День української мови та писемності

З 6 по 10листопада 2017р. в Краматорському вищому професійному училищі пройшов тиждень української мови та літератури, присвячений Дню української мови та писемності, який щороку відзначається на теренах нашої держави.

Відзначати свято, що нагадує нам про важливість розвитку та збереження рідного слова української писемності, стало добою традицією в училищі.

 

Протягом тижня було проведено цілу низку цікавих, пізнавальних заходів. Почався тиждень з урочистої лінійки «Чарівні звуки, рідне слово – моя сердечна українська    мова», на  якій учні розповіли про створення слов’янського письма, відокремлення української мови, як незалежної одиниці, про тернистий шлях нашої рідної мови, а також пригадали, як спілкується сучасна молодь. На лінійці директор училища Купріков М.Г. відзначив грамотами учнів, що посіли перші місця у І етапі учнівської олімпіади з української мови та літератури та у конкурсі ім. Т.Г. Шевченка, що відбулися у жовтні місяці.

На засіданні гуртка «Життєдайне джерело», присвяченому пам’яті Григорія Сковороди «Г. Сковорода- скарбниця мудрості», учні підготували доповіді про життєвий та творчій шлях письменника, взяли участь в обговоренні його праці та творчої спадщини. Крім того, традиційно, учні та робітники училища прийняли участь у  Всеукраїнському диктанті національної єдності.

Впродовж тижня в училищі був проведений конкурс стіннівок, присвячений святу української писемності. Найкращі роботи займають центральне місце на головному стенді училища. Цього року переможцями стали учні групи третього курсу відділення машинобудівного профілю з професії «Верстатник широкого профілю. Оператор верстатів з ПК».

На уроці позакласного виховання «Мудрі ріки Нестора Літописця», який підготували викладачі української мови та літератури разом з учнями, присутні ознайомились  з роботами Нестора Літописця, з тернистим шляхом українського письма.

  9 листопада в училищі  був проведений І етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь 17 учнів з різних груп. Переможцями І етапу Конкурсу стали  учениця І курсу Андрєєва Катерина гр.ВПП17-10 та учениця ІІІ курсу Ковган Марія гр.ВПП15-10.

Лише тиждень на рік ми присвячуємо її величності українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, те, чим оформлюємо свої думки, в що вливаємо емоції, є справжнім дивом, великим і прекрасним.