Відкрите засідання гуртка «Життєдайне джерело», з нагоди ювілею видатної української письменниці Ольги Кобилянської. «Ольга Кобилянська-борець за жіночі права»

07 листопада літературна світлиця гуртка «Життєдайне джерело» відчинила свої двері з нагоди вшанування пам’яті  видатної української письменниці Ольги Кобилянської, якій 27 листопада  українська громада буде відзначати ювілей -155 років від дня народження. До цієї події учні готувались заздалегідь, утворивши дослідницькі групи  різних сторінок життя обдарованої жінки. Одні дослідники забажали глибше розглянути біографію Кобилянської, інша група взялась за віртуальну екскурсію музеєм письменниці, що розташований у Чернівцях, а третя пара учнів вирішила торкнутись найпотаємнішого – особистого життя Ольги. Свої розповіді учні доповнили презентаціями, що допомогли краще розкрити обрану тему.

            Цей захід допоміг учням поглянути на Ольгу Кобилянську не лише як на письменницю, а і як на людину, що випереджала свій час, прагнула досягти більших висот, ніж пропонувало суспільство того часу жінкам. Бо саме Кобилянська одна з перших в українській літературі звернулася до відображення жінок-інтелігенток, які прагнуть вирватися з міщанського середовища, прагнуть своєї самореалізації не лише як матері та дружини, а і як громадянина своєї країни.

 Пишна троянда в саду української літератури. Так образно визначив Михайло Старицький місце Кобилянської в літературному процесі. Іван Франко ж поставив Кобилянську на чолі «нової школи» в українській літературі, бо в її творах вперше поведінка людини пояснювалася внутрішніми, психічними імпульсами. Ця характеристика видатних людей вказує на особливості індивідуального стилю письменниці — неповторну шляхетну жіночність у змалюванні найрізноманітніших сторін дійсності; яскраву метафоричність художнього бачення; високе ставлення до людини, схиляння перед її духовністю, широкий політ думки. Тож маємо упевненість, що життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської стане взірцем для багатьох поколінь. А її твори будуть цікаві не лише нашим дітям, а і онукам.

Жижченко Н.Ю.

Рябенко В.В.,

викладачі української мови та літератури

 Краматорського ВПУ