ВПРОВАДЖЕННЯ НЕСТАНДАРТНИХ ФОРМ ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ ПРИ ПІДГОТОВЦІ ФАХІВЦІВ З ПРОФЕСІЇ «КУХАР.КОНДИТЕР»

02.04.2018року у Краматорському ВПУ викладач спеціальних дисциплін Гуменна В.В. провела для груп з професії «Кухар. Кондитер» відкритий урок на тему «Технологія приготування пряничного тіста та виробів з нього». Урок було проведено у нетрадиційні формі.

Нетрадиційні (нестандартні) уроки — це імпровізоване, але добре продумане заняття, яке має своєрідну структуру. Вони цінні своєю оригінальністю та розвиваючим та виховним ефектами.У педагогічній практиці вирізняють різні типи нетрадиційних уроків. Даний урок був проведений у формі прес – конференції (ток-шоу).Нетрадиційні уроки, проведені у форматі прес-конференції, розвивають у учнів активність, пошукові здібності, вміння розкривати суть певної проблеми та стисло і коротко висвітлювати її, вміння конкретно відповідати на поставлені питання, самостійно здобувати знання

Головна мета уроку – закріпити раніше отриманні знання з теми «Технологія приготування пряничного тіста», розвивати інтелектуальні, творчі здібності учнів та вміння використовувати отриманні знання у нових ситуаціях, сприяти розвитку уваги та колективної діяльності учнів, виховувати свідому дисципліну, любов до обраної професії.

Всі присутні на цьому були поділені на гостей та глядачів студії. У ролі гостей: «історик – дослідник», яка розповила про історію виникнення пряників, пряничні традиції; представник підприємства кондитерська фабрика «Київський пряник»; представник підприємства Львівська прянична майстерня «Юрашки»; представник підприємства кондитерської фабрики АО АВК. Учні -  «представники підприємств» розповіли присутнім про кондитерські підприємства та ознайомили «студію» з технологією приготування різноманітних пряників, відповідали на питання, які задавали «гості». Урок супроводжувався анімаційними презентаціями «Історія пряників», «Технологія приготування пряників глазурованих, медових, коврижки медової»; відеороліками: «Полтавський пряник», «Львівська кондитерська майстерня «Юрашки»», «Сучасне виробництво пряників».

Урок пройшов дуже цікаво, учні отримали багато позитивних емоцій. Ефективне засвоєння теми відбулося на основі продуктивної діяльності всіх учасників уроку в атмосфері доброзичливості.