Заходи до Міжнародного дня польоту людини в космос у Краматорському ВПУ

12 квітня в 1961 року людина вперше в світі вийшла за межі нашої планети. Це був Юрій Олексійович Гагарін (випускник ремісного училища), який на космічному кораблі «Восток-1» здійснив орбітальний обліт навколо Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. А 16 червня 1963 року на кораблі «Восток-6» відправилася в політ перша в світі жінка космонавт Валентина Володимирівна Терешкова.

 За рішенням Міжнародної авіаційної федерації (ФАЇ) 12 квітня відзначається як «Всесвітній день авіації та космонавтики». Пізніше, 7 квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Учні Краматорського вищого професійного училища під керівництвом викладачів  Леонової О.А., Вінніка В.С., Рябенко В.В., Колієвої О.С. взяли активну участь у відзначенні даного свята. Всі заходи, приурочені до цього свята, мали на меті ознайомити учнів з історією космонавтики, її творцями, розкрити роль українських вчених у розвиток космонавтики.

 08.04.19 учні мали змогу ознайомитися з деякими цікавинками астрономії та взяти участь у написанні творів. Викладачі української мови та літератури протягом тижня, присвяченому Дню космонавтики, провели різні творчі заходи, щодо розкриття творчого потенціалу учнів: написання творів з теми: «Крок у невідоме: очима підлітків», написання віршів та гуморесок на космічну тематику, серед учнів ІІІ курсу, які вивчають предмет «Астрономія». Найкращі роботи були відправлені до НМЦ ПТО у Донецькій області.

 

         09.04.19 всі бажаючі відвідали кінолекторій «Людина та Космос», на якому демонструвалися відеоролики про сучасні досягнення та найвидатніші відкриття нашого та минулого століть в освоєнні Космосу.

 

            11.04.19 була проведена лінійка, на якій учні узнали багато цікавої інформації про основні етапи розвитку уявлень людини про Космос та про перші кроки людства на шляху освоєння Всесвіту: про технічні ідеї та відкриття найбільш відомих творців ракетобудування з нашої країни та інших країн світу; про запуск першого штучного супутника Землі та перший політ людини в Космос; про успіхи та досягнення України в галузі ракетобудування та місці нашої держави на світовому ринку космічних послуг і технологій.

12.04.19  серед учнівської молоді училища пройшла вікторина «Знавці Всесвіту», активну участь в якій взяли учні І курсу.

Вони змагалися у відповідях на питання, які стосуються загальних понять про планети та малі тіла Сонячної системи, про відомі факти і дати з історії розвитку астрономії та космонавтики, та таке інше.

Найбільшими «знавцями» виявилися учні групи ВМП 18-1: Доронін Владислав, Бошкевич Данило та Плісс Кирило,які посіли відповідно І, ІІ та ІІІ місця.