«Східно книжкова толока»

      27 травня 2016 р. в місті Краматорську на площі Миру пройшла перша «Східно книжкова толока» і фестиваль ковальського мистецтва «Ковальські труби».

        Мета цього заходу- зміцнення освітніх та культурних зв’язків між Заходом та Сходом України, популярізація української книги й читання, ковальства як ремесла та мистецтва України. Під гаслом « Ми змінюємо Україну на краще» митці слова та приборкувачі металу з усієї України зібралися, аби не словом, а ділом ще раз наголосити на єдності й соборності своєї країни.

Захід організовано за сприяння голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, а також за підтримки Краматорського міського голови Андрія  Панкова і МТ «Клуб підприємців Краматорська».

Відкрив урочистий захід мер міста Андрій Панков, який побажав усім гарного настрою і позитивних емоцій. З відкриттям фестивалю городян привітав голова виконавчого комітету міста Миколаєва Львівської області Андрій Щебель. «Сьогодні ми прийшли до вас, щоб донести ту крапельку душі, яка з'єднує нас з вами. Безумовно, книга - це наше українське слово », - звернувся гість зі Львова до присутніх. Також він подякував главі міста та директору департаменту освіти і науки облдержадміністрації за можливість відвідати місто Краматорськ за організацію толоки і фестивалю.

 Краматорське вище професійне училище приймало активну участь у підготуванні та проведенні цього заходу. Загальними зусиллями з ПАО НКМЗ було підготовлено обладнання для демонстрації ковальського    мистецтва. Учні випускники, які працюють  на ПАТ НКМЗ приймали участь у майстер-класах з найкращими ковалями України. Також на цьому заході Вище професійне училище презентувало роботи, зроблені на уроках виробничого навчання в майстернях ковалів та заняттях гуртка «Вмілець».