Заходи до Дня української писемності та мови у Краматорському ВПУ

Щороку 9 листопада на теренах нашої держави відзначається День української писемності та мови. Свято, що нагадує нам про важливість розвитку та збереження рідного слова. Відзначати свято української писемності стало добою традицією і в Краматорському вищому професійному училищі. До цього свята було підготовлено і проведено ряд заходів.

Відкривали  свято української писемності урочистою лінійкою для учнів та інженерно-педагогічного складу навчального закладу. Учні підготували доповідь про створення слов’янського письма, відокремлення української мови, як незалежної одиниці, розповіли про тернистий шлях нашої рідної мови. Пригадали, як спілкується сучасна молодь.

Для  І-ІІІ курсу був показаний  фільм  «Нестор Літописець. «Повість минулих літ», з якого учні дізнались багато нової та цікавої інформації.

Також був проведений І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому брали участь 16 учнів І-ІІІ курсів. Переможцями визначено Нестеренко Дарю, ученицю І курсу та Литвиненко Софію, ученицю ІІІ курсу.

У щорічному Всеукраїнському радіодиктанті єдності перевірили свою вправність у володінні словом 25 учнів і 6 педагогічних працівників. Текст диктанту під назвою "Крила України", присвячений українському літаку "Мрія", читав лінгвіст Олександр Авраменко.