СПІВАЄМО СЛАВУ ТІЙ ПОДІЇ І ТЕПЕР. ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!

Говорять сьогодні дорослі й малі.

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти, на землі.


Щороку в січні Україна відзначає державне свято - День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року, та було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності. Саме 100-річчю цієї знаменної дати в Краматорському вищому професійному училищі присвячені заходи інформаційного, просвітницького та виховного змісту.

 

З метою виховання в молоді патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу, демократичних цінностей, відбулась урочиста лінійка «Співаємо славу тій події і тепер. 22 січня - День Соборності України». Під час заходу ведучі згадали перебіг історичних подій, пов’язаних з боротьбою українців за єдність держави, а вірші у виконанні учнів, сповнені глибокого патріотизму, констатували, що лише в єдності – сила, і тільки разом ми зможемо подолати всі труднощі та негаразди.

З нагоди святкування 100-річчя Соборності України 22 січня 2019 року учні та викладачі, адміністрація Краматорського вищого професійного училища прийняли участь у меморіальному заході з покладанням квітів у сквері імені Т.Г. Шевченка.

Головною традицією цього свята стала побудова «живого ланцюга». Найперший «ланцюг» українці створили 21 січня 1990 року. Тоді він зв’язав Івано-Франківськ, Львів і Київ. Сьогодні в учнівських групах Краматорського вищого професійного училища був проведений історичний калейдоскоп «Цей день в історії – 22 січня 1919 року». Учні з різних міст і селищ Донеччини та інших областей України вибудовували свій символічний «ланцюг історичної пам’яті та єдності».

Відзначаючи День Соборності України, ми повинні знову й знову враховувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності держави.