З Днем народження, рідне училище!

Жовтневі квітнуть небеса,

Гаптує лист мережний осінь,

А сонце, щиро посміхнувшісь,

Пестить тиху, срібну просінь.

 

Такими словами 2 жовтня 2013 в актовій залі Краматорського вищого професійного училища (№ 14 ) розпочався урочистий захід, присвячений Дню Професійно -технічної освіти та 73-й річниці заснування училища.

Як відомо, саме 2 жовтня 1940 Президія Верховної Ради СРСР видала Указ «Про державні трудові резерви СРСР», в якому була поставлена мета планомірної підготовки кваліфікованих кадрів робочих з міської і колгоспної молоді, і на базі Новокраматорського машинобудівного заводу створюється ремісниче училище № 1, одне з найбільших училищ в Україні . Символічно, що саме нашому училищу було призначено стати першопрохідцем у розвитку системи профтехосвіти в місті Краматорську. І номер, який йому був привласнений, несе в собі певну знаковість. Ось уже 73 роки ми високо тримаємо планку першості серед професійних навчальних закладів не тільки в нашому регіоні, а й в Україні .

Як водиться, День народження не обходиться без подарунків. Перші слова привітання для колективу та учнів прозвучали від заслуженого працівника освіти України, депутата міської ради, почесного громадянина міста Краматорська, директора КВПУ Купрікова Михайла Григоровича. Почесними грамотами були нагороджені викладачі, майстри виробничого навчання. Заступник директора з навчально - виробничої роботи Шаповалова Надія Олександрівна зачитала Святковий наказ про преміювання кращих учнів до свята.

За встановленою традицією нас прийшли привітати давні друзі і партнери, співробітники базового підприємства ПАТ НКМЗ: голова профспілкового комітету ПАТ НКМЗ Тука В.І., заступник начальника ОК і Р Надейкін А.В., начальник ОРП та УЗ Ворочек Б.І., заступник голови профспілкового комітету ПАТ НКМЗ Іоффе М.Г. Дуже хочеться відзначити, що не забуває  училище і випускників різних років. На святі був присутній учасник Великої Вітчизняної Війни, учень першого дострокового випуску 1941року РУ № 1 Хорошайло Федір Іванович. 

Учні Краматорського вищого професійного училища організували святковий концерт для своїх викладачів. Яскраве і барвисте видовище, по особливому теплі й ніжні слова - все це було адресовано співробітникам училища і гостям.

Сьогодні наше училище багатопрофільний навчальний заклад, визнаний одним із кращих в області, в яке прагнуть не тільки учні, а й молоде покоління педагогів. 73 навчальний рік поповнив ряди колективу молодими фахівцями, які починають осягати ази педагогічної діяльності. Під час святкування досвідчені наставники провели барвистий обряд посвячення у педагоги.

Під рушниками - оберегами

Хай перший ваш проляже шлях,

Нехай біжіть ВІН не по тернах ,

А по заквітчаніх полях !

 З Днем народження, рідне училище! З Днем професійно -технічної освіти! З Днем вчителя! Нехай успіхи і перемоги окриляють на нові звершення й здобутки, а досягнуте стверджує віру на добро і любов .