Поради підліткам

Поради підліткам у тяжких ситуаціях

Іноді бувають ситуації, коли здається, що все в житті погано, що не щастить, ніхто не розуміє, що я нікому не потрібен ні вдома, ні в школі ...

Насамперед зупини потік похмурих думок фразою:

"Я можу розірвати це замкнене коло!" і посміхнися!

• Пам'ятай, безвихідних ситуацій не буває!

Просто ти поки не бачиш вихід. Прояви гнучкість, помрій, як би ти хотів змінити ситуацію. Постарайся краще і чіткіше уявити собі те життя, яким ти хотів би жити. Спробуй відповісти на питання: що потрібно зробити, щоб життя змінилося?

 • Пам'ятай, ти не один в цьому світі.

Якщо ти не бачиш виходу із ситуації сам, звернися зі своїми сумнівами до тієї людини, якій довіряєш. Здорово, якщо це твої батьки, але це може бути і друг чи подруга, родич або вчитель, психолог і соціальний педагог.

• Пам'ятай, що кожній людині дані природою дуже багато талантів.

Спробуй відкрити їх в собі. Пам'ятай, що дуже багато чому можеш навчитися, якщо захочеш! Звернись до психолога, він може допомогти тобі в цьому.

«Якщо ти потрапив у важку ситуацію»

Порада № 1. Якщо ти потрапив у важку ситуацію, не впадай у паніку чи депресію. Постарайся проаналізувати своє становище з максимальною чіткістю.

Порада  №2. Визнач, хто створив скрутну ситуацію. Якщо ти сам, значить, візьми відповідальність на себе.

Порада  №3. Подумай, з ким ти міг би відверто поговорити про своє становище.

Порада  №4. Не залишайся зі своїм болем один на один. Брехня - це ще одна проблема для тебе.

Порада  №5. Зі своєю таємницею звертайся обережно. Не перекладай її на плечі свого друга, який реально не може тобі допомогти, але буде дуже сильно переживати за тебе. Тобі від цього не буде легше.

Порада  №6. Постарайся звернутися до дорослої людини, у якої життєвий досвід більше твого і який може допомогти тобі реально. Це можуть бути родичі або батьки.

Порада  №7. Переступи через свій страх перед батьківським гнівом. Ти його заслужив, і з цим нічого не поробиш. Гроза проходить, і знову сяє сонце.

Порада №8. Вір, що ти зможеш виправити становище, головне - нічого не бійся. Страх - це не твій супутник і друг. Нехай страх дружить з одинаками! А ти не один! Якщо ти попросив допомоги, тобі завжди допоможуть

 

розробила

Аблашимова П.І.