ЗВІТ З МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ ЗА І СЕМЕСТР 2018 – 2019 Н. Р.

У 2018-2019 н.р. педагогічний колектив Краматорського ВПУ працює над вирішенням єдиної методичної мети «Впровадження сучасних технологій навчання і виховання». Колектив училища Краматорського ВПУ впроваджує інформаційні педагогічні технології у навчальний процес та досягає у цьому напрямі високих показників. Заходи, проведені педагогічними працівниками у І семестрі 2018-2019 н.р. підтверджують це.

І. Тижні професій

1. Тиждень з професії «Кухар»:

1) лінійка, присвячена кухням Європейських країн;

2) конкурс фахової майстерності «Майстер шеф» серед учнів 1,2, 4, 5 курсів з професії «Кухар»;

3) вікторина «Своя гра» серед учнів 1,2, 4, 5 курсів з професії «Кухар».

 

ІІ. Предметні тижні

1.Тиждень електротехніки (08-12 жовтня 2018):

1) конкурс презентацій на тему «Новини в електротехніці»;

2) відкритий урок з предмета електротехніка на тему «Електричні машини змінного струму», викладач Нестюркина К.В.;

3) конкурс на виявлення кращого в області «Електротехніки»;

4) тематична лінійка для учнів училища на тему «Розумна електротехніка».

 

2. Тиждень української мови та літератури (12-16 листопада 2018):

1)відкрите засідання гуртка «Життєдайне джерело» з нагоди ювілею О.Кобилянської на тему «О.Кобилянська – борець за жіночі права»;

2) урочиста лінійка для учнів училища «Мова – народний скарб»;

3) перегляд фільму « Нестор Літописець. Повість минулих літ».

 

3. Тиждень історії  (19-23 листопада 2018):

1) виставка плакатів за темою предметного тижня;

2)тематична лінійка до дня гідності і Свободи «Україна гідна свободи» (Михайленко В.М.);

3)тематичний захід «Цей день в історії» для учнівських груп І-ІІ курсів.(Ісай М.М.);

4) тематична лінійка до дня памяті жертв голодомору «Жнива скорботи» (Ісай М.М.);

5)відкритий урок з історії України на тему «Українська держава П.Скоропадського» (Громова О.Г.);

6) цикл відеолекцій «Невідома Україна: нариси з історії держави»  (Дудін О.А.); 

7) круглі столи з учнівською молоддю за підсумками відеолекцій (Дудін О.А.).

 

4. Тиждень інформатики (03-07грудня 2018):

1)лінійка для учнів училища, присвячена предмету «Інформатика»;

2) конкурс на кращі презентацію та плакат «Країна – Інформатика»;

3) підведення підсумків конкурсу;

4) комп’ютерна вікторина.

 

5. Тиждень правознавства (10-14 грудня 2018):

1) огляд документального фільму «Протидія насильству у сімї» з залученням представників Відділу державної виконавчої служби Краматорського міського управління юстиції;

2) тематична лінійка «Права дитини – права людини»;

3)засідання гуртка «Правознавець» на тему «Мої права»;
4) круглий стіл « Я і закон»;

5)виховний захід « Діти, злочин і покарання».

 

5. Тиждень фізики (17-21 грудня 2018):

1) інформаційна лінійка «Значення фізики у житті людства»;

2)інтелектуальні розваги «Чи добре ти знаєш фізику?»;

3)фізичний конкурс «Розумники та розумниці» для учнів груп ВМП 18-1, ВПП 18-3, ВПП 18-10.

 

6. Тиждень економіки (24-28 грудня 2018):

1) тематична лінійка на тему «Експорт-імпорт України»;

2) відкритий урок з предмета економіка на тему «Організаційні типи виробництва», викладач Бабаскіної А.В.;

3) «Екологічний брейн-ринг» в групі ЗВ 18-1;

4) перегляд відеоролика на тему «Україна на світовому ринку».

 

ІІІ. Відкриті уроки та професійні тематичні заходи:

1.      Показовий урок на тему «Створення діаграм», викладач інформатики Тітаренко О.П.

2. Показовий урок виробничого навчання на тему «Опилювання. Вступний та заключний інструктажі», майстри виробничого навчання  Пузан Н.І., Хохлова Т.М.

3.Показовий урок виробничого навчання на тему «Розмітка», майстер виробничого навчання Чумак Н.С.;

4.Відкритий урок з історії України на тему «Українська держава П.Скоропадського», викладач Громова О.Г.;

5.Відкритий виховний захід  «Цей день в історії» для учнівських груп І-ІІ курсів, викладач Ісай М.М.;

6.Відкритий урок з української літератури на тему І. Нечуй Левицький. Самотність в людях», викладач Рябенко В.В.;

  7.Відкритий урок з електротехніки на тему «Електричні машини змінного   струму», викладач Нестюркина К.В.;

8.Показовий урок з предмета «Будови кранів» на тему «Сталеві канати та ланцюги»; викладач спеціальних дисциплін Озерна О.В;

9.Показовий урок за темою «Організаційні типи підприємства», викладач економіки Бабаскіна А.В.;

10.Відкритий урок «Візуалізація рядів даних. Інфографіка. Тренди», викладач інформатики  Тітаренко О.П.

 

ІV. Загальноучилищні й обласні методичні заходи:

1) 11.09.2018р. Обласний семінар заступників директора з НР, методистів ЗПО Краматорсько-Словянського, Бахмутського МО. З доповідями виступили методисти училища Мошаніна В.М., Костюченко О.В.

2) 13.09.2018р. Обласний семінар керівників методичних комісій ЗП(ПТ)О, викладачів суспільних дисциплін. Краматорсько-Слов’янського, Бахмутського МО. Прийняв участь викладач Віннік В.С.

3) 14.09.2018р. Обласний семінар керівників методичних комісій ЗП(ПТ)О, викладачів інформатики, математики, фізики, хімії, біології, географії Краматорсько-Слов’янського, Бахмутського МО. Прийняли участь  викладачі Леонова О.А., Тітаренко О.П.

5)  25.09.2018р. Обласний семінар керівників методичних комісій ЗП(ПТ)О, викладачів суспільних дисциплін.  Краматорсько-Слов’янського, Бахмутського МО.Виступив з доповіддю викладач Віннік В.С.

6)27.09.2018р. Обласний вебінар до дня машинобудівників «Машинобудування та професійна освіта». З доповіддю виступила викладач спецдисциплін Білик Н.О..

7) 11 жовтня 2018 р. Вебінар національно-патріотичне панно: «Золотистий розсип цікавих ідей: з досвіду відзначення в ЗП(ПТ)О Дня захисника України». Виступили з доповіддю викладачі Віннік В.С., Рябенко А.В.

8) 17.10.2018р. Засідання обласної секції педагогічних працівників торгово-кулінарного профілю Донецької області. Виступили з доповіддю викладачі Гуменна В.В., Костюченко О.В.

9) 19.10.2018 р.  Засідання школи ППД викладачів української мови та літератури, зарубіжної літератури. Прийняв участь викладач Віннік В.С.

10) 23 жовтня 2018 р. Засідання обласної методичної секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О з напрямку підготовки легка промисловість та сфера послуг. Виступили з доповіддю викладач Ряскова В.А., майстер в/н Мягка Г.А.

11) 25 жовтня 2018 р. Засідання секції педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області сільськогосподарського та автомобільного напрямку.

Виступила з доповіддю викладач спеціальних предметів Кучма Л.В.

12) Всеукраїнська науково-практична конференція «Поєднання інноваційних та традиційних технологій навчання української та іноземних мов як чинник забезпечення дієвості знань». Заочна участь викладача іноземної мови Ночовки О.В.

13) 14 листопада 2018 р.  Засідання обласної Школи перспективного педагогічного досвіду старших майстрів ЗП(ПТ)О. Виступили з доповідями Старший майстер Крамаренко Л.Г., майстри виробничого навчання Синиця Т.В., Полупан О.О.

14) 03.12.18 р.  Участь у роботі  журі ІІ (обласного) етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка в 2018/2019 н., викладач Вінник В.С.

15) 16.12.18 р. Участь у роботі  журі ХVIIID Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, викладач Дудін О.О.

16) 19.12.18р.  Участь у семінарі-практикумі педагогічних працівників ЗП(ПТ)О Донецької області торгово-кулінарного профілю, майстри в/н Бурдікова О.І., Ткаченко В.В.

17) 04.01.19р.  Участьу панорамі креативних ідей: «День здоров’я в ЗП(ПТ)О».

для викладачів фізичної культури ЗП(ПТ)О Краматорсько-Слов’янського методичного об’єднання на даний захід,. викладачі фізкультури Подземельних Ю.О. , Лаврова М.В.

 

 

V. ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

 

За підсумками проведеного моніторингу стану функціонування у 2017-2018 н.р. веб-сайтів ЗП(ПТ)О Донецької області динамічна група відмітила веб-сайт Краматорського ВПУ за системність та високий рівень висвітлення новин закладу, розміщення на YouTub каналі якісно відзнятих відеоматеріалів  з проведених заходів.

21.06.2018 р. – 26.10.2018 р.  У Всеукраїнському конкурсі на кращий електронний освітній ресурс «Планета ІТ» (Інститут ПРО НАПН України) у номінації «Курс дистанційного навчання» викладач інформатики Тітаренко О.П. посіла І місце.

 

VІ. СПИСОК МЕТОДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ, РОЗГЛЯНУТИХ І СХВАЛЕНИХ НА ЗАСІДАННІ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОЇ РАДИ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ ПТО У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

 

·Навчальний посібник «Фізіологія харчування», Гуменна В.В., викладач спеціальних дисциплін Краматорського ВПУ з напрямку «Технологія харчування»,  ПР. №1 від 26.02.2018р.

·Збірник ситуативних завдань та тестів для самодиагностування з навчальної дисципліни « Етика ділового спілкування», Трофімова О.О., викладач предмета «Основ професійної етики та культури спілкування», ПР. №1 від 26.02.2018р.

·Робочий зошит та збірник практичних завдань для викладання предмета «Основ професійної етики та культури спілкування», Трофімова О.О., викладач предмета «Основ професійної етики та культури спілкування», ПР. №1 від 26.02.2018р.

·Навчально-методичний комплекс з теми «Природа погода» для учнів 1 курсу, Ночовка О.В., викладач англійської мови Краматорського вищого професійного училища,  ПР. № 3  від 29.10.2018 р.

·      Збірник таблиць та схем для вивчення окремих тем та розділів з навчальної дисципліни «Основи психології», Трофімова О.О., викладач предмета «Основ професійної етики та культури спілкування»,  ПР. №3 від 29.10.2018р.

·      Збірник завдань до контролю з предмета «Спецтехнологія» для професії «Електрозварникручного зварювання», Пітеляєва Л.Г., викладач спеціальних дисциплін зварювального напрямку, Пр. № 4 від 26.12.2018р.

·       Навчальний посібник з предмета«Матеріалознавство» на тему «Вихідні матеріали для виготовлення парфумерно-косметичних матеріалів»,Ряскова В.А., викладач спеціальних дисциплін з напрямку «Перукарське мистецтво та декоративна косметика»,Пр. № 4 від 26.12.2018р.

·      «Методичні вказівки для майстрів виробничого навчання щодо проведення уроків виробничого навчання з професії:«Електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах», Пузан Н.І., майстер виробничого навчання, ПР. № 4 від 26.12.2018 р.

·      Робочий зошит з електротехніки для лабораторно-практичних робіт, Нестюркина К.В., викладач електротехніки, ПР № 4 від 26.12.2018р.

·       Збірник тестових завдань для підсумкових контрольних робіт з дисципліни «Англійська мова» для учнів ЗП(ПТ)О, Ночовка О.В., викладачач англійської мови,   ПР №4 від 26.12.2018р.