На варті наших душ – Небесна Сотня

«Ще не вмерла України…»

Помирав він та співав.

За свободу Батьківщини

Молоде життя віддав.

«Душу й тіло ми положим…»

Не плач, матінко моя.

Я пішов з життя героєм

З сотнею таких, як я.

       На виконання Указу Президента України від 11.02.2015 № 69 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в Україні відзначається День Небесної Сотні.

       

 20 лютого 2019 року минуло пять років з того часу, коли Україна пережила криваві події – розстріли на Майдані. Ця річниця породжує в українців гіркі спогади про загиблих під час масових протестів в Києві.

         З нагоди цієї дати учні Краматорського професійного училища під керівництвом куратора Ткаченко В.В. підготували і провели виховний захід «На варті наших душ – Небесна Сотня». Метою заходу було згадати події, що відбувалися на Майдані, в столиці України 2013-2014 року, які дали поштовх до дій по всій території держави; нагадати, що 18-20 лютого 2014 року на Майдані загинули 115 осіб, було поранено більше 2000, кілька десятків осіб зникло безвісти. Але й усвідомити, що це був надзвичайно важкий іспит для України та українців.

Учні та викладачі, адміністрація Краматорського вищого професійного училища прийняли участь у міському меморіальному заході з покладанням квітів та мітингу-реквіємі. Учасники вшанували Героїв Небесної Сотні Донеччини, всіх тих, хто поліг на Майдані, і тих, хто загинув під Іловайськом, Дебальцевим, в Донецькому аеропорту і під Волновахою, всіх, хто не повернувся з АТО. Після урочистого вшанування героїв, які віддали своє життя за людські цінності, всі поклали квіти до монумента Героям Небесної Сотні. Символом розстріляної Небесної Сотні стали паперові янголи. Їх розвішали на деревах площі Миру, і всі бажаючі мали змогу прийняти участь у цій акції, яка проходила в Краматорську вперше.

Герої не вмирають, вони живуть у нашій пам’яті, вони живуть у тих, хто продовжує їх справу, вони живуть доти, поки жива їх слава.

Головна виховна ідея цих заходів - не бути байдужим до долі своєї країни. Не чекати, що хтось щось зробить за нас. Починати з себе, з особистої відповідальності, громадянської позиції, національної гідності. Адже коли об’єднуються усі небайдужі, то зміни стають реальними.

Ми - майбутнє України, нам жити на цій Землі. І ми готові бути гідними громадянами нашої України. Ми віримо, що правда таки переможе, і ми житимемо у вільній, щасливій країні.