Чорнобиль не має минулого часу

26 квітня 1986 року навічно вкарбувалося в історію України трагічним днем. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців, її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. В пам’яті українського народу це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це й викреслити з нашої пам’яті – неможливо.  

26 квітня  2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної для всього світу техногенної ядерної катастрофи – аварії на Чорнобильській атомній електростанції.  З метою забезпечення належного вшанування мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, увічнення пам’яті жертв техногенної катастрофи з 25 по 29 квітня 2016р. у Краматорському вищому професійному училищі було проведено ряд виховних заходів.

Тиждень розпочато із книжкової  виставки «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», яку організували завідуюча бібліотекою Філімоненко Т.М. та бібліотекар Бохонок Л.М.  Учні училища мали нагоду познайомитися з книгами, ілюстраціями,  що розповідають про найбільшу техно-екологічну катастрофу XX століття, про людей, що рятували Україну і світ, про наслідки Чорнобильської аварії сьогодні, коли минуло 30 років. 

26 квітня 2016р. в пам'ять про аварію на Чорнобильській АЕС та з нагоди 30-х роковин вшанування жертв і ліквідаторів наслідків цієї трагедії  відбувся мітинг-реквієм «Чорнобиль – скорбота пам’яті людської», який організувала і провела викладач фізики Леонова О.А. На цьому заході  були  згадані ті страшні події,  учні розповіли про причини та наслідки трагедії, звучали проникливі вірші про Чорнобильську трагедію. Мітинг-реквієм супроводжувався слайдовою презентацією про  ліквідаторів аварії. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять  про загиблих пожежних та ліквідаторів наслідків аварії  цієї техногенної катастрофи.  

Також у цей день  учні Краматорського ВПУ взяли участь у міському заході у ПК «Будівельник», присвяченого 30-м роковинам Чорнобильської трагедії.

Викладачами української мови та літератури Жижченко Н.Ю.,  Касьяновою Н.В. та викладачем зарубіжної літератури Трофимовою О.О. організовано та проведено написання учнями творів-роздумів, віршів та есе  на тему «Чорнобиль немає минулого часу».  

«Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» - це назва виховної години, яку протягом тижня провели керівники у кожній навчальній групі. Головною ідеєю виховної години є твердження, що людина відповідальна за майбутнє нашої Землі і прийдешніх поколінь, а також ролі людини у підтриманні екологічної безпеки планети. 

Пам’ять – це данина живих усім, хто загинув, рятуючи інших. Нехай ніколи не замовкають дзвони людської пам’яті, що не даватимуть забути про трагедію. Відкритою раною нашої землі є сьогодні Чорнобиль - зона національної трагедії, пам’ятаймо про це!


                                                                               Новікова О.В.,

 

                                                                              методист училища