УКРАЇНА КОЛЯДУЄ, КОЛЯДУЄ ВСЯ ЗЕМЛЯ!

Новий Рік, Різдво - свята для всіх нас і кожного зокрема. Вступаючи в новий відлік часу, ми маємо освятитися найкращими почуттями, побажати одне одному щастя, здоров`я, мирного неба над оселями, статків і злагоди в родині. Саме такими спонуками завжди була проникнута світська обрядовість зустрічі Нового року в Україні: горщиком куті, щедрим житнім засівом сусідської домівки, величальною щедрувальною піснею на честь господаря і господині та їх діточок.

13 січня 2017 року творчий колектив Краматорського вищого професійного училища(№14) прийняв участь в обласному святковому фестивалі «Різдвяне диво» у Палаці культури і техніки НКМЗ, метою якого стало збереження і розвиток різдвяних традицій нашого регіону та України, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

Організатором фестивалю став департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність».

У святі брали участь колективи професійно-технічних навчальних закладів Донецької області, центри юнацької творчості та загально – освітні школи Донеччини: Покровська, Костянтинівки, Бахмута, Слов’янська та Краматорська.

Фестиваль умовно можна було поділити на дві частини: перша частина – це конкурс на кращу Різдвяну страву. Колективи представили велику кількість різноманітних смаколиків: десертів, вареників, пряників, узварів, куті.

Друга частина – це конкурс на кращу вертепну драму та конкурс колядок і щедрівок. Віфлеємську подію учні Краматорського ВПУ зуміли передати, відтворити чи перенести на власний ґрунт не лише через спів, а й через театралізовану містерію. А завершився виступ традиційним звертанням до присутніх – «Христос народився! Славимо його!». Учасники вертепу стверджують, що їхня вистава дуже повчальна, адже у ній добро перемагає зло. Всі присутні отримали величезне задоволення та масу позитивних емоцій і вражень.

За результатами фестивалю у конкурсі на кращу Різдвяну страву Краматорське ВПУ посіло почесне ІІ місце у номінації «Десерти», а у номінації на кращу вертепну драму - ІІІ місце.

Ми бажаємо, щоб яскравий освіт новорічної ялинки став справжнім святом в українських оселях, запам’ятався на все життя нам і нашим дітям. Від того, як ми шануватимемо своїх предків, свої кращі традиції, залежатиме наша духовність, наша цивілізованість і майбутнє нашої родини, рідної України. 

Тож хочеться сподіватися: Божа благодать засяє над нашою країною і принесе мир у кожну оселю.