Новонароджене свято з давніми традиціями

14 жовтня українці відзначатимуть велике державне свято — День захисника України!

 

Напередодні свята в Краматорському ВПУ (№14) пройшла урочиста лінійка «Захист Вітчизни – обов’язок громадянина», на якій учні зазирнули в сторінки історії та згадали не лише козаків, але й усіх, хто і нині покликаний захищати нашу Батьківщину, і не лише зі зброєю в руках.

На лінійці були присутні: заступник Краматорського міського голови Чукова Н.В., начальник управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради Гореславець А.М., начальник відділу молоді та спорту Краматорської міської ради Височина Г.В.

День захисника України ніколи не буде традиційним святом з веселими дійствами та гуляннями. Це свято пам’яті про наших предків, які виборювали право на незалежність рідної держави; свято вшанування козацької доблесті; свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які боронять кордони України в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

Лінійка закінчилася покладанням квітів до меморіальної дошки, встановленої випускнику училища Пагулічу Євгену, загиблому при виконанні військового обов'язку в зоні АТО.

Уже багато років поспіль 14 жовтня ми відзначаємо величне християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею. Тому у часи незалежності свято Покрови почало відзначатися ще і як День Українського козацтва.

Саме цьому у Краматорському ВПУ були присвячені спортивні змагання серед першокурсників «Від козацьких старшин до спортивних вершин». У змаганнях приймали участь п’ять груп першого курсу, учасниками команд були не тільки хлопці, а і дівчата. Мета змагань - прилучити молодь до джерел національної icтopiї, культури; сприяти патріотичному вихованню, осмисленню себе, своєї особистості як частини великого українського народу; пробуджувати національну свідомість; загартовувати юнаків та дівчат фізично i морально.

Впродовж тижня в училищі були проведені літературна вікторина «Україна від козацьких часів до сьогодення», просвітницька лекція «Українське козацтво», урок – лекція «Українська державність в 1917 – 1921 роках», випущені стіннівки, присвячені Дню захисника України, учні навчальних груп відвідали музейну кімнату історії училища.

День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний.

День захисника України покликаний стати святом усіх сучасних воїнів та ветеранів, днем вшанування всіх, хто упродовж століть обороняв українську землю.

      Друже! Вітаю Тебе з Днем захисника України. Нехай патріотизм, сила волі та незламна віра у щасливе майбутнє рідної землі стануть твоїми вірними друзями на все життя. Миру, добра і процвітання нашій Країні.