творчості серед учнів професійно - технічних навчальних заведеній. Смотри - центральна подія року в творчому житті кожного училища. Мета їх - виявлення, розвиток, вдосконалення і підтримка талановитих учнів.

27.03.2014г. у м. Краматорську в міському БК «Будівельник» відбувся ІІ тур обласного огляду - конкурсу художньої самодіяльної творчості серед учнів ПТНЗ.

Об'ємна концертна програма мала дивно теплу, розслаблену атмосферу, начебто цієї події, цієї зустрічі і задоволення творчого спілкування чекали всі.

Підготовка команд відрізнялася хорошою організаційною роботою, інформаційною насиченістю і високим рівнем виконання.

Кожен номер конкурсу оцінювало висококваліфіковане журі, до складу якого увійшли: Бендас В.Г. - завідувач відділом художньої самодіяльності Донецького державного Палацу молоді «Юність»; Шипова А.Н. - начальник відділу культури і туризму Краматорської міської ради; Шкаєва Н.А. - регіональний методист навчально - методичного центру професійно - технічної освіти; Коваленко А.Б. - методист відділу молоді та спорту Краматорської міської ради; Вашковська І.Л. - викладач по класу "акордеон", школа мистецтв № 2 м. Краматорськ; Глянько І.В. - хореограф танцювального клубу «Стиль » школи мистецтв № 1, суддя міжнародної категорії .

Безперечним лідером у конкурсі стало КВПУ (№ 14) з програмою «Україна - це ми», яка була присвячена знаменним датам 2014 (200 - річчю з Дня народження Т.Г. Шевченка, 70 - річчю визволення України від німецько - фашистських загарбників і 25 - річчю виведення Радянських військ з Афганістану) .

Були відзначені прекрасна організаційна робота з учнями, сценічна культура, грамотно опрацьований сценарій, актуальність теми та відповідність номерів обраної тематики. Учні читали вірші та співали пісні про Україну, про Велику Вітчизняну війну, виконували народні та бальні танці. Вперше на конкурсі був продемонстрований номер парної акробатичної гімнастики. Велике враження справила на глядачів і журі музично - хореографічна композиція «Білий танець», присвячена Афганській війні, у виконанні ансамблю бального танцю «Грація» (керівники В. Рубан, В. Гуменна). Відзначено так само хороша підготовка членів агітбригади (керівник І. Роянова) і вокального ансамблю «Світанок » (керівник В. Савицька). Всі 8 номерів програми відібрані на обласний тур конкурсу в м. Донецьк.

Такий успіх випадково не приходить. Педагогічний колектив КВПУ вибрав пріоритетним напрямком своєї роботи патріотичне і національне виховання юнаків і дівчат. Любов до батьківщини, училищу, колективу надихає учнів на розвиток творчого потенціалу, своїх можливостей.

Протягом багатьох років наша команда в цьому конкурсі займає 1 місце не тільки в міському, але і є провідною в обласному турі. Безліч дипломів I та II ступеня прикрашають фойє і музейну кімнату історії училища в різних номінаціях: хореографія, вокал, художнє слово, оригінальний жанр і, навіть, цирковий .

         Успіхом у творчих починаннях учнів Краматорського вищого професійного училища є яскравий приклад працівників ПАТ НКМЗ, де наші випускники бачать кращий зразок наслідування, як в оволодінні обраною професією, так і в активній життєвій позиції. Саме батьківська турбота у вихованні та навчанні учнів інженерно - педагогічними працівниками училища в тісному контакті з новокраматорцями дають такий результат: тільки I місце. Це наше кредо: «Бути рівними серед кращих».