Зустріч з Послом Японії

            Учні Краматорського вищого професійного училища (№14) приймають активну участь з 2018 року у проекті Громадської організації «Ла Страда - Україна» зі створення служб порозуміння у навчальних закладах, які займаються медіацією за принципом «рівний-рівному». Головна мета створення служб порозуміння в закладах освіти – поширити серед учнів поняття «медіація», «булінг», «подолання конфліктів» та вдосконалити їх навички у вирішенні спірних питань, конфліктів, непорозумінь мирним шляхом.

           

12 листопада 2019 року в Краматорському вищому професійному училищі (№14) відбувся візит делегації з Японії на чолі з Надзвичайним і Повноваженим Послом паном Такаші Куарі  з метою огляду реалізації проекту «Зміцнення стійкості молоді та сприяння соціальній стабільності їх громад у Донецькій та Луганській областях» у 2019 -2020 році, який впроваджує дитячий фонд ЮНІСЕФ за фінансової підтримки уряду Японії.

            Загальна мета проекту - пом'якшити вплив конфлікту на дітей, підлітків та молодь у Донецькій та Луганській областях шляхом посилення стійкості дітей та громад. Проект сприяє посиленню системи освіти для розвитку їхніх ключових життєвих навичок.

            На зустрічі з делегацією посольства Японії в Україні учні-медіатори розкрили поняття важливості медіації та необхідність її впровадження в освітньому процесі та повсякденному житті, особливо в наш час, коли в країні багато людей стали жертвами воєнного конфлікту.

            Також медіатори провели тематичне Коло «Я - миротворець», під час якого було обговорено два питання: «Що для мене мир?» та «Як я бачу свою роль в побудові миру». Всі учасники зустрічі змогли поділитись своїми думками, емоціями та переживаннями по даним питанням.

            Учні-медіатори Краматорського ВПУ (№14) мали змогу поспілкуватись з Послом паном Такаші Куарі, який з цікавістю задавав здобувачам освіти питання з приводу їх перспектив на життя, майбутніх професій. В цілому формат зустрічі був дружній та невимушений.

            Весь педагогічний та учнівський колектив Краматорського вищого професійного училища (№14) має велику гордість за те, що завдяки співпраці з ГО «Ла Страда - Україна» саме нашому навчальному закладу випала така можливість прийняти поважних гостей, поспілкуватись в теплій атмосфері та й надалі розвивати впровадження медіації в систему освіти.

 

                                                                                                   Соціальний педагог

                                                                                                   Слободенюк А.Д.