Міжнародний День рідної мови

21 лютого весь цивілізований світ відмічає Міжнародний День рідної мови-одного з найцінніших надбань, які створили й залишили нам предки. Мова є душею нації, її генетичним кодом, гордістю народу.  З метою утвердження української мови як державної, виховання поваги до мов інших народів у Краматорському ВПУ були проведені такі заходи, присвячені цій даті:

  • Лекція «Рідна мова чиста, як роса»;
  • Інформаційна лінійка «Шануймо рідну мову!»
  • Бесіда «21 лютого – Міжнародний День рідної мови»;
  • Вікторина «Нас єднає мова»;
  • Конкурс читців-декламаторів, стіннівок, творчих письмових робіт.

Це – День РІДНОЇ мови. На території Донецької області проживають представники багатьох національностей і етнічних груп – це свято і їхньої мови. З метою утвердження української мови як державної, виховання поваги до мов інших народів, було створено святкову атмосферу для всіх представників різних національностей. Учні активно брали участь у конкурсах і ще раз довели, що вони по-своєму талановиті, щодня удосконалюють своє мовлення. Ці заходи виховують у молоді почуття патріотизму, гордості, любові до материнської мови, свого народу.

Головною задачею педагога є виховання у підростаючого покоління любові та поваги до мов інших народів та нашої рідної української мови, яка за милозвучністю посідає третє місце у світі. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського  спілкування, це те, що живе в наших серцях. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю, в якій зберігається найцінніший скарб – МОВА.

Сучасний світ знає, що державність мови є універсальною формою об’єднання людей в одне ціле, в один народ. Це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни.

Вітаємо всіх, з міжнародним днем рідної мови. Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя, добра, нових здобутків в ім’я України!