«Курінню немає міста серед нас!»

Нікотинова залежність це найпоширеніша залежність у всьому світі. Кожен пятий житель планети палить. Щороку в усьому світі приблизно 3000000 людей помирають із причин, повязаних з палінням. У той час, коли дорослі курці зрозуміли пагубність паління та відмовляються від нього, ряди курців поповнюють молоді люди, які ще не зрозуміли суть цієї проблеми.

 

До Всесвітнього дня без тютюну у Краматорському вищому професійному училищі з 18 по 31 травня 2016 року пройшла акція «Здоровим бути модно! Кидай палити!». За планом виховної роботи та на виконання заходів «Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення» (Наказ КМУ № 58 від  01.02.2010р.) у навчальних групах було проведено діагностичну роботу з виявлення ранніх залежностей (тютюнопаління, алкоголізм, наркоманія).  З учнями 1 - 5 курсів проведено анкетування: «Здоровий образ життя», «Визначення тютюнової залежності» та тестування на виявлення різноманітних форм девіантної поведінки «ДАП-П».

За результатами анкетування, тестування та за для профілактики тютюнопаління у навчальних групах були проведені просвітницькі лекції, бесіди, бесіди з елементами тренінгу та роздані пам’ятки: «Про захворювання курців», «Курити чи не курити», «Нікотин – це отрута!», «Як кинути палити!», «Чи існують плюси та мінуси паління», «Портрет людини, яка має шкідливі звички», «Мода та здоров’я».

У рамках акції пройшов виступ агітбригади, прагнучий здоровому способу життя за темою: «Курінню немає міста серед нас!». Між навчальними групами був проведений конкурс газет «Здоровим бути модно! Кидай палити!». У рамках сумісних заходів з відділом управляння з гуманітарних питань Краматорської міської ради були проведені тренінгові заняття та бесіди з лікарями та волонтерами по формуванню цінностей здоров’я серед учнів та пропаганди здорового способу життя. Комітет соціального захисту учнівської молоді Краматорського ВПУ прийняв участь у міському фотоконкурсі «Кинемо палити разом!».

Учні Краматорського вищого професійного училища, які є членами «Ліги майбутніх поліцейських» сумісно з офіцерами Краматорського відділу поліції приймали участь у акції «Меняй сигарету на конфету!», яка проходила 19 травня 2016 року у місті Краматорськ, така ж акція була проведена у Краматорському ВПУ 31.05.2016 року.

Боротьба з палінням в багатьох країнах призвела до зменшення паліїв. Але незалежно від цього велика кількість паліїв серед молоді продовжує збільшуватися. Разом із цим підвищується ризик виникнення хвороби не тільки у самих паліїв, але й у майбутнього покоління. 

Паління завдає великої шкоди всім, але особливо підліткам, організм яких перебуває в процесі розвитку. Паління не є лише особистою проблемою кожної людини окремо, але й гострою соціальною проблемою, над якою працює колектив Краматорського вищого професійного училища. Скажемо палінню  - НІ!