Міжнародний день рідної мови

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається кожен народ.

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято: до календарів усього світу воно увійшло тільки в 1999 році. В Україні воно також почало писати свою історію нещодавно.

До відзначення Міжнародного дня рідної мови долучилася вся училищна родина. Відкриття святкових заходів розпочалося з традиційної тематичної лінійки «Я рідну мову збережу». Учасники декламували вірші про мову, згадували історичні аспекти про мову, а родзинкою заходу став парад вишиванок.

Другим етапом цього дня також стали різноманітні форми святкування цього дня. Класними керівниками було проведено: усний журнал «Наша мова калинова», виховні години «Як парость виноградної лози, плекайте мову», «Мова моя єдина», поетична вітальня «Ну щоб здавалося слова» для першого курсу та флешмоб у соцмережах щодо популяризації рідної мови за підтримки Управління з гуманітарних питань Краматорської міської ради.

Фіналом дня стала участь у фестивалі мов «У колі братніх мов - 2020» на базі ДНЗ «Краматорське вище професійне металургійне училище». З вітальним словом до учасників звернувся Гончаров Едуард Вячеславович – директор НМЦ ПТО у Донецькій області, побажавши наснаги та завзяття у роботі, наголосивши, що найголовнішим у вихованні та навчанні молодого покоління є шанування традицій минулого задля розбудови майбутнього, яке повинно ґрунтуватися через питаннях рідної мови. У концерті взяли участь представники різних закладів професійно-технічної освіти Донецької області серед них: Мамедов Расім – учень групи ВМП 18-1 «Верстатник широкого профілю» нашого закладу освіти з віршом на рідній мові про рідний Азербайджан. Впродовж всього концерту була атмосфера добра, миру та шани.

Також всі бажаючі могли відвідати експозиції різних країн світу з їх традиціями та скуштувати смаколики з цих країн.

Отже, міжнародний день рідної мови – це свято, яке сприяє духовному збагаченню, поєднанню культур та зміцненню принципів толерантності в нашій країні.