СТОП БУЛІНГ!

18 грудня 2018 року було ухвалено закон України №2657-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”, яким закріплено поняття булінгу (цькування) та встановлено адміністративну відповідальність за його вчинення. Підставою для ухвалення закону стала поширеність випадків булінгу серед здобувачів освіти.

 

В рамках Всеукраїнського тижня протидії булінгу з 16 по 20 вересня 2019 року  в Краматорському вищому професійному училищі (№14) пройшов ряд правових, просвітницьких та профілактичних заходів, спрямованих на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища.

Впродовж тижня в навчальних групах всіх п`яти курсів були проведені виховні години, на яких розглядалися наступні питання: поняття булінгу, його різновиди, засоби боротьби з цим негативним явищем та юридичні наслідки для порушника. Соціальним педагогом Слободенюк А.Д. та юрисконсультом училища Макаровою А.С. з учнями були проведені бесіди-обговорення, під час яких розглядались та  обговорювались ситуації вчинення булінгу. Також була проведена тематична лінійка та випуск малюнків з метою формування нульової толерантності до подібних випадків.

В рамках роботи Служби порозуміння Краматорського ВПУ (№14) з учнями, що мешкають у гуртожитку проведено тематичне Коло за темою «Цькування». Також був організований перегляд тематичних соціальних відеороликів та фільмів.

Всі заходи, що пройшли протягом Всеукраїнського тижня протидії булінгу, засновані на принципах, які передбачають створення теплого та позитивного учнівського середовища, і ставлять акцент не на покарання, а на заохоченні до мирного співіснування.

                                                                 Соціальний педагог

                                                                 Слободенюк А.Д