Нас пісня єднає і ріднить

                               Як струмок, що до річки біжить,
                               Птах знаходить свій голос в діброві...

                               То ж не може людина прожить,

                               Не кохаючись в рідному слові.

Найціннішим духовним скарбом, геніальною поетичною біографією нашого народу вважається пісня.Саме українській пісні був присвячений IВідкритийобласний фестиваль-конкурс вокального мистецтва серед учнів та інженерно-педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, який пройшов 03 грудня 2015 року на базі Костянтинівського вищого професійного училища.

 

             Департамент освіти і науки та КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» організували цей захід з метою виховання у молоді патріотичних почуттів, любові та поваги до своєї країни та рідної мови, розвитку та збереження української пісні, залучення дітей та молоді до пісенної та поетичної творчості. Відкрила свято голова журі, директор департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації Оксенчук Надія Володимирівна, яка привітала учасників фестивалю та висловила думку, що українська пісня – це частина життя народу і вона не залишає його ні в радості, ні в смутку, слідує за ним від дитинства до старості.

            Учасниками пісенного свята стали солісти, дуети та вокальні ансамблі з 20 професійно-технічних навчальних закладів області. Співаки порадували всіх присутніх високим рівнем виконавської майстерності, красивим українським вбранням, а головне – ніжними, ліричними, мелодійними українськими піснями, в які було вкладено душу виконавців. Багатство репертуару, творчі здібності учасників, обізнаність у культурі та традиціях свого народу отримали схвалення та високу оцінку професійного журі конкурсу.

            Краматорське вище професійне училище (№14) на фестивалі представили дві  учасниці. Раїса Збродько стала лауреатом конкурсу за виконання  патріотичної пісні «Повертайся живим». Вікторія Прут виконанням народної пісні «Ой ти, жайворонку» завоювала серця не тільки членів журі, а й всіх присутніх. Ця маленька дівчинка сама, наче жайворонок, донесла до кожного, що душа українського народу своєрідна і чиста. У своїй віковій категорії Вікторія посіла почесне перше місце. Колектив нашого навчального закладу  щиро вітає наших учасниць обласного фестивалю - конкурсу української пісні, та бажає їм успіхів, нових творчих злетів та перемог! 

          Хочеться вірити, що фестиваль української пісні і надалі збиратиме всіх небайдужих до неї, адже завдяки йому збагачується духовність підростаючого покоління, утверджується важливість поєднання сучасного музичного мистецтва з самобутнім українським фольклором та національними традиціями.