День пам’яті жертв Голодомору

 


Горить свіча…А може то душа?Свіча, запалена від серця…

 

Рослина без коріння всихає, людина без минулого не живе… Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому.

Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу, повторюючи свої помилки.

Пам’ять – нескінченна книга, у якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Однією з них були Голодомори ХХ століття, які випали на долю України.

Внаслідок голоду йшли в могилу найкращі, несли найкоштовніше, що є в нації – гени розуму, здоров’я, гени досконалості фізичної й духовної, гени милосердя, справедливості, людяності й відваги, всіх мислимих людських чеснот і талантів. Обривався вічно живий ланцюжок поколінь.

У ці трагічні для країни дні проникливі слова звучать поминальним дзвоном і знаходять відклик у кожного. Молоде покоління чуттєво сприймає минуле свого народу, щоб творити своє майбутнє. Історична пам'ять та правда робить нас сильніше.

На виконання листа Департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації № 01/15 – 4201/1 від 22.11.2016р. у Краматорському ВПУ у зв’язку з Днем пам’яті жертв Голодомору для учнівської молоді були проведені наступні заходи:

-     Тематична лінійка «Без війни. Без вини… Голодомор 1932 – 1933рр.». Відповідальний - викладач Нестюркіна К.В.

-    Круглий стіл «Народ повстань і Голодомору. Спроба вирішення українського питання». Відповідальний - викладач історії Ісай М.М.

-        Хвилини пам’яті на уроках історії України в навчальних групах І-ІІ курсів під час вивчення теми «Встановлення й утвердження радянського тоталітарного режиму (1921-1939 рр.)». Відповідальний - викладач історії Громова О.Г.

-        Хвилини пам’яті на уроках історії України в навчальних групах ІV курсу під час вивчення теми «Україна у складі СРСР (1921 -1939 рр.)». Відповідальний - викладач історії Дудін О.А.

-         Засідання предметного гуртка «Краєзнавець». Кінолекторій «Розірваний круг життя. Мистецтво на знак протесту» з переглядом художнього фільму «Поводир» (режисер О.Санін, 2014р., студія “Prontofilm”, Україна). Відповідальні - викладачі історії Ісай М.М., Громова О.Г.

-    Тематична виставка бібліотечного фонду, присвячена Дню пам’яті жертв Голодомору.Відповідальні - зав. бібліотекою Філімоненко Т.М., бібліотекар Бохонок Л.М.

Хай палає свіча, хай палає…

Поєднає нас вона в цей час

Хай сьогодні спогади лунають,

Поки промінь пам’яті не згас.