І Всеукраїнському форумі «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насиллю в освітніх закладах»

11 лютого 2020 року соціальний педагог Краматорського вищого професійного училища (№14) Анастасія Слободенюк  прийняла участь у          І Всеукраїнському форумі «Соціально-психологічні та правові аспекти протидії насиллю в освітніх закладах», який проходив на базі Вищого навчального приватного закладу «Дніпровський гуманітарний університет».

Соціальний педагог поділилась досвідом роботи по даному питанню та висвітлила комплекс заходів, які впроваджуються в роботу в Краматорському ВПУ (№14) для подолання негативних явищ серед здобувачів освіти і виступила з доповіддю «Впровадження медіації та розвиток Служби порозуміння з метою попередження насилля в освітньому просторі». Також взяла участь у воркшопі «Перервати коло насилля: шляхи та можливості», який проводила спеціаліст із супроводу та трансформації конфліктів, Інженер Порозуміння та діючий член Української спілки психотерапевтів Єхалова Людмила.

            В ході проведення заходу піднімались такі важливі питання, як сучасні правові методи та актуальні медичні питання протидії насиллю; створення системи, що сприяє безпечному освітньому середовищу; вплив стосунків підлітків з батьками на прояв насильства; робота Національних гарячих ліній та інші актуальні проблеми, які впливають на виникнення насильницької поведінки в учнівському колективі.

Головною метою Форуму було привернути увагу до існування проблеми насильства, бо, нажаль, воно існує у всіх соціальних групах, з ним стикаються в усіх сферах життя. Кожен повинен усвідомлювати, що не можна мовчати й миритися з ним тому, що воно завжди йде по колу і за видимим примиренням зростає нова хвиля.