НЕ ЗГАСНЕ СВІЧА ПАМ’ЯТІ ЛЮДСЬКОЇ

Обирай Свободу рідному народу!

Обирай Свободу і добро ідей!

Обирай Свободу Заходу і Сходу,

Обирай Свободу для усіх людей!

       Колесо історії крутиться невпинно. Факти, події, дати, імена…. Ми маємо пам’ятати і передати цю пам'ять молодому поколінню, яке буде створювати свою історію, своє майбутнє щасливе життя. Молодь має через свої духовні та емоційні сили пізнавати свою історію, національну культуру, досягнення та надбання багатьох поколінь українців.

23 листопада 2017 року у МПК «Будівельник» учні Краматорського вищого професійного училища брали участь в організації та проведенні заходу «Не згасне свіча пам'яті», присвяченому Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Після майже шістдесятирічного замовчування шокуюча і жахлива правда про Голодомор в Україні лунає на весь світ.

Розпочалась незвичайна зустріч з запалювання Свічі Пам’яті та хвилини мовчання. Особливу атмосферу заходу створювали виступи ведучих, які є учнями нашого училища. Це Ярослав Сафонов, Олександр Веряскін, Дар’я Тарасенко та Віра Кочетова. Перегорнути скорботні сторінки народної пам’яті, переглянути свідчення того часу допомогли документальні фільми з історії Голодомору в Україні. Емоційно насиченими були виступи творчих колективів загальноосвітніх шкіл і мистецьких закладів міста Краматорська. Завершилася зустріч словами надії, що ця трагедія ніколи не повториться.

Нажаль, історія доповнюється новими трагічними сторінками сучасних подій, в яких особливу роль відіграла українська молодь. Трагічні події 2013 року змінили життя багатьох українців.

З 21 листопада 2014 року в історії України відзначається День Гідності та Свободи. Ця подія не могла пройти поза увагою учнів Краматорського ВПУ. Викладач історії Ісай М.М. та учні 4 курсу підготували тематичну лінійку «Україна – країна нескорених!», присвячену буремним подіям 2013 року.

Учні розповіли про початок подій на Євромайдані, про масштабні акції протесту в Києві та в багатьох містах України. Було зроблено акцент на те, що Євромайдан став не лише відповіддю на рішення Кабміну відмовитися від євроінтеграції. Майдан – це загальний показник стану суспільства, один з проявів реакції народу на дії влади, передусім проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів.

Музичний супровід розповіді та відеоматеріал – реп-композиція співака ЯрмаК «Моя страна не упадет на колени» – справили емоційно бурхливе враження на учасників виховного заходу. Учні сприймали зрозумілі для себе думки і вислови свого талановитого сучасника.

У висновках прозвучало головне: український народ має гідність і волю, мужність і згуртованість, хоробрість і співчуття. А молодь - це саме та рушійна сила, яка через події останніх років довела, що може і хоче впливати на суспільне життя, на громадську думку, на дієздатність влади. І ми бачимо це нове покоління – на уроках і в майстернях, в соціальних мережах і громадських місцях, на рок-концертах і спортивних майданчиках…. Вони – дуже різні. Але ці молоді люди хочуть жити повноцінним життям і дихати вільним повітрям свободи, мають активну громадянську позицію і національну самоідентифікацію.