Тиждень професії «Кухар. Кондитер»

        Професійний тиждень — це одна із форм роботи, що містить цілеспрямовану, колективну, індивідуаль­ну, практичну діяльність педагогів, спрямовану на під­вищення якості навчання, професійної підготовки й розвитку творчої діяльності учнів.

        Цикл заходів, проведених у межах професійного тижня, спрямований на поглиблення взаємозв’язків між теоретичними знаннями й виробничим навчан­ням та є можливим шляхом їхнього вдосконалення. Колективна методична робота майстрів виробничого навчання й викладачів професійного циклу є найбільш ефективною. Доказом  цьому є тиждень професії «Кухар. Кондитер», який пройшов у Краматорському вищому професійному училищі   з 15 по 19 лютого.

Відкриття тижня розпочалося з конкурсу стінгазет, де переможцем стала група ВПП 14-9.

        16 лютого на ранковій училищній лінійці  відбулася презентація професії: «Кухар. Кондитер» (учні групи ВПП 14-9). Учні ознайомили присутніх на лінійці  з історією розвитку професії « Кухар»,  а також розповіли про комплімент  від шеф-кухаря.

        Цього ж дня пройшов відкритий урок з виробничого навчання на тему: «Приготування вафельного тіста та виробів з нього» (майстер в/н Бурдікова О.І.). Урок пройшов на високому професійному рівні, учні справилися зі своїми завданнями і приготували смачні кондитерські вироби.

       17 лютого з метою виявлення кращих учнів за професією «Кухар» було проведено конкурс професійної майстерності «Кращий кухар» . В конкурсі приймали участь учні груп І-ІІІ курсу та IV курсу відділення підготовки молодших спеціалістів.Конкурс складався з двох турів:  теоретичного та практичного.

За загальними підсумками переможцями стали:

І місце: Майко Максим – група ВПП 13-9   

ІІ місце: Коломієць Олеся – група ТХ 15-2 

ІІІ місце: Зінченко Настя – група ТХ 15-1

Учасники показали  свої вміння та знання на високому рівні. Переможці конкурсу професійної майстерності  були нагороджені грамотами .

         18 лютого у групі ТХ 15 – 1 пройшов відкритий урок  - семінар з дисципліни «Товарознавство харчових продуктів» (викладач спеціальних дисциплін Костюченко О.В.). Урок дав гарні результати: учні обмінялися корисною, цікавою інформацією, поглибили свої знання.

          Цього ж дня відбувся «Суд над шоколадом», на якому були присутні всі учні  відділення з підготовки кухарів та кондитерів.В процесі заходу учні познайомилися з товароведною характеристикою шоколаду, переглянули відеофільм про виробництво шоколаду, дізналися про його харчову цінність. Весь захід пройшов у формі рольової гри. Тут був і підсудний (шоколад), суддя, прокурор, адвокат, постраждала і свідки з боку захисту і звинувачення. У підготовці  та проведенні цього заходу були задіяні учні 1, 2 і 4 курсів під керівництвом  викладача Гуменної В.В. Наприкінці заходу всі учні отримали маленькі солодкі призи.

Завершальним етапом тижня – 19 лютого,  стали  відкрите засідання циклової комісії «Технологія харчування»  та підбиття підсумків .