Участь здобувачів освіти Краматорського ВПУ у Всеукраїнській олімпіаді і мовно-літературних конкурсах з української мови

Українська мова – це генетичний код нації, який закріплений у традиціях, звичаях, культурі та  історії українського народу. І саме молодь зобов’язана зберегти найцінніший скарб нашого народу, а саме:  плекати, оберігати, шанувати українську мову та вдосконалювати свої знання, уміння та навички.

Задля популяризації та перевірки знань, у кінці жовтня на початку листопада 2020 року, учні Краматорського ВПУ мали згоду, не зважаючи на пандемію та дистанційне навчання, взяти участь у Всеукраїнській олімпіаді з української мови. 

 

Олімпіаду організував та провів голова методичної комісії суспільно-гуманітарного циклу, викладач української та іноземної мов  Віннік Володимир Сергійович на онлайн-платформі «Всеосвіта».

Переможцями Всеукраїнської олімпіади з української мови стали:

Диплом І ступеня —  Дронь Роман Сергійович (ВПП 20-3)

Диплом І ступеня — Лоренц Богдан Дмитрович (ВМП 19-4)

Диплом ІІІ ступеня — Янченко Роман Олександрович (ВМП 18-1)

Щорічно, в День української писемності та мови, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені відомого мецената Петра Яцика.            

9 листопада 2020 року у Краматорському вищому професійному училищі відбувся І етап  ХХІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.

Переможцями І етапу ХХI Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика стали:

Рубан Максим – І курс ВМП 20-1 – викладач Віннік В.С.

Мизніков Володимир - І курс ВПП 20-3 - викладач Віннік В.С.

Медяник Максим – І курс ВМП 20-1 – викладач Віннік В.С.

Довгаль Олексій – І курс ВПП 20-3 – викладач Слободенюк А.Д.

Янченко Роман – 3 курс ВМП 18-1 – викладач Рябенко В.В.

Зімаков Владислав - 2 курс ВМП 19-1 – викладач Рябенко В.В.

Арцибашева Маргарита - 2 курс ВПП 19-10 – викладач Рябенко В.В.

 10 листопада 2020 року в Краматорському ВПУ відбувся І етап ХІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської молоді імені Тараса Шевченка.

Учасники, викладаючи на папері свої знання з української мови та літератури, свої філософські роздуми щодо невмирущої сили Шевченкового слова, стали дотичними до  життя та творчості Великого Кобзаря, ім’я якого назавжди викарбувано золотими літерами на сторінках історії. 

 Вітаємо переможців конкурсу та їхніх викладачів – наставників:

І місце:   Вербова Анна Андріївна ВПП 19-10

ІІ місце:  Рубан Максим Олександрович ВМП 20-1

ІІІ місце:  Довгаль Олексій Олександрович ВПП 20-3

Дякуємо усім учасниках конкурсу за ґрунтовні  знання з рідної мови та літератури, бажання розвивати творчі здібності, самостверджуватись та бажаємо нових звершень і впевненості у досягненні мети! Пам’ятаймо слова Тараса Шевченка, написані понад століття тому: «Учітесь, читайте, І чужому научайтесь, Й свого не цурайтесь…», адже, вони є актуальними і в наш час, бо дійсно, поезія Великого Кобзаря  - джерело невичерпної мудрості.