Обласний семінар-практикум «Шляхи вдосконалення матеріально-технічної бази з підготовки професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням»

9 грудня 2016 року у Краматорському вищому професійному училищі (№14) пройшов обласний семінар-практикум «Шляхи вдосконалення матеріально-технічної бази з підготовки професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням».

Відкрив семінар директор Краматорського ВПУ Купріков Михайло Григорович. З привітальним словом він звернувся до учасників семінару і запропонував подивитися фільм про училище, у якому демонструються етапи розвитку від ремісничого до вищого професійного училища за 76 років його існування.

Заступник директора з навчально-виробничої роботи Шаповалова Надія Олександрівна ознайомила учасників семінару з досвідом роботи майстра виробничого навчання ІІ категорії з професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з програмним керуванням» Синиці Тетяни Валеріївни.

Майстер виробничого навчання представила досвід роботи за проблемою «Впровадження інноваційних технологій в навчально-виробничий процес».

Учасникам семінару запропонували відвідати відкритий урок майстра виробничого навчання Синиці Тетяни Валеріївни  на тему «Обробка ступінчатих поверхонь». Урок пройшов на високому професійному рівні. При проведенні уроку майстер використовувала  інтерактивні, наглядно-демонстративні, репродуктивний методи навчання. Перевірка опорних знань учнів проводилась у вигляді інтерактивної гри. Майстер виробничого навчання продемонструвала показ дій обробки ступінчатих поверхонь на токарно-гвинторізному верстаті, а потім учні повторили обробку ступінчатих поверхонь самостійно. Учні достойно справилися з поставленою задачею. Ціль уроку була досягнута.

Про сучасний підхід до обладнання навчального кабінету спеціальних дисциплін, його відповідність до вимог ДСПТО розповіла методист НМЦ ПТО у Донецькій області Солодун Тетяна Станіславівна.

Майстер виробничого навчання ДПТНЗ «Краматорський ЦПТО» (№47) Оробець Ірина Миколаївна ознайомила присутніх про сучасний підхід до устаткування навчальної токарної майстерні, його відповідність до вимог ДСПТО.

Викладач спеціальних дисциплін Рассошенко Олена Петрівна поділилася    досвідом роботи з впровадження дуальної системи навчання у Краматорському вищому професійному училищі (№14).

Викладач спеціальних дисциплін Маріупольського професійного металургійного ліцею (№4) Войтовська Ірина Володимирівна розповіла про роль бінарних уроків у оволодінні професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з ПК»

Після обговорення заслуханих доповідей  виступила  методист НМЦ ПТО у Донецькій області Солодун Тетяна Станіславівна з інструктивно-організаційними та методичними рекомендаціями педагогічним працівникам машинобудівного направлення і підкреслила, що результат навчання завжди залежить  від результату взаємодій всіх компонентів навчально-виробничого і виховного процесів. 

Семінар-практикум закінчився щирими словами подяки організаторам і учасникам.