ЗНО 2021. Розпочинаємо знайомство з сайтом Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти та його соціальними мережами.

 

Шановні учасники ЗНО!

Розпочинаємо знайомство з сайтом Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти та його соціальними мережами!

Нам дуже хочеться, щоб інформація з сайту

допомогла Вам у підготовці до ЗНО.

А по завершенню знайомства ми запропонуємо декілька пошукових завдань.

 

Адреса нашого сайту - https://test.dn.ua/

Саме тут, за вкладкою до меню ЗНО/ДПА, розміщується актуальна інформація з питань зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року та пробного ЗНО. Сторінки адаптовані до мобільних додатків.

 

І розділ. «Календар ЗНО - 2021»https://test.dn.ua/grafik-zno/ 

Ви дізнаєтеся:

-           коли подавати документи на реєстрацію;

-           у які терміни буде розміщено запрошення – перепустку до пункту тестування, з якої дізнаєтеся, де Ви будете проходити ЗНО;

-           коли будуть оголошені результати ЗНО тощо.

 

ІІ розділ. «Готуємось до ЗНО»https://test.dn.ua/gotuiemosya-do-zno/

 

1)    У розділі є посилання на сторінки сайту Українського центру оцінювання якості освіти, де розміщено:

-         новації ЗНО 2021 https://testportal.gov.ua/novatsiyi-grafik-predmety/,

-          характеристики сертифікаційних робіт із предметів зовнішнього незалежного оцінювання 2021 року https://testportal.gov.ua/zno-2021-2/. З’ясуйте, скільки завдань у тесті, скільки часу відводиться на його виконання, як оцінюються завдання тесту, якою є схема оцінювання завдань відкритої форми?

-          демонстраційні варіанти сертифікаційних робіт з української мови, української мови і літератури, математики за профілем вашого навчання:

-                     з української мови https://testportal.gov.ua/ukrayinska-mova-i-literatura-2021/

-                     з математики:https://testportal.gov.ua/matematyka-2021/

 Роздрукуйте зошити, попрацюйте в них. Зверніть увагу на новий формат завдань, у тому числі і власного висловлення.

А за посиланням http://testportal.gov.ua/testy-mynulyh-rokiv/ - Український центр оцінювання якості освіти  розмістив вичерпну інформація про перебіг ЗНО минулих років. Бажаєте - роздрукуйте зошит за будь-який рік ЗНО, попрацюйте у ньому, перевірте себе за правильними відповідями, скористайтеся таблицями переведення тестових балів у 12-бальну та 200-бальну шкалу.

Пам’ятайте, що ці таблиці у 2021 році будуть розроблені та оприлюднені лише після оголошення результату з певного предмету і матимуть інший вигляд.

2) Вже час визначатися з напрямком підготовки та спеціальністю, яку Ви вирішили обрати для своєї майбутньої професії. У цьому розділі Ви можете ознайомитися з Умовами прийому на навчання для здобуття вищої освіти.

УВАГА! Обов’язково перевірте, які предмети потрібні на ЗНО за обраною Вами спеціальністю у 2021 році. Відбулися значні зміни у порівнянні з 2020 роком! В додатку 4 до Умов прийому Ви дізнаєтеся, які предмети потрібні для вступу на ту чи іншу спеціальність. Саме тут зазначено, який предмет є обов’язковим: українська мова чи українська мова і література.

 

3) Радимо також обов’язково скористатися безкоштовними тренувальними онлайн-ресурсами для тестування та випробувати свої знання на тестах минулих років за посиланнями:

-  http://lv.testportal.gov.ua:8080/  - перевага ресурсу: можливість обирати тему за всіма предметами та заздалегідь побачити, над якими темами ще варто попрацювати.

http://zno.osvita.ua/ - перевага ресурсу: це тестування з тією ж кількістю та формами завдань як і в сертифікаційних роботах ЗНО, оскільки зібрані реальні тести попередніх років. Є можливість одразу отримати консультацію у вигляді правил до завдання, яке пропонується, не шукаючи його у додаткових довідниках, що дуже зручно. Для доступу до консультацій потрібно зареєструватися на сайті.Після виконання всіх тестів Вам будуть надані правильні відповіді на всі завдання та розраховано ваш результат у тестових та рейтингових балах.

- iLearn (https://ilearn.org.ua/ )– це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальними онлайн-курсами, тестами та вебінарами для всіх, хто бажає навчатися та успішно скласти ЗНО.

- Студія онлайн-освіти EdEra  - безкоштовна платформа підготовки до ЗНО з англійської мови, української мови і літератури, математики, історії та біології.

- Prometheus - безкоштовні курси з підготовки до ЗНО з математики, української мови і  літератури та історії України.

 

4) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА історію України, то варто скористатися онлайн-тренінгами за посиланням http://lvtest.org.ua/index.php/pidhotovka-do-testiv :

-           Перелік пам'яток архітектури та образотворчого мистецтва, які містить програма ЗНО з історії України;

-           Історичні персоналії для візуального розпізнавання;

-           Тренажер з історії України «Карти (мапи)» з коментарем до кожного завдання - http://lv.testportal.gov.ua:82/traneeHistory/edusite/maps.html

 

5) Якщо Ви обрали для ЗНО/ДПА іноземну мову, готуючись до аудіювання, скористайтеся ресурсами на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Аудіофайли з іноземних мов, які використовувалися для аудіювання попередніх років, Ви зможете знайти на сайті УЦОЯО в розділі «ЗНО/ДПА» на сторінках «Учаснику зовнішнього оцінювання» - «Тести минулих років».

Наприклад: за посиланням http://testportal.gov.ua/anglijska-mova-2019/  розміщено аудіофайл з англійської мови 2019 року. Прослухайте обов’язково!!!!

 

ІІІ розділ. «Пробне ЗНО» https://test.dn.ua/probne-zno/

Немає нічого кращого, ніж практика. Тому запрошуємо взяти участь у пробному ЗНО 2021 року!

Реєстрація на пробне ЗНО 2021 буде проходити на сайті регіонального центру з 05 по 19 січня 2021 року за посиланням https://prob.test.dn.ua/

З детальною інформацією про умови реєстрації осіб, які виявили бажання брати участь у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні, можна буде ознайомитися вже з 01 грудня 2020 року.

Тестування з усіх навчальних предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, математика (завдання рівня стандарту), біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудеться 10 квітня 2021 року. Тобто, у 2021 році кожен учасник зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО.

Також кожен зареєстрований учасник, крім обраного для пробного ЗНО предмету, зможе додатково завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021, пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді на спеціальний сервіс визначення результатів.

 

VІІІ розділ. «ЗНО 2021 – відповіді на питання» - https://test.dn.ua/zno-2021/ . Ви можете поставити своє запитання на сторінці https://test.dn.ua/faqs/

 

Наступного разу, у січні,  більш детально проаналізуємо інформацію

щодо реєстрації на ЗНО

Запрошуємо приєднатися до нас:

·                   у соціальній мережі Іnstagram -https://www.instagram.com/ZNO_DON/

·                   на youtube каналі ДРЦОЯО -https://www.youtube.com/user/DonetskiyRCOKO

·                   у соціальній мережі Facebook - https://www.facebook.com/DRCOKO/

·        на Telegramканалі ДРЦОЯО - https://t.me/ZNO_DON

 

А тепер підсумуємо результати ознайомлення з сайтом.

 

1.                У скільки етапів буде проходити оголошення результатів ЗНО 2021 року? Помножте це число на кількість навчальних предметів, які ви маєте право обрати у 2021 році.

2.                Помножтеотримане число на кількість бланків відповідей сертифікаційної роботи з української мови і літератури.

3.                Додайте до отриманого числа кількість хвилин, відведених на тренувальне тестування по розділах програми на сайті Львівського регіонального центру.

4.                Помножте отримане число на дату останнього оголошення результатів ЗНО з української мови, української мови і літератури, історії України та  біології.

5.                Відніміть від отриманого числа максимально можливу кількість балів за рейтинговою шкалою (для вступу до закладу вищої освіти).

6.                Відніміть від отриманого результату кількість хвилин, відведених на виконання сертифікаційної роботи з історії України та кількість предметів ДПА, які Ви маєте пройти у 2021 році.

 

Якщо в результаті Ви отримали 2021, то це означає, що ознайомлення з сайтом пройшло успішно.

 

Вітаємо з прийдешнім 2021 роком!!!

 

Нехай ЗНО 2021року буде для Вас успішним!!!

 

У січні 2021 року ми продовжимо розмову вже про реєстрацію та про пункти проведення ЗНО, додаткову сесію ЗНО.

 

До нових інформаційних зустрічей!