«Афганістан: обов`язок, подвиг, трагедія»

Під такою назвою 15 лютого 2018 року в Краматорському вищому професійному училищі пройшла літературно-музична композиція, присвячена 29-й річниці виведення військ з Афганістану. Заходи, присвячені Афганським подіям 1979-1989рр., вже давно стали традиційними і очікуваними в нашому колективі. Це завжди зустріч з мужніми і героїчними людьми, живими свідками і учасниками Афганської війни. 29 років, що пройшли, об'єднали колишніх бійців-інтернаціоналістів в одну велику родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

 

У цей знаменний день нашими гостями були: Мєлєнтєєв А.Є. - заступник голови Краматорської міської громадської організації «Українська спілка ветеранів Афганістану, воїнів-інтернаціоналістів», ветерани афганської війни: Дорохов Д.М., Корабельський С.О., Онищенко В.І., Вовченко К.Г.    

Першим привітав ветеранів заслужений працівник освіти України, депутат Краматорської міської ради, директор Краматорського ВПУ Михайло Григорович Купріков.

Від імені ветеранів Афганістану до учнів і педколективу звернулися Мєлєнтєєв Олександр Євгенович і випускник училища Корабельський Сергій Олексійович.

Афганська війна вже стала історією. Але для багатьох людей вона залишається частиною прожитого життя. 42 випускника нашого училища проходили військову службу в складі ОКРВ на території Афганістану. У боях на афганській землі наші співвітчизники повторили практично всі хрестоматійні приклади масового та індивідуального героїзму, мужності, відваги і доблесті.

Колектив училища хвилиною мовчання вшанував всіх, загиблих в Афганській війні, тих, хто повернувся, але не дожив до сьогоднішнього дня, а так само тих, хто загинув, борючись за вільну, незалежну Україну.

Традиційно захід закінчився покладанням квітів до пам'ятника випускникам училища, загиблим в афганській війні: Володимиру Цимбалу, Олегу Ляшевічу, Володимиру Бухті.

Учні та адміністрація училища прийняли участь у міському мітингу з покладанням квітів з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 29-ої річниці виводу військ з демократичної республіки Афганістан.

У кожній навчальній групі пройшла виховна година на тему «Ціна чужої війни». Бібліотекарі училища організували виставку літератури «Афганістан - це біль моєї душі». Для учнів першого курсу в музейній кімнаті училища пройшли уроки - лекції «Час вибрав вас».

Війна калічить долі, ранить серця і душі. Біль втрат - це живий біль, він залишається на все життя. Афганістан - це наша незагойна рана.     Пам'ять про тих, хто пройшов дорогами війни, і хто не повернувся до рідного дому, для яких совість, борг, батьківщина, честь були головними в житті, назавжди залишаться в наших серцях часткою гордості за них.

 

Ми бажаємо всім ветеранам міцного здоров'я, родинного щастя, миру і благополуччя!