День Студента - 2023

17 листопадаКраматорське вище професійне училище і вся наша країна відзначає свято – Міжнародний День студента.

Студентські роки – найщасливіші в житті кожної людини. В них визріває перше кохання, поглиблюється пізнання світу, відбувається становлення особистості та обирається подальший шлях. Зі студентської лави починається довга й наполеглива дорога пошуків, стверджень і досягнень у науці, мистецтві, культурі.

17 листопада 1939 р. німецькі військові заарештували і розстріляли лідерів чеського союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузе. На засіданні Міжнародної студентської ради, що проходило у Лондоні в 1941 році, на честь загиблих у тих подіях заснували Міжнародний день студента, який з тих пір відзначають 17 листопада. У нашій країні це свято було встановлено Указом Президента Леоніда Кучми ще в 1999 році «на підтримку ініціативи студентської молоді України».

          Колектив Краматорського ВПУ  взяв участь у марафоні відео - привітань «Student`s  life», організованого КЗ «Палац молоді «Юність» до Міжнародного дня студента, і представив свою роботу «Мученики науки», створену здобувачами освіти та педагогічними працівниками.

На честь цього свята у Краматорському ВПУ пройшов розважальний захід, який організувала і провела майстер виробничого навчання Ганна Мягка.

Під час заходу усі учасники згадали, що День студента символізує молодість, кохання, кращі роки юності. Учні у виді презентації згадали училище, майстерні, класи, побачили себе на фотографіях, розповідали вірші, гуморески, загадки, співали пісні. Завідувачка бібліотеки Ліана Голова ознайомила сучасних студентів з традиціями та прикметами студентства різних часів та різних країн, своїми спогадами про студентські роки поділилися педагогічні працівники різних поколінь.

Команда училища «Незламні» під керівництвом викладача історії Карини Козакової взяла участь у конкурсній онлайн програмі до Міжнародного Дня студента «Повір у нас, Україно! Ми зробимо тебе найкращою!». Не легко проходити змагання, коли не бачиш своїх суперників, не бачиш їх очі, емоції, але всі команди не розгубилися: підтримували один одного, проявляли толерантність, кмітливість, гумор, винахідливість.

Студентська пора – найкращій час у житті людини, яка робить свої перші самостійні кроки. Це роки, присвячені пошукам істини, творчості, прагненню досконалості, неповторні миті становлення особистості.

Колектив Краматорського ВПУ вітає всіх студентів зі святом! Бажає всім щастя, здоров’я, творчого натхнення, оптимізму, гарного настрою і успіхів у навчанні. Нехай у Ваших серцях назавжди збережеться романтика студентських літ!

                               Майстер виробничого навчання 

                               та класний керівник  Ганна Мягка