КРАСИВЕ І ГОРДЕ ІМ’Я

Згідно плану виховної роботи Краматорського ВПУ 18 вересня 2018 року викладачами-словесниками був проведений виховний захід «Красиве і горде імя», присвячений 100-річчю від дня народження видатного українського педагога-новатора, гуманіста, вчителя від Бога – Василя Олександровича Сухомлинського. Свої двері відкрила літературна світлиця, де учням продемонстрували презентації, присвячені життю та творчості видатного педагога та уривки з документального фільму «5 хвилин з Сухомлинським», загальний огляд біографії.

 

Сам виховний захід акцентував увагу на основних моральних принципах педагога: гуманізмі, працьовитості, саморозвитку та повазі. Викладачі наголошували на необхідності самовиховання та самовдосконалення, дотримання культу прекрасного через любов до природи, мистецтва та внутрішнього світу людини; культу родини через любов до батьків, шанування старості та повагу до дорослих; культу Батьківщини та рідного слова через любов до книги, народного фольклору та сімейних традицій.

Підсумовуючи результати виховного заходу, хотілося б наголосити, що провідні ідеї Василя Сухомлинського мають актуальність і в наш час, бо головне завдання педагога – виховання всебічно розвиненої особистості в гармонії з природою та навколишнім світі, у пошуку власного «Я» - віднайти в собі «Людину».

Він сто порад нам, друзі, залишив.

Вони потрібні в праці і в житті,

Для нас як скарб, його поради ті.

Ім’я його відоме в цілім світі,

Він з нами завжди: в серці й на вустах.

Він серце до краплини віддав дітям,

Він був, він є, він житиме в віках!


Віннік В.С., викладач англійської мови

Рябенко В.В., викладач української мови