ПРЕДМЕТНИЙ ТИЖДЕНЬ ІСТОРІЇ

Згідно з річним планом роботи на 2017-2018 навчальний рік у Краматорському вищому професійному училищі з  27.11.2017р. по  01.12.2017р. проходив предметний тиждень історії на тему «Українська революція - 100 років боротьби». Саме у 2017 року відзначається 100-ліття від початку Української революції 1917–1921 років. Тематика предметного тижня обумовила проведення різноманітних заходів, які висвітлюють здобутки революційних подій як на початку ХХ століття, так і на початку ХХІ століття.

 

На початку тижня викладач історії Ісай Марина Миколаївна  презентувала план заходів предметного тижня історії та виставку плакатів на тему «Українська революція - 100 років боротьби» в навчальному корпусі.

Викладач історії Громова Ольга Геннадіївна підготувала і провела 27.11.2017р. історичний журнал «Україна у вогні 1917 - 1921 років», в якому активно приймали участь учні груп ВПП 16-9 і ВМП 16-2. Учні розглянули проблемні питання державотворчого процесу 1917-1921 рр. і зробили важливі висновки. У ході революції український народ уперше в ХХ сторіччі створив незалежну національну державу, яка мала свою територію, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мову. Вперше відбулось об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель.

З 21 листопада 2014 року в історії України відзначається День Гідності та Свободи. Ця подія не могла пройти поза увагою учнів Краматорського ВПУ. Викладач історії Ісай М.М. та учні 4 курсу підготували тематичну лінійку «Україна – країна нескорених!», присвячену буремним подіям 2013 року.

Учні розповіли про початок подій на Євромайдані, про масштабні акції протесту в Києві та в багатьох містах України. Було зроблено акцент на те, що Майдан – це загальний показник стану суспільства, один з проявів реакції народу на дії влади, передусім проти корупції, соціальної нерівності, свавілля правоохоронних органів.

23 листопада 2017 року у МПК «Будівельник» учні Краматорського ВПУ брали участь в організації та проведенні заходу «Не згасне свіча пам'яті». Викладач історії Дудін Олександр Анатолійович 24.11.2017р. організував круглий стіл з учнівською молоддю «Голодомор 1932-1933 рр.: погляд скрізь історію», присвячений Дню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Учням було запропоновано переглянути документальний фільм «Великий злам» із документального циклу «Невідома Україна. Нариси нашої історії», після якого пройшло обговорення історичних фактів одного з найбільших злочинів сталінського режиму проти українського народу.

Складні питання, присвячені революційним подіям ХХ-ХХІ ст., обговорювались 29.11.2017 р. на круглому столі з учнями 4 курсу на тему «Нація нескорених». Викладач Ісай М.М. підготувала для дискусії цікаві відеоматеріали: «100 років з дня підняття українського прапору на Донбасі. Літопис Українського Донбасу», «Лозунги революції», «Євромайдан: молодіжний спротив».

Протягом тижня на уроках історії викладач Дудін О.А. запропонував до уваги учнів цикл просвітницьких лекцій на тему «Історія студентського самоуправління в Україні», метою яких було познайомити з певним досвідом існування студентського самоуправління у вітчизняному освітньому просторі. Було акцентовано, що завданням студентського самоврядування є допомога в науковій, професійній та громадській роботі, орієнтація на налагодженні побуту та дозвілля в студмістечках, організації відпочинку тощо. А також найважливіше завдання студентського самоврядування полягає в захисті інтересів студентів та їх узгодженні з інтересами адміністрації навчальних закладів і держави.

Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українського народу. Розуміння здобутків революції та усвідомлення причин її поразки має стати важливим уроком для сучасної розбудови незалежної держави. А молодь - це саме та рушійна сила, яка через події останніх років довела, що може і хоче впливати на суспільне життя, на громадську думку, на дієздатність влади.

 

Наприкінці тижня були підведені підсумки проведення предметного тижня історії у Краматорському ВПУ, підготовлена збірка методичних матеріалів.