«Україна – мати. Вмій її захищати»

Збройні сили України –

Слава, гордість, міць країни!

Захищають мир, свободу

Служать рідному народу


Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою й тривоги, найбагатша, найщедріша пора. Свічками запалахкотіли берези, вбралися в золоті шати красені-клени. Тихі, мрійливі, зажурені стоять ці осінні дні. Земля переливається всіма відтінками золота, а над нею синє, чисте, бездонне небо. І здається, ніби це знову, вже вкотре, прийшла до нас Прекрасна Діва Марія і знову розкинула над нами свій небесно-синій омофор-покров, щоб  захистити нас.

      «14 жовтня – величний і багатий на свята день. Для нас, українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. На 14 жовтня припадає одразу три величних свята ‒ свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Козацтва, та День захисника України…» - такими словами розпочалась урочиста лінійка до Дня захисника України в Краматорському вищому професійному училищі, на якій звучали вірші та пісні сучасних українських поетів, присвячені темі війни в Україні, слова подяки тим, хто відстоював єдність і незалежність нашої держави у різні часи.

      Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто загинув за незалежність та територіальну цілісність України і поклали квіти до меморіальної композиції, присвяченій випускникам училища, загиблим під час АТО, Сергію Чорному та Євгену Пагулічу.

       На лінійці були нагороджені групи, які стали переможцями в училищних спортивних змаганнях та іграх, присвячених Дню українського козацтва та Дню захисника України «Естафета мужності». В кожній навчальній групі було проведено виховну годину «Українське козацтво» та випущено стіннівку до Дня Захисника України.

     11 жовтня команда Краматорського ВПУ взяла участь в обласному масовому патріотичному заході «Козацьки забави», яке щорічно організовує департамент освіти і науки Донецької облдержадміністрації та КЗ «Донецькій палац молоді «Юність», та показала достойні результати.

      Напередодні видатних свят учні, майстри виробничого навчання та викладачі Краматорського вищого професійного училища з професії «Кухар» завітали до  Краматорського прикордонного загону, щоб привітати військовослужбовців з наступаючим святом - Днем захисника України. Учні зі словами глибокої вдячності звернулися до прикордонників. Побажали їм вірно і гордо стояти на сторожі миру і блага країни, зберігати спокій і оптимізм душі, щастя і благополуччя в сім`ях.

       Директор Краматорського ВПУ М.Г. Купріков та весь колектив училища отримали Подяку від начальника Краматорського прикордонного загону Донецько-Луганського регіонального управління Державної прикордонної служби України полковника А.В. Федорчука за патріотизм та щиру підтримку прикордонників в зоні проведення операції об`єднаних сил в Донецькій області та за безмежну любов до України.

      Учні та майстри виробничого навчання приготували військовим солодкі подарунки: печива, пряники, кекси, спекли святковий коровай. А для жінок -військовослужбовців виготовили обереги з солоного тіста.

       На виконання плану роботи НМЦ ПТО у Донецькій області на 2019 рік 16 жовтня на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище» було проведено обласний фестиваль до Дня Захисника України та Дня українського козацтва. Дівчата вокального ансамблю «Світанок» Краматорського ВПУ виконали пісню «Над землею тумани» і отримали Диплом учасника фестивалю.

      Колектив Краматорського вищого професійного училища займає активну життєву позицію у вихованні молодого покоління і тим доводить, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній й інформаційний захист держави.

         Нехай ніхто не половинить, твоїх земель не розтина

   Бо ти єдина, Україно, бо ти на всіх у нас одна.

        Одна від Заходу й до Сходу, володарка земель і вод –   

           Ніхто не ділить хай народу, бо не поділиться народ.