Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,

Котрим не судилось розцвісти,

Закликають мир ясний і спокій,

Як зіницю ока, берегти.

 

В пам’яті народу навіки залишаються дати, які дісталися тяжкими боями, великою кількістю втрат серед воїнів, котрі своє життя віддали за мирне небо, світле майбутнє, щирі та щасливі посмішки наступних поколінь. Ці дати, тісно пов’язані з Другою світовою війною, викликають почуття радості та одночасно безмежної вдячності за великий подвиг у серцях кожної людини. Однією з таких хвилюючих дат є 6 вересня - День визволення м. Краматорськ та Донецької області від німецько-фашистських загарбників.

Відзначити цю дату та вшанувати пам'ять усіх загиблих воїнів зібралися на урочистій лінійці учні та педагогічний склад Краматорського вищого професійного училища. До усіх присутніх була донесена інформація, за яких умов проходив процес звільнення Краматорська від німецьких загарбників та  якою неймовірно великою ціною дісталося місто воїнам-переможцям. Усіх загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

Цього ж дня  педагогічний та учнівський колективи Краматорського ВПУ вшанували пам'ять загиблих воїнів  Другої Світової війни у сквері Героїв нашого міста.

Багато слів вдячності лунало на честь тих, хто визволяв нашу землю. Дитячі колективи міста привітали ветеранів своїми виступами. Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання, а завершився мітинг традиційним покладанням квітів до Вічного вогню.

Пам’ятайте про тих, що без вісті пропали,

Пам’ятайте про тих, що не встали, як впали.

Пам’ятайте про тих, що згоріли, як зорі, –

Такі чисті і чесні, як повітря прозоре.

                         Викладач історії та громадської                                                     освіти Казакова К.М.