Звіт про відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

18 жовтня 2018 року в Миколаєві відбулись урочистості з нагоди початку ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Проведення цього конкурсу сприяє піднесенню престижу української мови і літератури у молодого покоління, підвищує рівень загальної культури, виховує в його учасників почуття гордості за свій народ, любов до рідного краю, вшановує Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.

Краматорське вище професійне училище щорічно приймає участь у цьому заході і цей рік не став виключенням. На базі навчального закладу відбулись заходи, що допомогли учням краще пізнати славетного земляка – Тараса Шевченка. До уваги учнівської аудиторії був запропонований документальний фільм «200 років самотності», що розкрив перед глядачами важкий шлях до визнання Великого Кобзаря. Викладачі української мови Жижченко Н.Ю. та Рябенко В.В. зачитали уривки із «Гайдамаки», «Причина», «І мертвим, і живим, і ненародженним землякам моїм  в Україні і не в Україні моє дружнєє посланіє ». Учасники заходу мали змогу висловити свої думки щодо почутого та побаченого, обговорити  найцікавіші моменти фільму. Свої  враження учні виклали в есе  «Тарас Шевченко - людина, яка створила себе сама».

Такі заходи допомагають молодому поколінню зрозуміти та усвідомити неоціненний вклад Тараса Шевченка в зародження та розвиток української культури, мови, нашої державності. 


Рябенко В.В. викладач української мови

Жижченко Н.Ю. викладач української мови