Розвесела коляда

Ось і завершуються новорічні свята. Новий 2019 рік набирає обертів, і фінальною, яскравою крапкою в урочистих заходах, присвячених зимовим гулянням, став щорічний обласний фестиваль народних традицій «Різдвяне диво», який відбувся у Палаці культури і техніки  «НКМЗ» 17 січня. Мета цього фестивалю збереження і розвиток різдвяних традицій нашого регіону та України, підвищення духовно-культурного рівня серед молоді.

 

Краматорське вище професійне училище бере активну участь у фестивалі з самого його започаткування, адже подібні заходи дуже цікаві для сучасної молоді, бо дозволяють краще пізнати традиції свого народу і поринути в історію та культуру України. Сам фестиваль поділяється на дві частини. Перша – це свято української традиційної кухні, де можна поглянути і, що дуже важливо, скуштувати страви, якими частували родину та гостей наші пращури. Яскраві, смачні та оригінальні страви змагаються у номінаціях: «вареники», «кутя», «різдвяні десерти», «різдвяні напої». В цьому році наш навчальний заклад запропонував кутю із різних регіонів України та традиційні різдвяні узвари. Смак і презентація страв прийшли до смаку членам журі, тому перші місця у номінаціях «кутя» та «різдвяні напої» посіло Краматорське ВПУ.

Другою частиною фестивалю є театралізовані постанови вертепної драми та колядок і щедрівок. Це яскраве дійство завжди цікаво дивитись, адже українські традиції святкувати Різдво посідають перше місце у світі. Цього року гурток «Життєдайне джерело» запропонував на розсуд глядачів та членів журі постанову «Розвесела коляда». Керівник гуртка Рябенко Валентина Валеріївна спробувала перенести сучасну людину у минуле, щоб на власні очі побачити, як весело святкували Різдвяні свята у давнину. Учасники гуртка активно готувались до постанови, вчили щедрівки та колядки, підбирали власний образ для сценічного перевтілення, вносили свої пропозиції. Тому постанова вийшла яскравою і веселою, яка привернула увагу глядача і була удостоєна першого місця у номінації «Колядки та щедрівки».

Отже хочеться сподіватись, що фестиваль відбудеться і в наступному році, адже дуже важливо не забувати власне коріння, заохочувати молодь до збереження і підтримки національних традицій, бо якщо втратимо коріння, то втратимо і все дерево, а цього допустити не можна. Тож до зустрічі на фестивалі народних традицій «Різдвяне диво» у наступному 2020 році.