„Хай живе козацька воля, хай живе козацький дух!”

                                                    Наш приятель – сміливий вітер,

                                                    Відвага - це наш заповіт,

                                                    Ми роду козацького діти

                                                     Землі української цвіт.


День захисника України — свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Це данина любові та поваги до захисників Батьківщини усіх часів і це сьогоднішнє свято для всіх людей військової справи, доблесті та честі.

11 жовтня в місті Краматорськ департамент освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації спільно з комунальним закладом «Донецький Палац молоді «Юність» провели масовий патріотичний захід «Козацькі забави» серед професійно-технічних навчальних закладів Донецької області. В змаганнях приймали участь вісім команд з міст Краматорськ, Слов’янськ, Костянтинівка, Лиман, Торецьк.                                     

Захід мав на меті поліпшення національно-патріотичного виховання студентської молоді та формування здорового способу життя.

Хореографічний ансамбль «Грація» та вокальний ансамбль «Стожари» Краматорського ВПУ (№14) урочисто відкрили спортивні змагання композицією «Мир над Україною».                    

Юнаки з навчальних закладів Донецької області демонстрували силу, командний дух, спритність, вміння боротися і перемагати.

Команда «Атамани» Краматорського ВПУ (№14)  гідно представила свій навчальний заклад, зайняла І місце та отримала Кубок Донецької області за перемогу в змаганнях. Вітаємо наших переможців. Так тримати!                             

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу 12 жовтня в Краматорському ВПУ (№14) пройшла урочиста лінійка «З повагою і гордістю до захисників Вітчизни», на якій учні зазирнули в сторінки історії та згадали не лише козаків, але й усіх, хто захищав нашу країну у роки Другої світової війни, воїнів–інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок у гарячих точках планети та тих, хто і нині покликаний захищати нашу Батьківщину.                         

Колектив училища вшанував славних синів нашої Батьківщини хвилиною мовчання і поклав квіти до меморіальної дошки, встановленої випускнику училища Пагулічу Євгену, загиблому при виконанні військового обов'язку в зоні АТО та до пам’ятника випускникам училища, воїнам – інтернаціоналістам.    

Педагогічний колектив Краматорського ВПУ активізує увагу учнів на тому, що захисниками України є не лише військовослужбовці, а й усі громадяни, які своєю сумлінною професійною і громадською діяльністю забезпечують економічний, гуманітарний, освітній та інформаційний захист держави.

             Люблю тебе, Вітчизна, мила Україна,

            Бо щастя жити ти мені дала,

           Для мене ти одна і рідна, і єдина,

          Я все зроблю, щоб ти завжди цвіла.