УКРАЇНСЬКА ПІСНЯ – ДУША НАРОДУ

28 листопада у Краматорському міському палаці культури і техніки НКМЗ проходив ІІІ Відкритий обласний фестиваль української пісні серед учнів професійно-технічних навчальних закладів та студентів вищих навчальних закладів Донецької області, який був організований департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації та палацом молоді «Юність». Не дивлячись на всі примхи погоди, по-домашньому теплою, затишною атмосферою зустрів учасників фестиваль української пісні.


 

Свій талант, майстерність, обдарованість та артистизм приїхала показати молодь зі всієї Донецької області, загалом 60 солістів, дуетів, вокальних ансамблів та колективів, які представили на розсуд журі, як суто українські народні пісні, так і естрадні українські пісні, а оцінити цей нестримний потік мистецтва та краси були запрошені поціновувачі прекрасного на чолі з головою журі – Ремпель Тетяною Вікторівною.

Фестиваль був відкритий танцювальним колективом «Стожари» Краматорського вищого професійного училища та вокальним ансамблем «Світанок» з композицією «Ми за мир».

Українська пісня – душа народу, його неповторна краса та сила, національна свідомість та самобутність, його культура, що єднає всі покоління, не зважаючи на час або відстань. Українська пісня торкається найпотаємніших куточків людської душі: чарує тихим співом сопілки чи луною у вухах гримить, або бринить срібним дзвіночком, торкаючись найтонших струн душі; українська пісня нікого не залишає байдужим, вона в змозі віднайти прекрасне в серці кожної людини, тож всі присутні мали можливість відкрити своє серце музичному мистецтву та наповнити його щирою любов’ю, відвертістю, підтримкою, надією та мріями на краще майбутнє.

Майже п’ять годин пісенного марафону промайнула як одна мить, швидка зміна образів, сценічних костюмів, яскравий репертуар демонстрували харизматичні конкурсанти у різних вікових категоріях. Кожного учасника зала зустрічала теплими оплесками, підтримуючи вокалістів, надаючи їм сил та впевненості у власній перемозі.

Краматорське вище професійне училище (№14) представляли вокальний ансамбль «Світанок» та Вікторія Прут.

Конкуренція серед соло вокалістів була надзвичайно високою, поряд з професійно-технічними навчальними закладами виступали музичні училища. За результатами відбору, на жаль, пісня у виконанні Вікторії Прут не пройшла до гала-концерту, але вразила всіх членів журі своєю емоційністю, гаммою почуттів, глибоким душевним переживанням, чарівною мелодійністю.

У номінації – «Ансамбль», колектив Краматорського ВПУ «Стожари», посів І місце. Їх виступ був дуже яскравим та оригінальним, який дуже тепло був сприйнятий глядачами та гідно оцінений журі. Дівчата подарували нам тепло своєї душі, радість спілкування з прекрасним, як з чистим джерелом українських народних пісень.

Колектив Краматорського вищого професійного училища пишається своїми талановитими учнями і вітає їх з перемогою. Бажаємо нових творчих злетів, неповторних колоритних виступів та здійснення мрій. Так тримати!

 

Володимир Віннік 

викладач англійської мови