«Гімн честі, мужності і слави»

Щорічно, в перших числах лютого, в Краматорському вищому професійному училищі (№ 14) проходять заходи, присвячені афганським подіям 1979 - 1989 рр.. Війна в Афганістані безжально перекреслила тисячі молодих життів, переінакшила надії, понівечила тіла і долі.

15 лютого 2014 виповнилося 25 років з дня виведення радянських військ з Афганістану. Але відлуння цієї війни ще довго буде жити у пам'яті учасників бойових дій, їх рідних і близьких, усіх небайдужих людей.

 

42 випускника нашого училища отримали бойове хрещення в Афганістані. Троє з них не повернулися додому. Це: Володимир Бухта, Олег Ляшевич, Володимир Цимбал. На згадку про всіх загиблих в Афганістані наших співвітчизників і, віддаючи данину поваги живим воїнам-інтернаціоналістам, в КВПУ № 14 пройшла декада «Пам'ять», в рамках якої були проведені заходи військово-патріотичної тематики.

Традиційно, в ці дні наші учні відвідують музей історії міста Краматорська. Цього року один з розділів музею був присвячений 25-ій річниці виведення радянських військ з Афганістану і включав в себе багато нових документів і експонатів.

Поповнилася уточненими матеріалом музейна кімната училища. Члени пошукового клубу «Зв'язок часів», під керівництвом викладача Дудіна О.О., за участю завідуючої бібліотекою Филимоненко Т.М. і бібліотекаря Бондаренко Ю.І., виконали велику роботу, в результаті якої в список випускників училища, що пройшли службу в ДРА внесені нові прізвища - Князєв Костянтин Васильович, Жуков Олександр Олександрович, Ляшенко Сергій Іванович.

Тут же, в музейній кімнаті розмістилася книжкова виставка «Час досі не залікував рани цієї вічної болю - Афганістану», велика частина книг якої - це спогади, розповіді та вірші краматорчан, учасників бойових дій на території Афганістану.

У всіх навчальних групах провели виховну годину «Загартовані в афганських завірюхах», на якої учні не тільки слухали цікавий матеріал, а й самі розповідали про своїх рідних і знайомих, ветеранів війни в Афганістані, читали вірші поетів - інтернаціоналістів, а також підготували барвисті газети до знаменної даті.

Адміністрація та колектив КВПУ (№ 14) - активні учасники на мітингу та покладанні квітів біля пам'ятника краматорчанам, які загибли в Афганістані.

Члени молодіжної організації училища доглядають за могилами випускників, загиблих в Афганістані, покладають квіти у дні пам'яті. 

Заключним етапом декади став урочистий захід : «Гімн честі, мужності і слави», присвячене 25- ій річниці виведення радянських військ з Афганістану, на якому були присутні багато гостей. І, звичайно, в першому ряду були наші випускники - ветерани війни в Афганістані, представники Краматорської і Слов'янської громадських організацій ветеранів Афганістану, директор НМЦ ПТО у Донецькій області Гончаров Е.В., мер Краматорська Костюков Г.А., його заступник Караван М. С., секретар міськради Краматорська Борсук А.М., депутати Краматорської міської ради, представники ПАТ НКМЗ, директор музею історії Краматорська Волошина Н.Є. та інші.