Фестиваль різдвяних традицій «Різдвяне диво»

17 січня 2018 року у концертному залі Палацу культури і техніки НКМЗ м. Краматороськ відбувся обласний Фестиваль різдвяних традицій «Різдвяне диво» серед творчих колективів професійно-технічних навчальних закладів та шкіл Донецької області. Його організатором другий рік виступає департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації та Донецький Палац молоді «Юність». Захід такого формату сприяє збереженню, розвитку та популяризації українських традицій різдвяних  свят нашого регіону і України, підвищення духовно-культурного рівня підростаючого покоління.

 

Краматорське ВПУ із задоволенням  та відповідальністю долучилося до цього фестивалю і вже другий рік поспіль займає призові місця у різних номінаціях, демонструючи свої вміння створювати святкову атмосферу у приготуванні традиційних різдвяних страв та вправність колядувати і щедрувати.

Різдво Христове відзначають у всьому світі. У кожної країні є свої звичаї, як у святкуванні Різдва, так і в приготуванні різдвяних страв. Викладачі, майстри виробничого навчання та учні Краматорського ВПУ виконали величезну роботу і приготували 12 найкращих різдвяних десертів країн світу. На Різдвяному столі були представлені: Німеччина – «Zimtstern» -  різдвяне печиво, Італія – «Панеттоне» - різдвяний кекс; США- американський різдвяний гарбузовий пиріг; Латвія – «Піпаркукас» - печиво з перчиком; Польща «Kolaczki» - польське різдвяне печиво; Канада – «Гоголь – моголь з медом»; Австрія – «Яблучний струдель»; Франція - торт «Поліно»; Австралія - торт «Павлова»; Великобританія – «Пудинг»- король англійської кухні; Португалія – «BoloRei» - королівський різдвяний пиріг; Україна – «Прикарпатська кутя з халвою». Неможливо описати всі особливості національних кухонь на різдвяні свята, але їх об'єднує одне - багатий стіл, ситна їжа і смачна, ароматна випічка.

        Члени гуртка «Життєдайне джерело» та вокального ансамблю «Світанок» Краматорського ВПУ взяли участь у конкурсі колядок та щедрівок і представили свою програму «Щедрий вечір».  Різдво Христове, свята Маланки,  Василя, Водохреща – народні свята, які об’єднують український народ, надають радість, сподівання на краще, віру у майбутнє. Юнаки і дівчата нашого училища відобразили в своїх дійствах любов до нашої країни, її духовних та культурних традицій. 

За результатами фестивалю у конкурсі на кращу Різдвяну страву Краматорське ВПУ посіло І місце у номінації «Десерти», а у конкурсі колядок та щедрівок  - ІІ місце.

Тож хочеться сподіватися: Божа благодать засяє над нашою країною і принесе мир у кожну оселю.

Вітаємо наших переможців!