22 січня Україна святкує День Соборності.

22 січня Україна святкує День Соборності. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту воз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося 1919 року та було ще одним проявом віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

Педагогічний та учнівський колектив Краматорського вищого професійного училища разом з усією країною відзначив День Соборності України та взяв участь у різноманітних патріотичних заходах нашого міста та області.

Саме з нагоди цієї знаменної дати в нашому навчальному закладі було проведено низку заходів інформаційного, просвітницького та виховного змісту.

Мета цих заходів полягала у тому, що ми повинні пам’ятати: лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

22.01.20р. з метою виховання в молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей в училищі було проведено тематичну лінійку до Дня Соборності України «Свято Єднання», де було наголошено, що виховання патріотизму сьогодні, як ніколи, актуально не тільки для системи професійно-технічної освіти, а й для держави в цілому, зазначивши, що Україна починається з кожного з нас. І тільки виховуючи молодь, що поважає свою землю, свою історію, ми зможемо сподіватися на світле майбутнє.

 

23.01.20р. здобувачі освіти Краматорського вищого професійного училища (№14) взяли активну участь в обласних та училищних заходах та здобули почесне ІІ місце в інтерактивній грі серед учнів ЗПТО м. Краматорськ, яка відбулась в нашому училищі. Організаторами гри став комунальний заклад «Донецький Палац молоді і спорту «Юність». На заході були присутні офіцери Об’єднаного  Центру цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Міністерства оборони України.

Цього ж дня наша команда «Джерело» посіла ІІІ місце в інтелектуальній грі «Моя Україна», яку Донецький обласний дитячо-молодіжний центр організував з метою утвердження в свідомості і почуттях молоді патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України.

Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було організовано відкритий вебінар на тему «Ідея Соборності України: минуле, сучасне, майбутнє». Викладач історії Козакова К.М. виступила з доповіддю «Майбутнє нашої держави в руках підростаючого молодого покоління» і поділилася досвідом своєї роботи і роботи всього колективу в цьому напрямку.

Колектив Краматорського вищого професійного училища постійною працює у патріотичному напрямку виховання підростаючого покоління, тому й надалі залишається згуртованою дружньою командою професіоналів, щоденна праця та навчання яких робить нашу країну по-справжньому сильною, єдиною та неподільною.

Відзначаючи День Соборності України, ми повинні знову й знову враховувати уроки минулого, що переконливо засвідчують необхідність єдності, відмови від внутрішніх конфліктів задля забезпечення територіальної, економічної, політичної та духовної цілісності держави.     Ідеї соборності, єдності батьківських земель, незалежності й суверенітету зміцнюють нашу віру в спроможність бути господарями власної землі та здатність забезпечити гідне життя кожному громадянину України!