СТВОРИ СВОЮ ПИСАНКУ

Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, традиції, фольклор та декоративно-прикладне мистецтво. У всіх народів світу існує повір'я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він мандрує по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.

Україна здавна славилася вишивкою з її стародавньою символікою, петриківським розписом та писанкарством. 30 листопада 2017 року в Краматорському вищому професійному училищі був проведений майстер-клас з писанкарства. Організатором, головним натхненником і вчителем виступив методист відділу декоративно-прикладної та технічної творчості КЗ «Донецький Палац молоді «Юність» Дмитро Анатолійович Денисенко. Серед учасників майстер-класу були учні різних курсів, викладачі та майстри виробничого навчання.

Писанкарство вважається одним із найдавніших і найцінніших різновидів українського народного декоративно-прикладного мистецтва, в якому яскраво відобразились усі сторони життя народу: історія, ужитковість, звичаї, вірування, естетичні уявлення, поетичне бачення, мрії про довершеність життя.

Дмитро Анатолійович своєю позитивною енергетикою налаштовував учасників на творчий процес. І справді, для того, щоб писанка вдалася, потрібно бути дуже спокійним, урівноваженим, зосередженим, мати добрий настрій, бо інакше щось забудеш замалювати і все зіпсуєш. Погані думки під час писання можуть принести нещастя тій людині, якій писанка пізніше буде подарована.

Під час майстер-класу учасники довідались про особливості орнаментальних композицій писанок, символічні знаки-обереги, які прикрашають писанки. І відчули, що писанкарство - це не тільки відчуття ритму, узгодження кольорів, символічність елементів, а й кропітка, наполеглива праця.

Важливий результат цього майстер-класу – кожний учасник створив свою писанку власноруч, деякі взявши писачок уперше в житті. Розмальовані писанки всі забрали із собою, щоб освятити на Великдень та подарувати найдорожчим людям.

«З розвитком промисловості все рукотворне відходило на другий план, забувалося. Так сталося і з писанкою. Але ми намагаємось відроджувати народні традиції серед різних верств населення. Навчити розмальовувати писанки можна кожного. Головне – бажання», - стверджує Дмитро Анатолійович Денисенко.

А ми, педагогічний та учнівський колектив Краматорського ВПУ, в свою чергу, сподіваємось на подальшу співпрацю з талановитими людьми Донеччини.

 

Викладач Краматорського ВПУ Ісай М.М.