Хай буде мир!

Я співаю про тебе, прекрасна країно,

Де хлібами духмяними вкриті поля.

І про шлях твій до волі, моя Україно,

Незалежна та славна слов’янська земля!На сучасному етапі розвитку суспільства, що відзначається процесами глобалізації, євроінтеграції та регенерації світової економіки, соціальним запитом є виховання творчої особистості, здатної самостійно мислити, генерувати оригінальні ідеї, приймати сміливі, нестандартні рішення. Майбутні робітники тієї чи іншої галузі повинні відповідати вимогам нинішнього ринку праці.

 

            Саме тому Краматорське вище професійне училище приділяє велику увагу формуванню світогляду молодого покоління, вихованню вірності українським традиціям та примножує почуття патріотизму до своєї Батьківщини. Чим глибше ми будемо оволодівати здобутками нашої країни, її історії, повніше та  всебічніше досліджувати народну мудрість, тим  чіткіше будемо усвідомлювати провідні традиції, ідеї та закономірності нашої держави. Поза навчальна робота  дуже важлива у цьому складному механізмі виховання особистості, яка може діяти по-новому, відстоювати свою думку та нести відповідальність за свої вчинки та слова.

            Згідно наказу департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, 19 березня 2019 року у концертній залі ПК і Т НКМЗ м. Краматорськ відбувся ІІ етап щорічного обласного огляду-конкурсу самодіяльної художньої творчості серед професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, метою якого було створення умов для творчого розвитку учнівської молоді, організації дозвілля, зростання рівня виконавської майстерності колективів та окремих виконавців у різних жанрах художньої самодіяльності. 

               Програми учасників оцінювало компетентне журі на чолі із начальником відділу художньої самодіяльності Палацу молоді «Юність» Світланою Алімушкіною. До складу журі увійшли: Вікторія Кузьміна – методист відділу художньої самодіяльності Палацу молоді «Юність», Вероніка Мацків – начальник відділу молодіжної політики та у справах сім`ї управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради, Інна Вашковська - викладач школи мистецтв №2 м. Краматорськ, Анастасія Тушева – тренер танцювального центру «Елегія»,  хореограф – постановник, призер обласних та всеукраїнських змагань з спортивно-бальних танців.

            З привітальним словом до студентської молоді звернувся начальник відділу професійно – технічної освіти Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації Денис Геннадійович Глазков.

Творчий колектив Краматорського вищого просіного училища (№14) презентував концертну програму «Хай буде мир», яка  складалася з номерів різних жанрів: вокальний – пісні «Птаха літала», «Хай буде мир» у виконанні вокального ансамблю «Світанок» (керівники Ірина Роянова та Мілана Аміргулян),«I Love You Baby» (Мілана Аміргулян); хореографічний –  «Віденський вальс» у виконанні хореографічного ансамблю «Грація» (керівник Віра Гуменна), флеш моб «Повернення додому» у виконанні ансамблю естрадного танцю «Стожари» (керівник Віра Гуменна), «Натхнення» у виконанні ансамблю спортивного танцю «CHERY» (керівник Юлія Підземельних), циганський танець у виконанні Жанни Лісняк; оригінальний - «LED SHOW» у виконанні Анастасії Курдюкової; літературний – керівник гуртка «Життєдайне джерело Валентина Рябенко та член гуртка Євгенія Васильєва представили літературну композицію «Слово Кобзаря лунає в світі», присвячену року Китаю в Україні та 205 річниці з дня народження Тараса Шевченка. Вони виконали «Заповіт» Шевченка українською та китайською мовами.

Всі номери програми були досконало підготовлені керівниками гуртків, чітко відпрацьовані учасниками програми і виконані на одному подиху. У кожному слові, у кожному русі, у кожному локоні зачіски та кожній стрічці костюмів відчувалася мета, ідея, натхнення та любов до своєї праці всього колективу Краматорського ВПУ.

Журі оцінило високий рівень підготовки колективу. Із 9 номерів програми 4 були відібрані на Гала концерт обласного конкурсу.

Слід зазначити, що не тільки учасники цього заходу проявили себе з найкращої сторони, але й вболівальники також. Протягом всієї програми вони щиро підтримували своїх однолітків. Наші учні ще раз довили те, що Краматорське вище професійне училище це не лише навчальний заклад, а й дружня  родина.

«Виховувати людину — означає визначати долю нації»

(Схиархимандрит Іоанн).

         Педагогічний колектив Краматорського вищого професійного училища виховує гідних громадян своєї країни, тому він робить все, щоб наші учні всебічно розвивались. А творча діяльність слугує помічником цієї місії. Саме це і довела наша молодь  останніми словами свого виступу: 

Ми – майбутнє нашої нації!

Ми – любимо нашу країну!

Ми – цінуємо наше життя!

Ми – переконані, що все в житті залежить від кожного з нас!   

Ми за мир у всьому світі!