Тиждень права

Традиційно, на початку грудня, в Краматорському вищому професійному училищі проходить тиждень права, присвячений відзначенню  Дня прав людини (10 грудня). В цьому році його назва - «Молодь виступає за права людини». 

В рамках проведення тижня здобувачам освіти було запропоновано взяти участь у конкурсах по створенню найкращої презентації на тему  «Мої права, мої обов’язки» та написанню твору-роздуму на тему «Права людини в моєму житті». Здобувачі освіти отримали повну свободу щодо висловлення своєї думки, що само по собі і є втіленням права на свободу думки й слова.

Крім цього, протягом тижня здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з різноманітними інтерактивними матеріалами з правової культури (посилання на корисні інтернет ресурси, навчальну літературу, онлайн бібліотеки та відеоматеріали).

Для здобувачів освіти IV-V курсів  була проведена просвітницька лекція на тему  «Право на освіту: світовий досвід». Метою проведення лекції було знайомство з механізмами реалізації права на освіту в зарубіжних системах освіти, відмінностей цих механізмів від вітчизняних, ефективності їх реалізації та можливим їх  інтегруванням в реалії сучасної системи освіти в Україні.

9 грудня в дистанційному режимі класним керівником Юлією Кульмінською був проведений усний журнал «Правова культура – міцність держави». Метою заходу  було  поглиблення  знань здобувачів освіти, що стосуються прав і обов`язків громадян та їх реалізацію згідно з Конституцією та Законами України; формування в учнів правової  культури  та правосвідомості; появи активної громадянської позиції щодо неправомірної поведінки, яка завдає збитків державі, зазіхає на територіальну цілісність і незалежність України; виховання  поваги до Законів, Конституції України, прав та свобод громадян; відповідальність за свої вчинки та почуття громадянського обов’язку.

Поняття «право» не існує без поняття «обов`язок» - вони невід`ємні один від одного. І наше завдання не лише знати й уміло використовувати свої права, але й виконувати всі свої обов`язки, не тільки засвоювати правові знання, а й постійно їх реалізовувати згідно з Конституцією та Законом України.