Психічна саморегуляція

Психічна саморегуляція

Кожен день нашого життя наповнений масою приємних і неприємних подій, які викликають у нас емоції різного ступеня інтенсивності: від ледве відчутних до бурхливих, і важко піддаються контролю. Всі ми знаємо, що наше тіло використовує певні механізми, щоб підтримувати сталість свого внутрішнього середовища. Так само і психіка прагне відновлювати рівновагу.


Психічна саморегуляція - це управління своїм психоемоційним станом, що досягається шляхом впливу людини на самого себе за допомогою слів, уявних образів, управління м'язовим тонусом і диханням.

Найпоширеніші і відомі способи саморегуляції це:


 - сміх, посмішка, гумор;

- роздуми про хороше, приємне;

- різні рухи типу потягування, розслаблення м'язів;

- спостереження за пейзажем за вікном;

- розглядання квітів в приміщенні, фотографій, інших приємних або дорогих  для людини речей;

- уявне звернення до вищих сил (Бога, Всесвіту, великої ідеї);

- «купання» (реальне або уявне) в сонячних променях;

- вдихання свіжого повітря;

- читання віршів;

- висловлювання похвали, компліментів кому-небудь просто так;

- танці;

- музика;

- смачна їжа;

- баня;

- масаж;

- сон і т. д.

 

 

Психологічні способи саморегуляції:

 

1. «Лимон»

Уявіть собі, що в лівій руці у вас знаходиться лимон. Стисніть руку так, щоб з лимона почав капати сік. Ще сильніше. Ще міцніше. А тепер киньте лимон і відчуйте, як ваша рука розслабляється, їй приємно і спокійно. Знову стисніть лимон міцно-міцно ... І так по 3 рази на кожну руку.

 

2. «Торбинка злості»

Кого відвідав страх, злість, образа? Ці негативні емоції не залишаться з нами, ми позбудемося них, викрикнув страх і злість, образу в «Торбинку злості». Ми голосно будемо викрикувати всю злість і туго зав`яжемо торбинку.

 

3. «Візьміть себе в руки»

Людині кажуть: «Як тільки ти відчуєш, що занепокоївся, хочеться когось стукнути, щось кинути, є дуже простий спосіб довести собі свою силу: обхвати долонями лікті і сильно притисни руки до грудей - це поза витриманої людини».

 

4. «Врости в землю»

Спробуй сильно-сильно надавити п'ятками на підлогу, руки стисни в кулачки, міцно зчепивши зуби. Ти могутнє, міцне дерево, у тебе сильне коріння, і ніякі вітри тобі не страшні. Це поза впевненої і спокійної людини.


Психолог Аблашимова П.І.