ЛУНАЄ ПІСНЯ УКРАЇНСЬКА

    Усна поетична творчість — це не просто джерело духовного життя народу, це — могутній чинник пізнання природи й людини, добра і зла, правди і кривди, красивого й потворного в житті. Бо саме у фольклорі народи усвідомлюють свою самобутність, своє історичне призначення так само, як і український народ. Кожен народ, великий чи малий, прагне поетично осмислити власну історію — минуле й сучасне буття, думкою-мрією сягнути в прийдешнє майбуття або ж переосмислити минуле.

   Українські пісні — це національний епос, у якому відбились і історична пам’ять народу, і його національна свідомість, без яких немає людини, яка самовіддано любить свій край. 

  30 грудня 2016 року у Краматорську відбувся ІІ Відкритий обласний фестиваль – конкурс української пісні серед учнів професійно-технічних навчальних закладів і студентів вищих навчальних закладів Донецької області, організований департаментом освіти і науки Донецької облдержадміністрації та палацом молоді «Юність». У фестивалі приймали участь майже 40 солістів, дуетів, вокальних ансамблів професійно-технічних навчальних закладів Донецької області. Краматорське вище професійне училище (№14) представили Вікторія Прут та вокальний ансамбль «Світанок».

    Вікторія дуже любить виконувати народні пісні, і в цьому році вона обрала собі лемківську народну пісню «Горе, долом ходжу». Вона виконала цю пісню з великим проникненням, вклала в неї свої почуття, надії та хвилювання, ще раз нагадавши, що народна пісня – це душа народу, його історія. ЇЇ виступ був дуже достойним.

    Ансамбль «Світанок» існує в Краматорському ВПУ вже 8 років. В цьому році він оновився майже на половину. Дівчата дуже емоційні, наполегливі і творчі. Вони самі придумували образи, створювали собі костюми, робили віночки, і звичайно прислухалися до порад дорослих. На сцені це були справжні європейські україночки, які своїми піснями вразили глядачів. А за виконання «Українського попурі» вокальний ансамбль «Світанок» посів почесне друге місце у своїй категорії.

   Наші дівчата ще раз довели, що пісня є наш духовний скарб, який єднає нас, стирає кордони, розповідає світові  про велич нашого співучого народу. Мовою пісні гортаємо сторінки історії. 

  Колектив Краматорського вищого професійного училища пишається своїми талановитими учнями і вітає своїх вокалістів з достойним виступом і перемогою.