Тиждень з професії «Кухар» у Краматорському ВПУ

З 15 по 18 жовтня в Краматорському вищому професійному училищі проходив тиждень з професії «Кухар».    Мета проведення тижня - формування професійних компетентностей у майбутніх фахівців з професії «Кухар»,  формування пізнавального інтересу до вивчення спеціальних предметів, виховання любові до обраної професії та  виявлення кращих за професією серед  учнів І, ІІ, ІІІ курсів.

Програма тижня була дуже насиченою, оскільки його проведення співпало з 20 - річчям з Дня відкриття відділення з підготовки професії «Кухар» у Краматорському ВПУ. Також на цей тиждень випало багато свят : 14 жовтня «День захисника Вітчизни», «Свято Покрови Пресвятої Богородиці», 16 жовтня - «Всесвітній день здорового харчування», 20 жовтня - Міжнародний день кухаря. На передодні дня захисника Вітчизни  учні, майстри виробничого навчання та викладачі Краматорського вищого професійного училища з професії «Кухар» завітали до  Краматорського прикордонного загону, щоб привітати військовослужбовців з наступаючим святом - Днем захисника України. Учні зі словами глибокої вдячності звернулися до прикордонників. Побажали їм вірно і гідно стояти на сторожі миру і блага країни, зберігати спокій і оптимізм душі, щастя і благополуччя в сім`ях.   Учні та майстри виробничого навчання приготували військовим солодкі подарунки у вигляді  печива, пряників, кексів, тістечок,випекли святковий каравай. Для жінок -військовослужбовців учні виготовили обереги з солоного тіста.

Кожний день Тижня був насичений різноманітними цікавими заходами, які у повній мірі розкрили властивості професії «Кухар», її специфіку, умови навчання та перспективи подальшого працевлаштування по закінченню навчального закладу.

15 жовтня учні І курсу разом з майстром виробничого навчання Слободчиковою Ю.А. та викладачем Мошаніною В.М. підготували та провели святкову лінійку, на якій розповіли про свою професію, привітали викладачів спеціальних дисциплін та майстрів виробничого навчання з ювілеєм відділення з підготовки професії «Кухар». Викладач вищої категорії Костюченко О.В. провела відкритий урок - практикум в групі ТХ 19-1 на тему «Попереднє сервірування столу».

16 жовтня пройшов розважальний захід Кулінарний КВК «Ми з майбутнього», який підготувала викладач вищої категорії В.В.Гуменна. В конкурсі веселих та кмітливих прийняли участь групи ВПП 19-9, 18-9, 17-9. Захід сприяв розвитку творчої ініціативи учнів; розвитку навичок спілкування учнів старших і молодших курсів; формуванню в учнів I курсу інтересу до обраної професії; формуванню мотивації до навчання професії; виявленню і активізації творчого потенціалу учнів; сприянню вихованню почуття колективізму і вмінню працювати в команді; сприянню розвитку професійного мислення, самостійності, відповідальності, вмінню діяти в нестандартній ситуації. У першому конкурсі КВК «Дозвольте представиться ...», учні ознайомили присутніх з професіями «Кухар», «Кондитер», «Офіціант». Другий етап конкурсу «Яке питання-така відповідь»містивпитання на кулінарні теми.Третім етапом був конкурс «Капітанів».Наприкінці конкурсукоманди презентували своє бачення професії кухар у майбутньому.

За підсумками змагання місця розподілились таким чином: І місце посіла група ВПП19-9 «Солодкі їжачки», ІІ місце посіла група 18-9 «Досвідчені офіціанти», ІІІ місце посіла група ВПП 17-9 «Веселі кондитери».

 17 жовтня викладач спеціальних предметів вищої категорії Мошаніна В.М. провела в групі ВПП19-9 відкритий урок на тему «Первинна обробка лускатої риби».

Продовжив цей день захід «Кулінарна естафета», який підготували майстри виробничого навчання Ткаченко В.В., Тімченко Т.М. На естафеті учні І, ІІ, ІІІ курсів показали свої теоретичні та практичні знання з професії. За підсумками змагань І місце посіла група ВПП18-9 , ІІ  місце - група ВПП 17-9, ІІІ місце - група ВПП 19-9.

Завершальним етапом предметного тижня стало засідання круглого столу циклової комісії «Технологія харчування», на якому голова ЦК Гуменна В.В. підвела підсумки проведених заходів та відзначила творчий підхід та професіоналізм, які проявили педагогічні працівники циклової комісії при підготовці до тижня з професії «Кухар».